FOTOT/ Piktura e Ramës në duart e italianëve që nisin ditën me “Corriere Della Sera”

Gazeta e njohur italiane ‘Corriere della Sera’ zgjodhi ta hapte numrin e fundit të suplementit kulturor “La Lettura” me një pikturë të Kryeministrit Edi Rama.

Piktura e realizuar mbi axhendën e një dite pune të kryeministrit, tashmë në kopertinën e “La Lettura”, ka qarkulluar edhe në rrjetet sociale të italianëve.

Kështu në llogarinë e suplementit kulturor “La Lettura” në Instagram, janë ripostuar disa foto nga ndjekësit dhe lexuesit e rregullt të këtij suplementi, që kanë zgjedhur ti nisin mëngjeset me shije kulture.

Në këto foto të postuara nga lexuesit italianë, duket mbi tavolinat e mëngjesit të tyre, suplementi “La Lettura” që mban në kopertinë pikturën e një stili tejet të vecantë të Kryeminsitrit Rama.

Sic duket edhe nga fotot, piktura është realizuar mbi axhendën e datës 10 Janar 2017, ku dallojnë takime për Reformën në Drejtësi dhe atë Zgjedhore.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture-3-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture-3.png","attachment_id":"685044"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture-1-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture-1.png","attachment_id":"685042"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture.png","attachment_id":"685041"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture-4-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture-4.png","attachment_id":"685045"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/pikture-2.png","attachment_id":"685043"}]

4 komente në “FOTOT/ Piktura e Ramës në duart e italianëve që nisin ditën me “Corriere Della Sera””

 1. santiago says:

  si nuk moren keta Italianet nje pikture nga ato te Sali Karaxhicit , nga ato qe ka vjedhur

 2. The New Yorker says:

  Kushedi cmendon injoranti berisha qe nuk din as te shkruaj, per Edin. Po flas ketu jo si figura politike. Dikur italianet benin striscia la berisha e na tallte nje europe e tere. Te pakten sot prezantohemi si shqiptar pa u druajtur dikur per emrin e keq qe berisha e qendisi kaq bukur. Nuk kuptoj se si berisha na ka udhehequr per 26 vite ndoshta se pak jemi injorant por edhe per fatin se mosha e internetit na njeh dhe me pran me politikanet dhe personin e tyre. Berisha me shkrimet dhe trillimet e tij po ja ben gropen vetes dhe mosha e internetit po i kthehet ne ankth, ore shpellar nuk kupton se ti je nje injorant qe me mire ti rrish larg internetit. Ne vitet 90 barcaletat per ty degjoheshin cdo dite por jo shum prej nesh kishin kontakt direkt me ty, pra fal redaktoreve te rd na dilje si nje mendjedritur por ti qenke mendjeshpifur. O Zot ne dore te kujt paskemi qen. Nje doktor qe nje gje i kerkon e ky te pergjigjet sic ja fut kau lopes.

 3. Mika says:

  Pa tjeter Rama i ka blere dhe Italianet e kesaj gazete!!!.
  Z. Kryeminister! ne çdo fushe jep nder e nderim per Shqiptaret e telendisur ne syte e botes nga soji i salilerise.

 4. Plaku Xhuxhumaku says:

  Uaaaaaaaaaaaaaaa!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *