Basha “kërcënon” Ramën: Harroje parlamentin pa PD-në, do të kesh fundin e diktatorit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha reagoi pas përshkrimit që i bëri Rama parlamentit të ardhshëm duke i thënë këtij të fundit të ndalë ëndrrat me Shqipërinë moniste.

Duke folur nga çadra Basha tha se parlamenti që ëndërron Rama është njësoj me Kuvendin Popullor.

Më tej Kryedemorati duke iu drejtuar Kryeministrit i tha “thirri mendjes për ëndrrat diktatoriale që ke, se përndryshe të vjen fundi i diktatorit”.

Gjithashtu Basha  tha se aleatëve të tij i ishin ofruar 15 deputetë të sigurtë në 18 Qershor, apo 500 mijë euro, por ato kishin qëndruar dhe vazhdojnë të mbështesin kauzën e opozitës.

Vetëm Parlamenti i Republikës Popullore Socialiste të Shqiqërisë nuk kishte sherre, sepse dajaku, plumbi, internimi ishte në rend të ditës. Sa më pak sherr në parlament, aq më shumë njerëz të internuar. Sa më pak të flitet në parlament, aq më shumë shtypet e vidhet populli. Po ta marrim edhe me gjuhën e tij naive në kufijtë e idiotësisë po i them ta harrojë se do të ketë një parlament të emëruar nga droga e krimi, parlament monist. Nuk ke për ta pasur as një një orë. Thirri mendjes për ëndërrat diktatoriale që ke, se përndryshe të vjen fundi i diktatorit”, tha  Basha.

 

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...