Prindërit e 15-vjeçares që humbi jetën në spital paguan 1500 euro për ndërhyrjen në këmbë, por…

Ka qenë një dëmtim i ligamentit të këmbës gjatë orës së fiskulturës arsyeja që e ka çuar në spital 15-vjeçaren Blerta Pepa.

Nxënësja e gjimnazit “Çajupi” iu nënshtrua një operacioni që konsiderohet jo i rrezikshëm, por nuk mundi të dalë e gjallë nga salla e spitalit privat ku u bë ndërhyrja.

Burime për Tema TV bënë të ditur se vajza është fëmija i tretë i një familjeje të thjeshtë në Tiranë.

Ata kanë paguar 1500 euro për operacionin që supozohej se do t’i riparonte të bijës dëmtimin në këmbë, por që i kushtoi jetën.

Pagesa totale e operacionit ishte 3500 euro, pra prindërit e vajzës duhet te paguanin dhe 2000 euro të tjera pas operacionit.

15-vjeçarja ka qenë pak vite më parë konkurrente e talent-shout muzikor “Gjeniu i vogël”.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Prindërit e 15-vjeçares që humbi jetën në spital paguan 1500 euro për ndërhyrjen në këmbë, por…”

  1. PAULA says:

    JAM NENE JAM GJYSHE ME IDHEROI PA MASE ,NUK E NJOH POR CDO NJERI PREJ NESH NE PAK MOMOENTE TE VERE VETEN NE ATE POZCON TE FAMLIARIT ,TE JAPESH 1500 EU NE FUND TE MARESH ELMIN ESHTE E PA PARASHKUSHME E TEMERESHME,UNE JETOI NE GJERMANI,VEREHET NJE GJE OPERACONET APO KUJDESI PER ATE QE KA PAGUAR PRIVAT KANE TRAJTIM DHE KONTROLL TE VECANTE ,KETE E DINE MIRE ATA MJEKET E HUAJ QE KANE HAPUR KLINKA PRIVATE KJO VDEKJE KA ARDH NGA NEGLIZHENZA ,DUKE MENDUAR MINISKU ESHTE ,PO TU JEPNIN 500 EU TE SPITALI NENE TEREZA MENDOI DO KISHTE KUJDES VAJZA DO ISHTE NE JETE,KETO NDODHIN KUDO,NJE VAJZE 18 VJEC VDES NGA BRONKOPLOMONIA E NXOREN TE PA SHERUAR E KAM KOMSHE NE DARKE E NXOREN NE SHPI NE MENGJES VDIQ NE PRIVAT KA KUJDES TE VECANTE ,NUK KA FJALE QE TE HEQE DHIMBEN E ASAJ FAMILE ZOTI JU HENTE FFORCE TE PERBALLOJNE KETE FATKEQESI BLERTES BUKUROSHE I QOFTE E LEHTE TOKA

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *