Gazeta e njohur austriake: Bojkotin e PD-së dhe vendimet e Bashës i dirigjon Berisha

Gazeta e njohur austriake, Der Standard shkruan se pas bojkotit të opozitës qëndron Sali Berisha.

Sipas gazetës, opozita refuzoi një propozim të ardhur nga politikanët e BE për katër ministra teknikë, Avokatin e Popullit dhe kryetarin e KQZ.

Pas bojkotit qëndron themeluesi i PD, Sali Berisha, i cili dirigjon partinë dhe Bashën.

Tek ndërkombëtarët po shtohet shqetësimi se radikalizimi i situatës mund të sjellë dhunë”, thuhet në shkrim, raporton Mapo.

Më tej theksohet se shkak i kësaj situate është reforma në drejtësi.

“Situata në Shqipëri është simptomatike për marrëdhëniet e paqëndrueshme dhe dobësinë e SHBA në Europën Juglindore, që kur Donald Trump mori pushtetin,” shkruan gazetarja Adelheid Woelf në fund të artikullit.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *