Basha, përpjekje për të modifikuar Vetting-un

Negociatat mes PD dhe PS po zhvillohen në distancë përmes ambasadorit të SHBA në Tiranë Donald Lu.

Rama është dakord në parim me paketën “McAllister” me kusht që të votohen në Kuvend Komisionet e Vetting-ut nga opozita.

Basha ndërkohë është kundër, pasi kërkon të modifikohet ligji i Vetting-ut duke kërkuar të reflektohet “vendimi i Gjykatës Kushtetuese”, duke vendosur radhë për dosjet, dhe një afat që Vetting-u të mos jetë i përjetshëm.

Po ashtu Basha kërkon që kandidatët të kalojnë nga Komisioni Parlamentar i Vetting-ut.

E gjitha është një përpjekje për të justifikuar mosdakordësinë për paketën “McAllister”.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Basha, përpjekje për të modifikuar Vetting-un”

 1. BB says:

  Lepuri fle gjetke. Ha,ha,ha, gogoli….vetingu. Vetem me vetingun ska shaka , zoteri, nuk eshte pazar.

 2. Albania says:

  Ka frika Lulja! Ne burg te gjithe!!!!

 3. ToniTR says:

  Pas modifikimit te vetingut mbetet vetem problemi i rregullimit te cilesise se djellit. Kur dhe ky kusht i fundit te plotesohet opozita do jet gati per zgjedhje.

 4. ABC says:

  Nuk ka mundesi….eshte droga dhe qeveria teknike apo jo!? Hahahaha

 5. Grand says:

  VETINGU ESHTE GRACKA KU SHPIRTRAT (mekatar) KAPEN SI LARASKAT!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *