Basha “kërcënon” Ramën: Harroje parlamentin pa PD-në, do të kesh fundin e diktatorit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha reagoi pas përshkrimit që i bëri Rama parlamentit të ardhshëm duke i thënë këtij të fundit të ndalë ëndrrat me Shqipërinë moniste.

Duke folur nga çadra Basha tha se parlamenti që ëndërron Rama është njësoj me Kuvendin Popullor.

Më tej Kryedemorati duke iu drejtuar Kryeministrit i tha “thirri mendjes për ëndrrat diktatoriale që ke, se përndryshe të vjen fundi i diktatorit”.

Gjithashtu Basha  tha se aleatëve të tij i ishin ofruar 15 deputetë të sigurtë në 18 Qershor, apo 500 mijë euro, por ato kishin qëndruar dhe vazhdojnë të mbështesin kauzën e opozitës.

Vetëm Parlamenti i Republikës Popullore Socialiste të Shqiqërisë nuk kishte sherre, sepse dajaku, plumbi, internimi ishte në rend të ditës. Sa më pak sherr në parlament, aq më shumë njerëz të internuar. Sa më pak të flitet në parlament, aq më shumë shtypet e vidhet populli. Po ta marrim edhe me gjuhën e tij naive në kufijtë e idiotësisë po i them ta harrojë se do të ketë një parlament të emëruar nga droga e krimi, parlament monist. Nuk ke për ta pasur as një një orë. Thirri mendjes për ëndërrat diktatoriale që ke, se përndryshe të vjen fundi i diktatorit”, tha  Basha.

 

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Basha “kërcënon” Ramën: Harroje parlamentin pa PD-në, do të kesh fundin e diktatorit”

 1. i pa besi(Berisha vete) says:

  Po po ,jam i bindur ,Basha eshte thjesht nje gaztor cirku e nuk vlen te shihet dy here e jo te degjohet si pellet dy here ne dite.

 2. malokeria = qeneria says:

  Te ashtuquajturit Diktatorit tone, Saliu yt i piu shurren o Lul Hollande.

 3. Aleksander says:

  Nuk ja ka fajin as serbi as greku as rusi …askush !-Ky eshte TRAP I LINDUR ,baske me malokun katundar shpirtzi.

 4. luli says:

  ore idiot qenke lo..fare te gjithe te thone se nuk mund te vendosesh kushte futu ne gare konkuro dhe fito se kete duan nje pjese e madhe e popullit shqiptar te ndodhur dhe perballur me arrogancen e korrupsionin e rames ti vazhdon po te njejtin avaz. A je ne terezi apo jo ?

 5. WEB1 says:

  Na hapet barkun një muaj më këtë palacon,unë të bëj këtë,unë të bëj ate,ti mos guxo,do ta shikosh ti se çfarë te beje unë ,do ta djegin tiranën nuk ke parë gjë akoma ,,etj etj,,Ky vend vetëm këto lloj prototipash pjell ,të vjen për të vjelle kur lexon temen këtu e tre muaj .Vetëm sharje e kërcënime ,kur mbaroj duke lexuar shkoj e laj duart nga peshtirosja.Shtet i mbaruar!ky në një vend normal duhet të ishte në një qeli me kohë

 6. EKZEKUTUSI says:

  o Lulic Bashovici:NE “FSHATART” qe biem era Djerese dhe Lahemi nje Here ne Jave e Duam Edi Ramen…e duam..per ato qe ka Thene:NE MES TE BEOGRADIT:KOSOVA ESHTE E PAVARUR DHE DUHET TE PARANOHET E TILLE EDHE NGA BEOGRADI…
  e Duam Edi Ramen se Deklaron:Shqipetaret CAME Duhet te shkojne dhe Vizitojne Trojet ku kane Lindur, e duam Edi Ramen se ka Bere nje Politike Mbare-Kombetare qe na Bene te Ndihemi Shqipetare..SE SOLLI NE SHQIPERI..Papen…Zonjen Merkel..SE I KA DHEN TJETER FYTYRE SHQIPERISE..
  Lulic Bashovici je KRIMINEL, je SPIUNE qe erdhe ne Pushtet me Ndihmen e UDB-se.-.Po i sherben UDB-se dhe Cadra e TRADHETISE qe ke Ngritur ne Tirane eshte per Bythen tende dhe jo per Shqipetaret te Majte apo te Djathte Qofshin..dhe Lulic Bashovici I DHUROVE DETIN GREQISE.. SHKON DHE tAKOHESH ME Perfaqesues te Shoqates pan-Epirotase qe kerkon Aneksimin e Jugut te Shqiperise.. LULIC BASHOVICI, Berishovici; Ndokovici jeni KRIMINELA…Edi Rama nuk eshte i Persosur por NUK MUNDE TE KRAHASOHET , me Kermat si ju:::more Vesh Lulic??Ne do te jemi Gjithmone me Edi Ramen::ESHTE KRYEMINISTRI ME I MIRE PAS TE LAVDISHMIT Mehmet Shehu…dhe ne e Duam DEMOKRACINE, por pa Lulicin dhe Salin..lol

 7. Milan says:

  O trapi lales do terhiqesh ti dhe plaku Mere zvarre,o qen te zgjebosur

 8. valentina says:

  cfare parlamenti monist thua more bythqire sot jane 1.5000 000 kudo neper bote monizmi ka vdekur qe me 1990_en.Populli do te pranonte cdo lloj qeverie vetem e vetem qe zhdukeni njehere e pergjithmone ju partiabande qe e keni vrare _grabitur _dhe shitur kete vend.

 9. Timi says:

  Fjalët e Berishës janë këto. Nuk ka se ku i kapet Rames dhe fantazon atë si diktator komunist. Edhe pas 20 viteve (nëse është gjallë) Berisha do shpik ndonjë diktator komunist. Më habit kjo masë e popullit që akoma e ndjek.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *