Spaho tregon kushtin e negociueshëm të opozitës: Qeveri teknike dhe numërim elektronik, ja cilën negociojmë

Për të komentuar mbi situatën politike, procesin e negociatave mbi zgjidhjen e ngërçit politik, në emisionin “ 5 Pyetje nga Babaramo” në Report Tv, ishte i ftuar nënkryetari i Partisë Demokratike Edmond Spaho.

Spaho ka pohuar se paketa McAllister nuk u pranua pasi nuk kishte garancitë që opozita kërkon. Sipas tij pretendimi që do observohet me më shumë vëzhgues nuk është në kushtet e Shqipërisë, ndërsa deklaroi që PD-ka propozuar dy kushte ku njërin edhe mund ta negociojë.

“Pretendimi qe do observojmë me shumë vëzhgues nuk është i vërtetë në kushtet e Shqipërisë. Ne kemi këmbëngulur në dy shtylla, që janë qeveri teknike dhe numrim elektronik. Ne kemi këmbëngulur në njërën, tjetrën mund ta negociojmë”, tha Spaho.

Spaho gjatë emisioni komentoi edhe mbi zërat kundër brenda Partisë Demokratike. Sipas tij janë zëra alternativ dhe është diçka pozitive.

Është pozitive të ketë zëra alternativ, sepse kështu vjen zhvillimi, edhe herë të tjera është kritikuar për zëra të kundërt, mendoj se është pozitive për PD-në. Do shqetësohesha nëse nuk do kishte”, deklaroi nënkryetari i PD-së.

Spaho gjithashtu komentoi edhe mbi zgjedhjen e presidentit Meta. Ai e konsideroi si një Pazar të dy liderëve të mazhorancës në lokalin e peshkut në Tiranë.

“ Ne e kemi përcaktuar që ishte pazari i dy liderëve të mazhorancës në lokalin e peshkut në Tiranë”, u shpreh Spaho.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Spaho tregon kushtin e negociueshëm të opozitës: Qeveri teknike dhe numërim elektronik, ja cilën negociojmë”

 1. DETARI [email protected] says:

  cfare mund ti servirni ju udbashet shqiptareve ,qe te vini ne pushtet ?

  asgje ,absolutishte asgje !

  si ka mundesi qe ju keni pretendime se do tu rrembejne votat ,kur juve nuk ju do njeri tju shohi me sy .
  ju jeni njerez qe cdo vjedhje,cdo mashtrim ,cdo krim e keni bere me paramendim dhe nuk mund te vidhni me pushtetit ,sepse ju qeverine teknike e doni vetem qe te keni minister te brendshem te vjedhi votat si keto 25 vite qe kane kaluar dhe nuk keni merak asgje tjeter.

  ju e dini se PS nuk vjedh dhe nuk ka nevoje te vjedhe vota.
  kete ja u tha dhe amerikani .
  yyyyyshhhtttttt,plehra ……

 2. DALLTON says:

  Ore Spaho ju te PD jeni dhe qeroza dhe fodulla,ju jeni mesuar vetem me te vjedhur ,por kesaj radhe rrofshin “nderkombetaret”qe ja u vune kufirin te “thana”se ndryshe ajo fytyra juaj as skuqt dhe as zverdhet,boll bete gam,gam por shkoni ne zgjedhje o injorante.

 3. Sali o le le, o ne-ne. says:

  Ti je ai Ekonomiqiri i Shqu-pisave more Spaho, po 1 milion votave cfare tu thote Edi ?
  Kjo nuk eshte pune negociatash si te shpetoje Saliu dhe familja e tij, por eshte pune votash qe i ka ne dore qytetari, apo i keni bere llogarite qe me 18 qershor SHQUP-i dorzohet dhe firmos falimentin, me bojkot justifikohet dhe nuk mban kush pergjegjesi per shkaterimin e kesaj organizate terroriste, qe ushqehet e mbahet ne kembe vetem nepermjet dhunes.

 4. Populli says:

  Ti je si ata krimbat e plehut.
  Yyyyyyyjt

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *