Deputeti i PS, shpërthen ashpër ndaj Bashës: Fëmijët e mi janë krijuar nga një myslimane e një katolik Lulush ziu

Një ditë më parë kreu i PD Lulzim Basha në një intervistë për një gazetë austriake tha se “95 % e personave me origjinë kriminale që qëndrojnë në parlament dhe 70 % në komuna, janë katolikë nga veriu i Shqipërisë.

Një gjë e tillë ka ngjallur mjaft reagime në rrjetet sociale.

Është Pjerin Ndreu, deputeti i Tiranes dhe kandidat ne qarkun e Lezhës per zgjedhjet e 18 qershorit, ai i cili i përgjigjet Bashës duke marrë si shembull vetë familjen e tij.

“Fëmijët e mi janë krijuar nga një myslimane dhe një katolik Lulush ziu”, thotë Ndreu.

Reagimi i plotë i deputetit socialist në rrjetin social:

Femijet e mi jane te krijuar nga nje muslimane e nje katolik Lulush ziu. Ky vend as ne ditet me te erreta te 97 ku e zhyti babai yt politik Berisha nuk u manipulua nga ana fetare.

Katoliket e veriut krenohen me Fishten, Pashko Vasen, Pjeter Bogdanin, Luigj Gurakuqin, Dom Nikoll Kacorrin, Preng Bibe Doden, Prek Calin, At Zef Pllumin etj.

Natyirsht qe kane edhe kriminela si kudo, por asnje nuk eshte kriminel me i spikatur se ti qe vrave 4 te pafajshem ne bulevard me 21 Janar, shite token e vendit tend, vodhe parate e rruges se kombit e sa e sa hajdutlleqe e maskaralleqe qe shqiptaret i dine mire !

Vaj vatani e mjer mileti ke ka kryetar opozite.

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Deputeti i PS, shpërthen ashpër ndaj Bashës: Fëmijët e mi janë krijuar nga një myslimane e një katolik Lulush ziu”

 1. Dule Gabeli says:

  Qeni i Serbise do te fute Shqiptaret ne lufte Fetare,Nuk e beri dot as turku,as serbi as greku.
  Nuk ka Shqiptar qe te vrase vellain e tij per lufte fetare.Kelyshet dhe pushtat jane ne SHQUP bij kurvash dobicat e serbise.
  Dhe ne kemi plot bajga si cdo Komb po Shtylla e Shqiperise eshte Shqiptaria.

 2. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  TURP per gjithe ata katolike qe jane pjese e partise islamike te PD,mbeshtetese dhe votuar prej muslimon brothers………

  1. Une... ti... ne te gjithe... says:

   Ty qe na thua te verteten sipas oreksit tend te q…sha Platon dhe rrobt e familes ku i ke e ku nuk i ke!!

   Ti pa tjeter duhet te jesh nga ata frymeqelburit e janullatosit qe enderrojne shqiperi te percare per te mare territorin.

   Por e verteta eshte se ju heret a vone do merni k…rin deri tek qafa!!

   Ja, kjo eshte e verteta! Shko tani e thuaja sat eme e ajo nuk ka per te me urryer mua perse po ja them kete te vertete!!

 3. O Pjerin mos i merr seriozisht fjalët e ketij zog gomari se populli i thjeshtë e kupton mirë se kush kerkon percarje e kush don te përfitojë.kryekrimineli Sali Berisha e i biri Lulzim zog gomari nje ditë do te pergjigjen për krimet qe kanë ba.

 4. haxhi kavaja says:

  Bravo Pjerin !
  Luli duhet te mesohet ta mbaje gjuhen brenda dhembeve dhe te vere ne pune trurin.
  Por edhe nese flet duhet t’i therrase ne ndime mendjes nese i ka mbetur ndopak tru.
  Ai po mban peng nje Shqiperi te tere duke deklaruar se nuk ka zgjedhje pa opoziten.
  Kush eshte more ky birbo qe ka marre zvarre nje popull te tere ?

 5. Ardi says:

  Ky Luli eshte nje gomar

  1. shitja e detit says:

   Ardi, te lutem mos ofendo gomarin, se eshte kafshe punetore dhe nuk i bie askujt me qafe.
   Gomari nuk shet detin te Greqia, nuk ben pislliqe me “shtepine e verdhe”, nuk bllokon rruget e trafikun, nuk shtyn gjyqet me raport mjekesor, etj, etj

 6. vk says:

  Ne fotografi shprehet qarte, nje pakenaqesi me punedhensin,
  se sa nje shtrengim per te shfaqur idete etij.

 7. Albaniaa says:

  Vdekje tradhtarve te Shqiperise!

 8. PO,PO says:

  Duket si riprodhim i fjalimeve te Hitlerit ne ekstaze !

 9. SHKREL says:

  BRRVO PIERIN NDREU
  KRIMINELI VRAU SHQIPTARET ME URDHER TE SERBISE
  ESHTE PER TE ARDHUR KEQ QE SHQIPTARET NUK REAGOJN TE BASHKUAR KUNDER KESAJ FARSE ANTISHQIPTARE
  QE QELLIMISHTE I FRYN PERCARJES E URREJTJES MES SHQIPTAREVE
  GJITHCKA ESHTE E KALKULUAR JO RASTESI E AS MENDJELEHTESI SI MUNDET ME JU DUK DIKUJT JO
  KLANI ANTISHQIPTARE I MERR UDHEZIMET PER GJITHCKA VEPRON E FLET NGA BEOGRADI
  FASLLICI KA PAS KOHET E FUNIT SHUME KONTAKTE ME KLANIN BERISHA
  BOLL LUJTI KY SHTET BUDALLIN DUHET ME REAGU FUQISHEM

 10. Meckojati says:

  O njerez mos u merni me lulush lulashin, me injorante si ai, kerkon te doket se chech thote por trego nivelin e tij anadollak me atin shpirteror dhendrin e serbise. Mjere pd ku u katadis!

 11. leshi negjmijes. says:

  rama e janatullos pjerdhin ndreun,doshin,frrok e ndok, i kan zhele .po te ishte gjall gjergj fishta do vritej vet.rama ju ka derra janatullosi therra.kokpalare e bastard ju tha meta pjerdh e dhin ndreut e rames dhe i hengren metes mysliman ngjalen.enveri bar rama lesh negjmije falas.

 12. PidhiISateme says:

  Po ti o Pjerin c’mutin deshe qe i ngaterrove me myslymone?

 13. Besniku says:

  Jam plotesisht dakort me reagimin e deputetit. Pavaresisht nga gabimet kunder fese para 90, u arrit bashkimi I shqiptareve pa dallim feje, si dhe donin rilindasit, sepse kjo ndarje eshte perdorur si arma me efikase e armiqve,ne mbajten ne Roberi te vendit.
  Vetem me permendjen e pater Pellumbit nuk jam dakort, e sidomos nga nje deputet I majte. Ai ishte fashist dhe ka luftuar haptas kunder lirise se Shqiperise, e per kete as papa, kur erdhi ne Shqiperi nuk ka heroizuar.
  Por permendja e katolikeve te veriut, eshte veper e serbeve , me gojen e agjentit kriminel Bashe.
  Ashtu si analizoi dhe I madhi Rexhep Qosja, ka nje klime teper reaksionare, jo vetem kunder nesh,por dhe kunder europes, qe po perpiqet me te gjitha mjetet te pergjake Shqiperi-Kosove.

 14. Loran shehu says:

  Ahahaha u be dhe pjerini te japi ment pun policesh

 15. sopiqoti says:

  Te dashur velllezer te bessimit fetar katolik ! E c’fare mund presesh nga nje “…kriic gomari…” ,nga nje politikan medioker qe nuk hedh eshtriin me larg se hunda e tij.

 16. lennard says:

  Mos e merni kaq lehte .dyshoj se ka shtyse ky Zagar nga ISISI i Sali Kriminelit.Dozen e helmit per konfrontim Veri -JUG e ka hedhur Sali Gerdeci.I Nderuar z.Pjerin keta zullumqare duhen denuar .PS e ka ne dore qe te pandeshkueshmit te futen ne Hapsane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *