REPLIKAT/ Komentuesi: Shkoni futuni në zgjedhje, provoni sa të fortë jeni…. Ja si ja kthen Berisha

Ish kryeministri Sali Berisha ka replikuar me një nga ndjekësit e tij në facebook dhe konkretish në statusin ku ai poston një foto nga protesta e djeshme e opozitës dhe ku shkruan “Zjarri i uraganit madhështor që tmerroi Edvin Kristaq Ramën dhe e sikterisi në Vlorë”.

Qytetari i shkruan Berishës që të futen në zgjedhje dhe ta provojë PD se sa e fortë është. Por kaq ka mjaftuar që Berisha të replikojë më qytetarin.

Ja se çfarë i shkruan.

REPKIKAT

Komentuesi: Shkoni futuni në zgjedhje, provoni sa i fortë jeni…Ndryshe ju pret fundi, dhe me e keqja për ju, do jetë në pleqëri…Do përjetoni makthe dhe halucinacione, dhe do flisni me veten..Megjithëse po i përjetoni…Po e çoni partinë demokratike në humnerë…Ideja juaj ishte çadra, jo e Lulit…Si more të keni kaluar rë gjitha ato pozicione, në pushtet nga presidenti deri tek kryeministri, dhe të bëni si macja nën sofër,mjau-mjau-mjau që pret t’i japësh diçka, është dobësia më e madhe e juaja. Atëherë, paska të drejtë Rama që, thotë se jeni ngujuar në çadër, nga frika e vettingut. Nëse je me të vërtetë malësor, se i tillë jam dhe unë, bëhu burrë jo burë, hyj në zgjedhje dhe provo forcën, se kush është më i fortë, malësori apo fushori.

Berisha: Behar ka nje njeri sot ne bote qe po vrapon drejte humneres dhe ky esht Edvin Kristaq Rama i cili edhe dje me kujtoj personazhin Jani te nje shkrimtari te famshem grek Nikos Kzanxaqis i cili ne fushe betej i therriste kompanise se tije Para djem mbrapa ju vjen Jani.Ene Rama dje socialistve une po ja mbathe por ju mirembtshi. Ndofta edhe ti Behar ja ke mbathur se pashku me te ose pas tij,kete une nuk e di.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berishaaaa-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berishaaaa.png","attachment_id":"684876"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berisha-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berisha.png","attachment_id":"684875"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berissha1-150x149.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/berissha1.png","attachment_id":"684877"}]
                 Loading...