Rama me socialistët në Shkodër, “sfidon” Lulzim Bashën e Voltana Ademin me fotot e spitalit të rikonstruktuar

Kreu i qeverisë Edi Rama sot pasdite pritet të udhëtojë drejt Shkodrës për një takim me votuesit 18 vjeçarë të qarkut më të madh në veri, të quajtur dhe kryeqendër e Veriut.

Por ditën e sotme Rama e nisi me foto të spitalit të rikonstruktuar të Shkodrës.

Statusi i Kryeministrit me të cilin përcjell foton:

MIRËMËNGJES

dhe ju uroj një ditë të mbarë me këto foto të 4 shërbimeve të reja shëndetësore të ndërtuara për herë të parë pas 25 vjetësh në spitalin Rajonal të Shkodrës: Koronarografia, kimioterapia, protezat ortopedike dhe reparti i rezonancës magnetike në shërbimin e imazherisë.

Sot në Shkodër përurojmë edhe repartin e ri të reanimacionit pranë kardiologjisë, rindërtuar nga themelet sipas standardeve më të mira bashkëkohore.

Shumë është bërë për shërbimin shëndetësor dhe ende më shumë mbetet për t’u bërë në rrugën e vështirë të rilindjes së shëndetësisë. Por edhe shumë ka për të humbur nëse ndalemi sot. Prandaj përpara #PërShqipërinëQëDuam

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/shkoder-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/shkoder-2.jpg","attachment_id":"685064"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/shkoder-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/shkoder-1-1.jpg","attachment_id":"685065"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/shkoder-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/shkoder-2-1.jpg","attachment_id":"685066"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/shkoder-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/shkoder-3.jpg","attachment_id":"685067"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-voltana_1494836468-1152697-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-voltana_1494836468-1152697.jpg","attachment_id":"685062"}]
                 Loading...