Rama flet për krizën politike pas takimit me Yee: Basha e rregulloi me gjykatën me një raport mjekësor, Berisha me telefon…!

Kryeministri Rama ka folur për ngërçin politik pas takimit 80 minutësh me zv/ndihmës-sekretarin amerikan të Shtetit, Yee.

Rama tha se PD-ja po qëndron larg zgjedhjeve pasi ka frikë nga drejtësia.

Sipas tij, kreu i PD-së sot i ka shpëtuar drejtësisë me raport mjekësor.

Ai kujtoi kështu procesin gjyqësor ndaj Bashës për “Rrugën e Kombit”.

“Partitë janë për të shërbyer dhe nuk janë skuadra futbolli.

Nëse ajo shërben mirë meriton të shpërblehet, në të kundër të ndëshkohet.

Mendoj se këtu në Shkodër PD-ja të ndëshkohet, për gjithë këtë që ka shkatërruar.
PD ka vendosur të arratiset nga fusha e betejës. Ka vendosur të braktisë zgjedhjet dhe t’i lërë pa zgjedhje ata që e votojnë.

E ka bërë këtë sepse nuk do të ndahet nga gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar. Lulëzimi e rregullon me gjykatën me një raport mjekësorë.

Nëse Saliu e rregullon me një telefon, një qytetar i zakonshëm nuk e merr të drejtën që i takon.

Si mundët që njerëzit e zakonshëm mund ta pranojnë që PD të luftojë që të dëmtojë sa më shumë Shqipërinë dhe zgjedhjet vetëm e vetëm që të mbajë në punë gjykatësit dhe prokurorët e korruptuar.

Unë nuk u them atyre që votuan PD ejani dhe votoni ne por u them që ejani dhe luftoni krimin dhe korrupsionin në drejtësi”, tha Rama.

Me tej kryeministri gjate fjales se tij u shpreh se: “Thonë dhe përpiqen t’iu hedhin trutë e gomarit aty ku gjejnë. Po kthehemi ne diktaturë? Se nuk ka Parlament po nuk që PD në Parlament. Demokraci nuk është plaçkë që merret as nga një parti që thotë ‘ose të iki qeveri ose nuk ka zgjedhje pa mua”.

Kjo është zgjedhje e kësaj partie dhe asnjë demokraci nuk e thotë këtë.  Të tjerët nuk janë të detyruar të presin atë që nuk paraqitet.

Po nuk erdhi PD ne nuk do hymë dot në BE. Edhe mbështetësit e PD e kanë thënë që Shqipëria duhet të vijojë negociata për të hyrë në BE dhe se PD duhet të shkojë në zgjedhje.

Ne kemi vetëm një rrugë dhe nuk ka dy. Ne do të shkojmë drejt 18 Qershorit, për ata njerëz që kanë dhënë jetën për këtë vend.

Nuk ka më shqiptarë më të arsyeshëm dhe patriotë që midis amanetit të Skënderbeut dhe fjalëve të plakut dixhital zgjedh plakun dixhital.

Nuk besoj se mes amaneti të Islami Qemalit dhe fjalëve të Republikës së Re, zgjedh fjalët e Lulzim Bashës” përfundoi në fjalën e tij Rama.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “Rama flet për krizën politike pas takimit me Yee: Basha e rregulloi me gjykatën me një raport mjekësor, Berisha me telefon…!”

  1. Edscobar BUNKER says:

   edi Rama , arkitekti i deshtimit te vetingut e reformes.E kush tjeter do zgjidhte Novruzin President?!

   1. Robi says:

    BUNKER I SALIUT, mor i varfer sa te paguajne ne muaj? Po te çadra sa dite dezhurn bere?

 1. loku says:

  Po, ti je shembull. Ke nje vilecqe e ndertove “me parate e gjakut” te Lindes.

 2. Edscobar BUNKER says:

  Edi Rama kishte 4 vjet kohe te merresh me reformen dhe jo te varferit mospagues te energjise elektrike.Po per Lazatarizimin e Shqiperise,perse parti kohe? Kishte kohe te hapte ekspozita personale bile??? me leket tuaja

  4 vjet dhe as reforme as veting..edhe pse 1 milion vota…ketij i them Kryeministri i Facebukut ose i Ekspozitave

 3. vk says:

  Sepse sdonit ju.
  Ose ;me mire vone se sa kure.

 4. Fatmir Mediu (Cami) i ngjizur ne tren says:

  Meruni me Edin dhe keni lene ne “harrese” kriminelin Sali qe u qiu ne bythe ju demokrateve dhe prape ja keni nxjerr bythen qe t’ja u rrasi, por nuk u lejojne me qytetaret e ndershem Europa dhe Amerika.
  Pas 18 Qershorit do te degjoni ulerimat e tredhjes se plakur Serb, Sali Zehere Bisha dhe koqeve te tjere bashkepunetor, do shpetoje pa tredhur vetem Shkerdheni se nuk ka koqe, prandaj eshte kthyer ne gay dhe eshte anetar aktiv i shoqates bamirese LGBT..

 5. Veshtruesi says:

  Bravo Zoti Kryeminister. Populli Shqiptar ju mbeshtet si ne SHqiperi e Diaspore. Dhe ju kriminelet e mesiperm, ju ka ardhur fundi, panvaresisht perdorni nofka te ndryshme, e dime kush jeni. Ju nuk jeni populli, ju jeni vrasesit, hajdutet, delenxhite, tradhetaret e Republikes se Vjeter te Sali Lylzim Berishabasha Karaxhic Hoxha. Ju erdhi fundi. Zoti do eshte me Shqiptaret. Veting, Veting, Veting. Posht Shushunjat Serbo Ruse Salih, Lyl, bryl, Mul, Cupi, Duma, Suma….

 6. atdhetari says:

  Me presidentin qe I la Rames Sali baba,me prokurorin e shemtuar dhe gjysmak,me shikun e Vishos si minj gjirizesh me gjykates e prokurore plepash tipit gjin gjoni. Dhe me nje a anarki pra shtet rrumpalle . Pra nuk di ne bote se mund te gjendej nje person qe te rregullonte ate vend per 4 vite. Edhe kaq sa eshte bere thuaj shyqyr. Po me hidrocentralet,minierat,karburantet me bregdetin te gjitha keto prone e ketij populli dhe Sali kerma I perdorte sikur te ishte malli I Sheqeres. Te kishte pjelle nje cope dru se do ishte ngrohur gjithe dimrin Sheqerja ne Vicidol se sa polli kerricin salih djallin me brire qe ngaterroj nje shtet te tere. Po kur del ne tv e thote jam Saliu dhe i merr per budallenj te gjithe qe e veshtrojne.

 7. Shqiptari nga Kosova says:

  Edi mos u ndal..! Po s’e bere ti Shqiperine s’ka burre nene qe ta bej..!

 8. Beni USA says:

  Rrofte Partia e “Punes” me Shokun Edver Rama ne kryhe O IDJOT 24 kartsh dhe Hipokrit te shemtuar jashte e brenda

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *