Ulëza turistike/ Rama jep mesazhin e radhës: Ne nuk do të reshtim derisa të transformojmë…!

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me ndjekësit e tij në rrjetin social Facebook fotot të ndryshimit të Ulëzës, duke dhënë mesazhin e radhës se nuk do të reshtë deri kur transformimi i dukshëm të prekë çdo lagje, fshat e familije.

Postimi i Ramës në rrjetin social:

Miremengjes!

ju uroj një ditë të mbarë me këto foto të transformimit të Ulëzës nga një qoshe e lënë në harresë e degradim deri më 2013, në një zonë të rilindur urbane dhe një destinacion i ri turistik sot, që ka rritur ndjeshëm mirëqenien për banorët dhe i ka dhënë frymëmarrje të re ekonomisë lokale.

Edhe shumë më shumë mbetet ende për të bërë dhe ne nuk do të reshtim deri kur transformimi i dukshëm të prekë çdo lagje në çdo bashki, çdo komunë, çdo fshat dhe çdo familje në rrugën tonë të vendosur.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama6-150x150.gif","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama6.gif","attachment_id":"685678"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez.jpg","attachment_id":"685680"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez-1.jpg","attachment_id":"685681"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez-2.jpg","attachment_id":"685682"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez-3.jpg","attachment_id":"685683"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/ulez-4.jpg","attachment_id":"685684"}]

1 komente në “Ulëza turistike/ Rama jep mesazhin e radhës: Ne nuk do të reshtim derisa të transformojmë…!”

  1. Aseni says:

    Je OK po Ishalla te kuptojne se nuk rrojme dot pa plehra e pa gropa.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *