Berisha nxjerr Bashën t’i bëjë karshillëk zyrtarit të SHBA, Yee: Ndërkombëtarët që kanë ardhur po përdoren nga Rama. S’ka zgjedhje

Ende pa mbaruar takimi prej afër 90 minutash i zv.ndihmës sekretarit amerikan të shtetit Hoyt Brian Yee me kryeministrin Edi Rama, në kuadër të takimeve me krerët e shtetit dhe të opozitës gjetjes së një zgjidhje për ngërçin politik, Berisha e ka nxjerrë Bashën që ta përdorë si një presion ndaj zyrtarit të lartë amerikan.

Kjo, vetëm pak kohë para se të takohet bashkë me të dhe aleatët për të bindur të të hyrë në zgjedhje.

Lulzim Basha ka deklaruar dhe njëherë se nuk do të ketë zgjedhje me këtë qeveri “të drogës dhe krimit, që kërkon të emërojë një kuvend të varur nga krimi”.

Ai ka thënë se nuk do të lejojë një Parlament të tillë.

Njëherësh nuk ka munguar të hedhë sinjale dhe në drejtim të ndërkombëtarëve që “qytetarët shqiptarë nuk janë gurë shahu”.

Sipas kreut të opoztës, Rama e sheh si lojë shahu këtë përballje mes Republikës së re që po lind dhe Republikës së vjetër.

Për të kryeministri ka frikë nga përballja.

“Ai po përgatit një proces monist më 18 qershor. Listat i ka më 1 ditë vonesë.

Nëse ata burra dhe gra të Kolegjit Zgjedhor ia dalin të qëndrojnë jashtë presionit dhe të rrëzojnë 18 qershorin, atëherë hallall.

Ndryshe paçin faqen e zezë”, ka thënë Basha.

“Edhe ndërkombëtarët që kanë ardhur Edvini i trajton si gurë shahu.

Rama ofron 500 mijë euro për një parti që të marrë pjesë një zgjedhje”, deklaroi Basha.

“Nuk është lojë shahu, Edi Rama. Thirri mendjes.

Nuk ka për të pasur zgjedhje në 18 Qershor. Mos abuzo me natyrën tonë demokratike, paqësore dhe europiane, sepse kur gjithçka të shterohet, shqiptarët dhe unë në krye të tyre do të ta mësojmë se nuk është lojë shahu.

Qeveri teknike që do zbatojë ligjin e dekriminalizimit, që do luftojë impaktin e drogës, që do tu garantojë shqiptarëve votën e tyre dhe të pacënuar.

E dini që në Elbasan 1/3 e kartave të identitetit i kanë mbledhur? Gaboheni rëndë. Kjo nuk ka për të ndodhur.

Ne kemi qenë dhe jemi të bashkuar. Ne kemi qenë shumë dhe sot jemi më shumë.

Kemi qenë të duruar, por sot jemi më të paduruar.

Ose zgjedhje të lira dhe të ndershme, ose zgjedhje të tjera në Shqipëri nuk do të ketë. Bashkimi i shqiptarëve nuk do lejojë kurrë kthim në monizëm”, vijoi Basha.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Berisha nxjerr Bashën t’i bëjë karshillëk zyrtarit të SHBA, Yee: Ndërkombëtarët që kanë ardhur po përdoren nga Rama. S’ka zgjedhje”

 1. tr says:

  Prandaj eshte shpartalluar kjo opozite, sepse mashtroni, per te mbuluar FRIKEN qe keni.

 2. orli says:

  “ka frike te perballet” haha,prandaj ti mor kukull nuk shko ne zgjedhje!keni ike per lesh o lul hoxha bashke me sali karaxhiçin.

 3. Jamarber jugu says:

  Ke te drejte se te vetmit kriminel ne kete parlament , jeni ju , partia juaj ka vrare dhr nuk eshte gjykuar ende sot , por Dhe ti hajdut tradhetar qe vodhe dhe nuk u gjykove Se ishe me bark e te vjella ishe shtatzen plako , plus per ata kater njeres te pafajshem , Ndaj veri gishtin e mesit sumes e prite popullin ta tregoj ty e tabores tende , Se do votojm ne Apo Jo , prite diten mik prite , ora po te vjen !!!

 4. malokeria = qeneria says:

  Per mbledhjen e kartave ke te drejte, i ka mbledhur dhe i mbledh LSI si gjithmone kur ka votime. Jane ata Opozita e re o Luli. Sa pdriste do kthehen tek LSI do e shohesh vete.

 5. shqip says:

  Po çfare durimi paskan ata ne q-ader . Si nuk u behet bajat me po te njejtat formula . Kendon gjeli ne maje te plehut, kendon dhe Lyli ne qader ( me q). Keta vetem byzylyket e fbi mund ti ulin me kembe ne toke . Perndryshe do nxjerrin armiq treçerekun e globit . Jane futur ne qadren ( me q) sikur Hitleri ne bunker. Dhe kur aleatet kishin hyre ne Gjermani , ai ( Hitleri), u thoshte ca ushtareve nga 14-15 vjeç; do ti biem, do i shkaterrojme , e te tjera skizofrenira . Tamam siç bejne dy kukumjaçkat 2B. Jo . Edhe nje sorre ( kreshniku ).

 6. Agron says:

  Ti te udheheqesh shqiprtaret? u pa para tre ditesh se cfar udheheqesi je o mjeran.

 7. Shkodra says:

  O zot,baje anderr,se po qe e vertete mbaruem.

 8. The New Yorker says:

  Dikur italianet benin striscia la berisha e na tallte nje europe e tere. Te pakten sot prezantohemi si shqiptar pa u druajtur dikur per emrin e keq qe berisha e qendisi kaq bukur. Nuk kuptoj se si berisha na ka udhehequr per 26 vite ndoshta se pak jemi injorant por edhe per fatin se mosha e internetit na njeh dhe me pran me politikanet dhe personin e tyre. Berisha me shkrimet dhe trillimet e tij po ja ben gropen vetes dhe mosha e internetit po i kthehet ne ankth, ore shpellar nuk kupton se ti je nje injorant qe me mire ti rrish larg internetit. Ne vitet 90 barcaletat per ty degjoheshin cdo dite por jo shum prej nesh kishin kontakt direkt me ty, pra fal redaktoreve te rd na dilje si nje mendjedritur por ti qenke mendjeshpifur. O Zot ne dore te kujt paskemi qen. Nje doktor qe nje gje i kerkon e ky te pergjigjet sic ja fut kau lopes. Tani dhe amerikanet do te na dalin monista, bubububu si enveri por me veprime si baba vet ai serb.

 9. Alban says:

  Po qe burre o mut muti bej zgjedhje. Sic ta mori Rama merja ne zgjedhje.ke mbledhur rreth vetes langaraqe politikane qe te vjen peshtire ti shohesh.
  Po ti behesh trim me agjenturen serbo ruse Helene. Vetem antishqiptaret veprojne sic beni ju o kriminele.lufta behet ne kuvend e jo ne cader o maskara .keni gjetur Edi Rama qe Po Ben shtet qe ju horra nuk e doni.
  Si nuk Po e kuptoni o pjese e popullit qe I shkoni pas.
  A e shikoni problemet nje prishtine. Shkup. Tirane. Eshte dora sllavo- Helene qe nepermjet kelusheve si beric bashuq Po perpiqen te bejne.

 10. Al says:

  Sec me kujtohet Ristan pijaneci ne KQZ kur keput keshtu mufkash ky ish-kryetari i opozites edhe se si me vjen…ti’a shqyej gojen kur genjen keshtu paturpesisht!! plehre!

 11. Arjani says:

  Luli shtrengo tangat dhe sutjenat dhe nxir bythen dhe mos ndalo se je me i miri i te gjithave kurvave

 12. OK says:

  Jane coroditur nuk dine ku kane koken ju eshte shtrenguar litari ne fyt nva njera ane populli nga ana tjeter nderkombetaret

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *