FOTOT/ NATO tregon forcën, ndërsa Rusia i “përgjigjet”: Lëshon tanket nga ajri

NATO ka treguar forcën e saj me anë të tankeve, gjatë stërvitjes së organizuar pak ditë më parë në Gjermani, ndërsa në anën tjetër edhe Rusia ka bërë thuajse të njëjtën gjë.

Stërvitja e quatur “Strong Europe Tank Challenge 2017”, merrnin pjesë SHBA, Ukraina, Austria, Gjermania, Polonia dhe Franca.

Austria mori vendin e parë në këtë stërvitje ndërsa një vit më parë, ishte Gjermania që u rendit e para.

 Organizuesit e “Strong Europe Tank Challenge 2017” thanë se, sfida ka si synim edhe nxitjen e shpirtin konkurrues dhe bashkëpunues mes palëve, për të shkëmbyer përvojën.

Kjo stërvitje u zhvillua përgjatë pesë ditëve në terrenin ushtarak të Grafenwoehr në Gjermani. Në anën tjetër, trupat e Vladimir Putin zhvilluan një stërvitje duke praktikuar lëshimin e tankeve me anë të parashutave në fushë beteja, të cilën e zhvilloi  në bazën ajrore të Dyagilevo.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke1.jpg","attachment_id":"685851"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke2.jpg","attachment_id":"685852"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/takne-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/takne-7.jpg","attachment_id":"685858"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/takne-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/takne-8.jpg","attachment_id":"685859"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke4.jpg","attachment_id":"685860"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke5.jpg","attachment_id":"685861"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke6.jpg","attachment_id":"685862"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/tanke.jpg","attachment_id":"685850"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *