Ngërçi politik/ Duka i gatshëm për zgjedhjet: Jemi optimist për nisjen e një marrëveshje, ka nisur puna për…

Pas takimit të dytë me kryeopozitarin Lulzim Basha, kreu i Partisë Agrare Ambientaliste Agron Duka është shprehur optimist lidhur me arritjen e një marrëveshje mes palëve për të zgjidhur ngërçin politik.

Duka thotë se është duke u punuar intensivisht për të dalë në konkluzione konkrete.

“Jemi optimist për nisjen e një marrëveshje. Ka nisur puna për arritjen e pikave të përbashkëta. Paketa MCalister kërkon kohë për tu implementuar. Votimi elektronik humbi sensin pasi data është e përcaktuar. Të shtyhen zgjedhjet, por nuk mund të kërkojmë një vit. Besoj se do të ketë një datë që të jetë optimale për ne,” shprehet Duka.

Vetëm brenda pak orësh, lideri i opozitës ka zhvilluar dy takime me krerët e partive aleate.
Basha sot takoi edhe ish-kryeministrin Sali Berisha për tu konsultuar lidhur me përgjigjen që do t’i jepet zyrtarit amerikan.

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Ngërçi politik/ Duka i gatshëm për zgjedhjet: Jemi optimist për nisjen e një marrëveshje, ka nisur puna për…”

 1. Sorkadhja says:

  Po mirë more Dukë, përse duhesh gjithë kjo marrëzi e cila ka përfolur gjithë shqiptarët. Pse duhej kjo kokëfortësi e çmendur? Nuk e kam fjalën për PD-në se ajo është marrë peng që ditën që.lindi , por e kam fjalën për ju si njeri me reputacion , që mbartnni vlera dhe ju vlerësoheni si njeri i ekuilibruar. As për partinë republikane që u rrëmbye nga i kollarisuri i Fierit që u tund e u shkund me miqtë e tij personalë senatorë që u doraviten. Edhe për Dahshin shpreh keqardhje se ai është një tiranas i pjekur dhe e di mirë pengmarrjen e PD-së. Nejse u bëftë më e mira për të gjithë. Sorkadhja

  1. Kujtimi says:

   Perse ja u ritin hunden ketyre
   Nuk kane te drejt per asgje
   Shpikjet e Berisha Basha dy njerzit me te uryer nga populli
   Duhet te largohen nga politika te shpetoi SHQIPERIA
   LARK LARK O zgjebsnik

 2. Maloku says:

  Po pse or “Duka i krimit” tani u binde ti , çfar ndryshoije nga propozimi para gati nje muaj,asgje por thjesht ju kishit shpresa tek mbeshtetja popullore qe nuk je erdhi e sdo ju vije kurre, sepse jini parti baras me medikritetin, harbuterine ,brulitalitetin.

 3. Shoku shpati says:

  O moj sorkadhe qe te possono
  Maloku i maleve te laberise
  O 2000lekshat qe komentoni
  Me para bij te 120 lekshat te kohesh se Dulles.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *