Basha reagon pas takimit me zyrtarin e DASH Yee, sfidon SHBA: Nuk do të lejojmë Ramën të vendosë regjimin…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka postuar një mesazh në “Facebook” pas takimit me zv/ndihmës sekretarin-amerikan, Yee.

Basha shkruan se Rama kërkon që të bëjë zgjedhje pa opozitën dhe ta kthejë vendin në monizëm. Ai shkruan se këtë opozita nuk do ta lejojë kurrë.

“Ndërsa për Edi Ramën pushteti ka vetëm një qëllim, vetëm një axhendë, atë të pasurimit dhe të kontrollit të plotë të vendit nga ai dhe banda e korruptuar kriminale në qeverisje.

Për Edi Ramën njerëzit janë thjesht numra, gurë shahu në lojën e tij për pushtet.

 Prandaj, ai po projekton një pushtet monist, që të sundojë i vetëm, i pashqetësuar nga populli dhe nga opozita.

Bashkimi ynë është e vetmja pengesë ndaj këtij plani ogurzi. Ne nuk do lejojmë kurrë një regjim monist në Shqipëri.

Ne nuk do lejojmë kurrë zgjedhje të vendosura nga droga dhe krimi. Ose zgjedhje të lira dhe të ndershme, ose zgjedhje të tjera në Shqipëri nuk do të ketë”, shkruan Basha.

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Basha reagon pas takimit me zyrtarin e DASH Yee, sfidon SHBA: Nuk do të lejojmë Ramën të vendosë regjimin…”

 1. PD+PS+LSI=BANDE KRIMINALE says:

  Banda e korruptuar kriminale PDse e di shume mire cdo te thote te pasurohesh dhe te kontrollosh gjithshka ne emer te demokracise. Une jam demokrat dhe asnje dyshim se kush po udheheqe kete Bande Hajdaresh qe jane simotra e PS e LSI.

  Mos blloko, sh Mero..se e ke kthyer ne Censure te plote TEMEN.

 2. DETARI Atllantidhes🌐 says:

  Po qe do arrestuar ti ,a e di ti ?
  Vetem athere do te kete paqe dhe qetesi !

 3. Nardi says:

  BASHA !! IK ,QERROHU!
  TI S’NA PËRFAQËSON MË.NA SHKATËRROVE PD-në!

 4. nuriu says:

  👎👎PD, parti legenash dhe kriminelësh.
  E kam fjalën pêr drejtuesit,jo për anëtarët dhe simpatizantët e thjeshtë.

  1. Edhe ti says:

   Pse,po simpatizantët çfarë janë ,me thuaj në cilin rri të të them se cili je

 5. Beni says:

  A ka mundesi ky zoteria te mos permendi me popullin, ky zoteria sperfaqeson popullin, perfaqeson nje pjes te popullit dhe ajo pjes po i pakesohet perdite. Te flasi cfare do bej vete ne 19 qershor se populli e di vete se cfare ben

 6. timo says:

  Bash nuk meriton tjetër gjë veç thënien: SHKO BËJ SHURËN.

 7. bledi says:

  Thuhet qe politika eshte K.U.R.V.E dhe ky trapi e verteton kete thenie.Leviz bythet anash djathtas majtas si kurvat dhe nuk flet qarte .Deri sa ti shkoje ne miter se si ka shkuar akoma

 8. Osmoni says:

  Po me qeverine inxhinjerike çu be? Pse nuk e citon apo sta mbajti suma ta hapje ate mhbt kukllash qe na fryve nga veshet!!! RRK

 9. XXXL says:

  Lulzim ti vete je qose, por kur te shkosh tek Rama mos harro briskuuuunn, briskun Luloqe

 10. Koli says:

  Shkurt Basha. Je Politikan pa bythe.Te kishe bythe dhe burreri konkuroje ne menyre te ndershme, bej fushate, shpalos programin dhe shte elektorati ai qe te vlereson dhe qe jep verdiktin kush do qeverisi.Por ju jeni mesuar me dhurim pushteti . Edhe kur jua kane dhuruar nuk keni ditur te qeverisni.Thjeshte, jeni i pa afte dhe demagog.Elektorati di te vleresoj dhe ti vendosi cdo politikani festen sipas kokes.

 11. Asus says:

  Luli nuk di cfare thote e as cfare ben, nuk ka asgje ne dore, nuk imponohet dot, eshte ne minorance e doli nga parlamenti ne rruge. Tani qe nuk e mbeshtet kush le te shkoje si I dhjere ne zgjedhje ose te mbaje rrugen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *