Mesazhi i fortë i LSI-së për Ramën: Zgjedhjet me të gjitha partitë, të arrihet konsensusi…!

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, duke folur për emisionin “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku u shpreh se kauza e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme është një çështje me rëndësi dhe që kërkon përgjegjshmëri si një problem i vjetër në zgjedhjet elektorale.

“Kauza e zgjedhjeve të lira, padyshim që është një akuzë e drejtë, është një kauzë madhore. Shqipëria e ka problem shumë të madhe çështjen e zgjedhjeve të lira dhe të ndershme, korrekte, transparente”,­ u shpreh Rama.

Krahas kësaj, Rama u shpreh se çështja e zgjedhjeve të lira duhet të gjejë një zgjidhej sa më parë gjë që dëshmohet edhe vëmendja ndërkombëtare që ka marrë kjo çështje.

“Është padyshim çështja e parë që duhet zgjidhur dhe prandaj jemi nën apelin e përditshëm për dialog, për mirëkuptim, për konsensus dhe prandaj edhe ndërkombëtarët janë kaq të pranishëm në vajtjeardhjet e tyre për të bërë të mundur atë që u tha edhe sot nga z. Yee, që natyrisht që zgjedhjet të jetë të mira duhet të jenë të gjithë palët që të konkurrojnë dhe të marrin pjesë në to”, nënvizoi Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Mesazhi i fortë i LSI-së për Ramën: Zgjedhjet me të gjitha partitë, të arrihet konsensusi…!”

 1. Edscobar BUNKER says:

  Po pse e kuptojne dot veten keta pa PS dhe PD.
  Po aq e vertete, PS se kupton dot veten pa PD e LSI.
  Dhe pa dyshim PD ska kuptim pa LSI dhe PS.

  Me nje fjale o tranguj te pjekur, ata jane nje:
  PS+PD+LSI= Bande Mafjoze kriminale qe kane fatet e Shqiperise ne duart e tyre.

  1. Zigur Qarri says:

   “Bande Mafjoze kriminale”?!Booo….bo, sa i ke fy Partite.
   Me thuaj nje,vetem nje politikan te inkriminuar?

  2. mateo says:

   Po dridhet e gjithe Shqiperia nga cjerrjet me loje fjalesh pa kuptim te ketij lopcari te LSI-se qe e mban vetren per politikan!
   Eshte rrahur qe kelysh ky Rama nga Berisha,sa kur i cova nje shkrim per shkaterrimin e ushtrise ne “Zeri i Popullit” ku ky punonte,sa me tha qe nuk e botonte dot se Berisha e fuste ne burg!
   Kush je ti more legen qe tjerr lesh bythe gjoja per politike te madhe?
   Shkoni te vetem ne zgjedhje dhe ta shikoni se sa ju vlen lekura pa PS-ne!
   Bashkohuni haptas me Berishen se fshehtaS KENI BASHKEPUNUAR SHUME VITE,POR PAS 18 QERSHORIT NUK KA NEVOJE ME PS-JA PER JU HAJDUTET LSI-se!
   Luan Rama eshte vetem nje DORDOLEC me kashte per te trembur laraskat dhe Meta e ka sa per numer!
   Tani del e luan rolin e tellallit si tek filmi “Koncert ne vitin 36”:
   -“O milet vini re!Duhen bere zgjedhje te lira dhe te ndershme!
   Keshtu thote LSI-ja se ndryshe valon dajaku!

 2. ano says:

  Po ti kush je mor…..a mos je gje Trump apo Merkel …?. Kam aq shume sharje ne mendje sa nuk po e marr mundimin te lodh trute me ty.

 3. saliu says:

  LsI eshte parti leshi. Luajne me dy porta sepse nuk kane asgje per te humbur. Keta jane tregetare Eurosh, vetem te vjedhin e kane mendjen. E denigruan PD gjate qeverisjes me ta, i mbushi xhepat Meta me bllok ne dore. U vrane protestues ne 21 Janar dhe Meta me gjithe partine e tij HAJDUTE ku edhe ky Luan Rama nuk eshte jashte, kerkojne perseri te behen protagoniste. E futen PD ne cader e deskretituan ne sy te nderkombetareve e shqiptareve dhe tani luajne rolin e dhelpres qe gjoja qajne me lot krokodili per PD.

 4. ali says:

  Fatkeqsi qe keto fshatare dhe maloke (deri ne palce) nga Macuklli, Martaneshi a ku di une mundohen te japin mend ndaj qytetareve.
  Luan Rama nje pusht qe degjeneron jo vetem familjen e tij por edhe fshatin e tij.
  Je nje pusht bashke me pronaret e tu, te te vij turp, qe eshte pak e veshtire qe ti te kesh ndjesi per turpin..
  Pusht me pak fjale.

 5. Floriri i Krrabes. says:

  O katunar Burreli si thua ti, te bejme zgjedhje me Saliun sic u bene per Bashkine Vore…. ku kandidatin e Partise Tende LSI qe ka fituar tenderin dhe ka marre Licensen e Hajdutit, e mban mend shume mire qe thaset me miell dhe vjedhja e votave bene Kryecar kandidatin e Shqu-pisave, apo nuk te kujtohet “kerrektesia” e ketyre zgjedhjeve.
  Kujt i leshon ultimatume ti… 1milion votuesve, ore zagar qe i nderron Partite sipas llokmave qe te japin, pis.
  Nuk jepet pushteti ne tavoline, por me vote, per kete nuk eshte i gatshem dhe nuk do Sali SRB, ne cdo kohe ai eshte i humbur dhe i mbytur, po lufton te shpetoje Shkerdhenin dhe veten nga burgu per te kthyer mallin e vjedhur dhe krimet e genocidin qe ka bere ndaj SHQIPTAREVE, per kete djeg Shqiperine dhe ka dhene prova sic e ka djegur edhe 2 her te tjera me pare, pis.

 6. Milan says:

  LSI do kete fatin e pd mbas 4 vjetesh,

 7. Qerosi says:

  Shko o pirdhu kush je ti qe jep urdhera apo nuk beni dot zgjedhje ju pa shemren tuaj PD. Parti hajdutesh LSI – PD kriminel te sprovuar & hajdute. Ju zencin hakat e popullit.

 8. fisheku says:

  Po mire moj Luaneshe po ti ne pushtet ishe dhe je me nje koalicion me PS-ne. JU te LSI qe piqni qiqra dhe nuk doni te digjeni pse nuk keni nje rrugezgjidhje per pjesemarrje edhe te opozites se sotme ne zgjedhje por llomotisni poshte e perpjete???Ju kerkoni fajtore dhe luani rolin e te pafajshmit cdohere. Diplomate jeni por ne kurriz te kujt thuaj, te atyre qe juve nuk ju japin Voten juve. Eshte e njejta loje sikurse edhe ajo e opozites jeni ulur perballe dhe po luani rouleten ruse por me nje arme te tipit te vjeter (Saliberishian). Paci fatin e Marigones APO te Teraqinit 🙂

 9. Populli says:

  Ik o pirdhu Ti

 10. tomsojeri says:

  Pushta transeksual te nevritshem jeni, po mir beni, se ky popull sjeton dot pa plehra ! Dilni e udhehiqeni tani me gopin e monikes se hallall e keni e kusur mos ju leni, se ju a do bytha ! Kurv milet , e kruni vet ……… Po ju sjellin verdall 30 vjet e men nuk vut kurr….E shitet ate byth sikur me ju a pas fal dreqi…….Ju qiten bojen e ju mori vesh gjith bota cfar halesh zgjidhni e votoni e spo din si tju shpetojn nga mortja ku vet notoni …..Shifni si tallen e lujn me ju e sna lat ftyr ………..

 11. salius says:

  Foli hiena e PS dhe skuthi i LSI-se.

 12. zani partizani says:

  o loqe, po kur thote qe s’dua te hyj ne zgjedhje, ta furim me zor pd-ne! po kjo eshte shkelje e te drejtave te njeriurt dhe konsiderohet perdhunim. e dime qe ju te lsi-se doni te beni babaxhanin i interesant po boll se na çate bythen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *