Agron Gjekmarkaj: Si katolik, e falenderoj Bashën që tha të vërtetën për kriminelët katolikë të veriut

Një deklaratë e pamenduar e Lulzim Bashës për kriminalizimin e katolikëve të veriut, ka bërë që njerëzit dhe mediat pranë tij të hidhen në sulm për ta mbrojtur.

Agron Gjekmarkaj ka arritur deri aty, sa e falenderon Bashën, për atë që ka thënë për katolikët.

Një pluhnajë e pandershme propagande nga ato më të pështirat që nuk kursejnë askënd dhe asgjë për një grusht votash u ngrit kundër Lulzim Bashës dhe deklaratës së tij mbi përfaqësimin e komunitetit katolik në Parlamentin e Shqipërisë nga persona me rekorde kriminale, falë përzgjedhjes së Edi Ramës.

Nëse ka një person, që i ka fyer katolikët në Shqipëri, ai është Kryeministri aktual”, shkruan Gjekmarkaj për “Panorama”.

“Si katolik simbolik që jam, thjesht dua t’i shpreh mirënjohje Bashës, se tha një të vërtetë”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

85 komente në “Agron Gjekmarkaj: Si katolik, e falenderoj Bashën që tha të vërtetën për kriminelët katolikë të veriut”

 1. labi says:

  Ti je plehre, sje katolik

  1. Dielli mbi Korab says:

   Ti o Gon je vec nji vemje parazitare dhe nuk je as burre dhe as katolik se po te ishe me te vertet burre do i thoje idhullit tend Bashes se Saliut se Kriminelat nuk kane fe dhe bes.
   Por ti shpreson akoma tek qenushi i ngordhun dhe prandaj po e lepin ate posht bishtit

   1. Mbreti says:

    Shqiptaret me sa kam pare jan te gjith si Gjekmarku, pjatalepires, me Islamik se Arabi, me Katholik se Spanjolli dhe me Orthodhoks se Greku, ti marresh keto 3 Ethni do veresh qe te tre jan Fise Gabelesh lesh zi! Mentalitet Magjupi edhe gjuhe gallofesh! Ja kush jan Shqiptaret! Tfgs edge 300 e tjer qofshin edhe 3 qerekshet islamik qofshin ortodhokset e jugut , 300 shi u ka gellaberuar trut dhe ko.. et!

  2. Kujtimi says:

   Ti je dritshkurter o koqe kandari AGRON

  3. Vojo Kushi says:

   Ne se katoliket jane te gjithe si ky koqja e gomarit ,atehere hallall plumbi dhe litari i Enver Hoxhes ndaj tyre!

   1. Fiamuri Arberit says:

    Edhe ti qenke nje gomar .

   2. mik says:

    dmth ti Vojo, e pronoun qe ka pas genocid kunder katoliker ?

  4. XheJ eN Bi says:

   Kam nostalgji për periudhën para 90-ës, vetëm për një gjë , se ajo kohë nuk kishte pedagogë universiteti dhe me tituj shkencorë të një niveli kaq të ulët si ky Gjekmarkaj.

   1. E vertete says:

    Z.Gjekmarkaj duhet te jete shembull per kombin tone dhe poka dhene nje porosi se si duhet luftuar te keqen e popullit tone,sidomos gjakmarrjen qe mbylli me qindra familje,e sidomos femije ne kullat e Kelmendit dhe veriut ne teresi.Bravo z.Gjekmarkaj.Ju duhet te kryesoni Keshillin per pajtim kombetare ne mbare trojet shqiptare.

  5. Antikorupsioni says:

   O idiot, se te te them karr i mbetet qejfi ketij te fundit. Krimineli eshte kriminel, nuk ka dallim nese eshte budist apo i ktishter e myslyman. Nese eshte liberal apo konservator. Ai ngelet kriminel. E nese shkon ne kishe apo xhami pasi ka kryer nje krim, kjo eshte personale per secilin. Kisha dhe xhamia i mbajne dyert e hapura per te gjithe krijesat humane qe ka krijuar zoti, nuk ja kontrollon certifikaten e penalitetit. Ne ndryshim nga politka qe u shkund xhepat njerzve, ato perpiqen t’ja u pasurojne shpirtin qytetareve. Por ti mor kokra e idiotit je aq i pakulturuar sa nuk arrin ta kuptosh gafen e idiotit Basha. Ju ka bere shpelarje truri Sala, ai qe fene e keqperdor me shume se kushdo tjeter ne kete vend.

  6. Ivan i madh says:

   Mos i thoje vetem aq o labi po shtrin se je m.. e jashteqitje e katolikeve mbetje e raksionari dhe pjelle e bashkepuntoreve te fashizmit dhe cetnikeve serbo malazeze.

  7. Etniku says:

   Me vjen keq te theme,por shume krime ne familjet e besimt katolik te veriu po ngjajne me dekada.Shkaktari kryesore ishte Kanuni i Leke Dukagjinit i cili zbatohet edhe ne ditet e sotme.Edhe sot kemi mbi 1200 familje te gjakesuara dhe te mbyllura si askund ne bote.Me dhimbesen keto familje qe vriten edhe sot sipas ati Kanuni monstruoz.Fajet per kete i ka diktatura komuniste dhe te gjitha qverite e pluralizmit ne vijim.Te gjithe ne duhet te jemi autokritik,jo te prekemi apo te nenevleresojme nje te keqe si kjo,por te ndihmojme ne zhdukjen dhe eliminimin e gjakmarrjes famekeqe.Pamarre parasysh besimet dhe falletoret bizantino-romake dhe ato osmane ne trojet tona shekullore,ne jemi dhe do mbetemi te gjithe shqiptare iliro-dardan.

 2. © KENDVESHTRIM TJETER © says:

  Eshte me te vertet mjerane,ta vendosesh kete servil politik perkrahe opnionisteve me te mire shqiptare !

 3. kashi says:

  po sikur ta kish thene rama dicka per katoliket ky gjikmarka do thoshte me te zezen per kryeministrin
  je i palypur agron

  1. mik says:

   Kashi. – Rama nuk flet por vepron. Gjekmarkaj ka te drejte.
   Komentet kunder tij jane nga militantet / kothere, e jo nga ata qe mendojn me kembe ne toke.
   Per mua, nga te gjith analistet ne Shqiperi, Gjekmarkaj asht ma suprimi. Ai thote te verteten, ate ku e verteta te djeg.
   Jepi nje veshtrim me te gjere.

 4. Alidemsi vjeter says:

  Ja dhe Ushtari Shvejk me syte si llampa(e kam fjalen per ata persona qe e kane lexuar romanin dhe kane pare dhe filmin) nuk rri dot pa i sherbyer Toger Lulashit ne cdo gje deri dhe neperkembjen e fese katolike(fjale per fjale sic tha Basha).Turp ..mor “profesor”..

  1. Snajper says:

   Pik. Zhvejku..”C’me duhet mua se c’bej une…k.

 5. Altini says:

  Opa ja lepiu bythen ky direkt!!!!!

 6. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  Sakt,eshte per tu habitur se katoliket[flas per kriminelet] jane shume afer ne numer me sunitet ,shiitet apo tourkocamet ne te kundert kristianet ortho/xe jane shembull i kultures dhe zbatimit te ligjit ,per kriminele as qe behet fjale.

  1. Gaqi Kacani says:

   Po te drejte ke or taj ta mshet deri ne ranxe mejtimin. Ni pytje per Xotnin tate kejsha: a e terhoqe 300 evroshin e Qiprasit? Bole me domethanmqs Anglezet kan than per greket: greekbastard te tan ju jevgjit e Egjeut bastard jeni? Pyte hiresine pak te ta refeje. Koqe

  2. Shkodra says:

   Prandaj ortodokset kan ecur kaq shume perpara kudo ne bote ,shiko vendet sllave dhe greqine,trap, injorante dhe i pa bese .Shqipetaret e vertete fillojne ku jane kishat katolike ,kurre nuk u perulem ne histori ,kemi paguar me gjak patriotizmin dhe krenarine ton si askush tjeter ne ballkan .Nuk u perulem para turkut ,dhe as para komunizmit,qe ju ortodokset i lepite bythen ,kjo eshte historia e jone dhe e juaja.

   1. mateo says:

    Bre shkodra leshit!
    Aq patriote keni qene e jeni ju katoliket sa mezi po prisni qe te filloje nje lufte fetare ne Shqiperi!
    Se ishit bashkepuntore me pushtuesit,prandaj Enver Hoxha ju shkoi ne HELL per vse gjalli!
    Ja ky eshte roli percares dhe antikombetar i feve,prandaj Enver Hoxha ua rruajti mjekrrat dhe i coi ne kooperative priftewrinjte e hoxhallaret!
    Ndersa ky kelyshi fashist i kriminelit Gjon marka gjonit jo vetem eshte injorant,por edhe ha…..mut si shume!

    1. mik says:

     Mateo – Te perfaqsohesh me kete emer she ti referohesh E. Hoxhes, kjo nuk shkon.
     Ti flet me gruge komunisti, ma mir mos fol .

     Per komentuesin Dardanet – Ligji I gjakmarrjes kthehet mbrapa ne kohe, sepse nuk funksionon ligji i shtetit.
     Nuk e di se ku jeton, por e shoh qe nuk e ke iden qe ne Shqiperi po ndodh dicka qe quhet VETING. E kjo asht kunder korrupsionit ne drejtesi.
     Mos na trano me fiale boshe te lutem.

   2. Dardanet says:

    Krejte ne rregulle Shodra,por perse tani po vriteni dhe po mbylleni neper kullat tuaja shekullore?

  3. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

   per gjithe katoliket e tredhur[atheoi] dhe sunitet:
   Numeroni politikanet kriminele jashte burgjeve dhe ordineret brenda tyre ne shqiperi e evrope dhe do te merrni pergjigjen e duhur se sa jane dhe cfare jane sunite,shiite,tourkocame,shpellare[katolike] ……………ORTHODHOXE ASNJE!

   1. Marko Bocari says:

    Spiro Ksera, HAJDUT dhe MASHTRUES ordiner (jo vetem orthodoks por edhe grekofon 😛 )
    Te fala sat’eme Pamuk Pisoglendi 😀 😀 😀

  4. Hitch Pharre says:

   Si per shembull Dulja, Fredi, Bollano.Do me?!

  5. Realitet says:

   E vertete,ortodokset ua kalojne te gjithve me krime,vjedhje dhe djegje me zjarre e flake neper rruget e Athines.Ata vjedhen bankat e tyre dhe drahmat i derguan ne Qipro,Zvicerre etj.kurse sot hajne ushqime te kontejnereve te rrugve te shtetit pa shtet.Keta hajna sot vrajne te huajt dhe djegin edhe shtetin e tyre.Po qindramiliarda te BE ku jane?.

 7. Pallatet Agimi says:

  Sa e temerrshme te humbasesh kohe per te dhene ndonje mendim per ato qe shpreh ky hipopotam!

 8. LUAN says:

  C’FARE SAHANLEPIRES QENKA KY !!!!!

 9. xy says:

  Je nje plehre sahanlepires Gjekmarkaj.

 10. nn says:

  mbase ka folur pikerisht per ty o Agron, se si largpames qe eshte ne parashikimin e vjedhjes se zgjedhjeve, ka parashikuar edhe qe ti do jesh nje deputet katolik kriminel

 11. Angjelini says:

  O Agron, ti je nje jashteqitje e neveritshme. Feja nuk me intereson por te akuzoj nje vrases, hajdut dhe tradhtar te tjeret se gjoja qenkan llumi e ben te pakuptimte fjalen llum. Llum esht ai si vjell, vret, shet interesin kombetar dhe spiunon patriotet e Kosoves dhe jo ca koltivus te marijuanes. Partia e idhullit tend i shkaterroj te gjitha fabrikat dhe uzinat dhe i shiti per skrap. Te kujtohet Gerdeci nga skrapi i Xenit? E keni katandisur popullin si mos me keq dhe vetem nje fshese totale mund ta pastroje vendin nga kerma si Gjekmarkaj, Basha, Berisha, etj. Turp te kesh.

 12. capi dhia says:

  Komunizmi ka vdekur, mos imitoni besniket e vdekur. Ose: mos dil me katolik se Papa. Ose: Basha mos kete frike, te flase konkretisht. Prandaj eshte kryetar. Nuk e beri. Te perballoje koston elektorale perkundrejt popullit te djathte katolik. Apo vidh, vrit, Cadro, … dhe kostot i perballon populli!?. Zanat i mire ky, po kembeshkurter mesa duket. Vettingu = ilaci i Bashes me shoke. Ti – po nuk ke pula mos i ndill ato. Kjo nuk te ndalon lirine e shprehjes … .

 13. Mario says:

  Agron.Ne jemi te gjithe vellezer me te mirate me te metat qe ka sejcili.Te mbrosh Krietarin(Lulin) si puna jote po ta them qe per tu bere deputet i Lulit ti si Agron, jo katoliket,muslimanet e ortodokset i shet por edhe familjaret e tu qe mundt te jene te gjitha feve i shet.Reflekto dhe takon Lulit te sqarohee per lapsusin jo ty o TELLALL

 14. Ali says:

  Qenka Dashnori i thekur i Bashes
  Nje fyelli i bie gjithmone….

  1. I pavdekshem says:

   Bravo Agron,je realist dhe nje liro-dardan i devotshem.Jetofsh sa malet tona shekullore!

 15. Ramadani says:

  Vetem nje antishqiptar fundomentalist ISLAMIK dhe UDEBASH qe punon per serbet e Beogradit si LULZI BASHA-r AL ASADI mund te fyej nje popull apo komunitet te tere fetar.Luleziu nxorri helmin e tij antishqiptar qe ka brenda vetes per KATOLIKET tane te ndritur te veriut.
  Katoliket tane e dine mire qe PARTIA DEMOKRATIKE e Vicidolit dhe Bashiicit eshte nje krijese e UDB-se dhe bande kriminelesh.

 16. Anonta says:

  Ke te drejte more laper, fajin e kane ata qe te lene ty me fole. Bythlepires si ti, Ndoka (Noka), Nocaj etj gjen
  gjithmone dhe kane gjete historikisht. Fundi eshte per funderrinat. Ti je nje nga ata.

 17. devis says:

  Ke te drejte si ti ashtu dukesh se je, por nuk ke asnje te drejte te fyesh e te denigrosh katoliket sepse midis tyre ndodhen edhe kriminele si puna jote. Per sa i perket parlamentit mendoj se nuk ka pasur asnje kriminel nga katoliket. Ke quani ju kriminele ndonje person qe ne rini, gjate emigracionit te veshtire te viteve ’90 paska vjedhur per tu ushqyer, dhe nuk dalloni kriminelet e vertete Berisha qe shkateroi shqiperine, vrau e dhunoi shqipetaret ne vitet ’90, ’97, ’98, Gerdecin, 21 janarin e sa e sa krime te tjera, apo Basha qe ne cdo post qeveritar qe ka qene ka kryer nga nje krim te rende, si minister i jahtem shitit territorin e vednit, si minieter i brendshem vrau njerez te pafajshem ne bulevard, aty ku sot kerkon zgjedhje te ndershme, si minieter i transporteve vodhi parate e rruges se kombit. Apo cfare mund te themi per mediun, kriminel i denuar nga gjykatat italiane, shkaktari kryesor, se bashku me salen e te birin, per tragjedine e Gerdecit. Pra kush jane kriminelet, katoliket apo zoterinjete qe akuzojne katoliket. Katoliket kane qene e vazhdojne te jene ne balle te luftes per zhvillimin e kombit Shqiptar, e nuk ka kriminel qe mund ta mohoje kete. Per kontributin e katolikeve ne zhvillimin e kombit tone duhet te jemi krenar.

  1. Realisti says:

   Berisha rrezoi diktaturen dhe gjithnje do jete udheheqes shirterore i te gjithe shqiptareve te nje geni iliro-dardan.Po Arben Frroku me vellaun etj.etj.Gjon Marka Gjoni c’ka ishte?Po ata te Miredites qe u ndihmuan nga shovenistet serb per te rrezuar Qeverine e Ismail Qemalit,cka ishin?Lereni fete dhe falletoret,atyre askush nuk ua pa hajrin.Edhe Papa vet nuk po u beson rrenave te fallengjinjeve te vete dhe atyre islam te Isisit.Te gjithe besimtaret fallengjinje punojne per te mashtruar,korruptuar naivet,sidomos te moshuarit dhe per te jetuar duke bere sex me femijet besimtareve ose per te vrare si Erdogan diktatori etj.

 18. katoliku i vertete says:

  Agron nje shprehje thote se: “Kur gabon njehere edhe te falet, por kur ben 2 here te njejtin gabim ky eshte faj i rende, i cili nuk falet pasi gabimi ne kete rast eshte zgjedhje”. Ky eshte gabimi i dyte qe ti ben per te njejtjen ceshtje:
  I pari ishte rasti kur ti bere apologjine tukoshakut Bujar Mehmet Nishani, qe kishte larguar nga mjediset e Presidences bustin e Skenderbeut, per ti bere qefin turkoshakut tjeter erDOGan gjate vizites se tij ne presidence. Tani i del ne mbrojtje nje turkoshaku tjeter Lylzim Xhelal Bashes, ose me mire kopilit te Enver Hoxhes, pas nje deklarate shume te rende qe ai ka bere bere per katoliket e veriut, duke i quajtur ata kriminele, gjate intervistes me gazetarin austriak.
  Ti nuk je as katolik simbolik sic pretendon, por turpi i katolikeve, dhe i te pareve te tu. Katoliket e vertete gjate 500 vjeteve te sundimit otoman nuk iu perkulen tukoshakeve (xhelaleve, lulzimave, salive, mahmuteve, karamahmuteve) qe por u perballen me ta dhemb per dhemb duke ruajtur te paster fene dhe vlerat e shqiptarizmit.
  Kurse ty nje post qe te ka dhene kopili i xhelalit (te ka emeruar anetar i AMA-s) te ka tunduar aq shume sa qe te ka kthyer ne nje sherbetor dhe vegel te neveritshme tej tij. Tani te mbetet vetem te nderrosh mbiemrin sepse ske te drejte morale ta mbash dhe te shkosh edhe ne xhami se atje takon giten, zenin dhe lyl xhelalin dhe te hedhin ndonje thele edhe me te madhe sesa ajo qe te kane dhene deri tani.
  E fundit po te kujtoj se cfare thote i madhi Kadare per katoliket:
  “Katolicizmi ishte feja e vjetër e shqiptarëve. Merret me mend se një kalvar i gjatë dhe një martirizim i pafund i priste katolikët shqiptarë, këta tragjikë të vetmuar në perandorinë që ishte krejt e huaj për ta. Ata e mbajtën ndezur pishtarin e lirisë, të fesë dhe të kulturës, për t’u kujtuar shqiptarëve atë që kishin humbur atdheun dhe Evropën. ”
  “Katolikët, edhepse janë të paktë në numër përfaqësojnë fenë e parë të shqiptarëve, ata janë një zbritje vertikale në historinë dhe kulturën shqiptare. I kanë dhënë kombit shenja dhe simbole themelore nga Gjergj Kastrioti tek Nënë Tereza, ura më e vjetër që lidh Shqipërinë me Evropën”.

 19. Tani says:

  Ky nuk eshte katolik ky eshte ai lloj specie qe betohet.. “shisha nonen teme”

 20. ENDRI says:

  KY KATOLIK, KY NUK ESHTE AS JEBRIG. TI OR LUM CULLI JE NJE FYTYR E URRYER DHE E SHUMTUAR SAQE NUK SHIFESH ME SY.

  O IDIOT I MALESIS, O TE QIFSHA PICKEN E DHISE.

 21. Al says:

  Hahaha cer bythlepirsi paske qene mer kopuk… I paprecedent ne stilin lepirje me gelltitje. Pupupu intelektuhalet e kombit Shqiptar, na moret erzin na moret!

 22. TRAPI says:

  KA TE DREJTE AUTORI SE LULI ESHTE KATOLIK,,,S ESHTE BERE SYNET,,E KA LFSHEN SI KAUSH SPECI…LOLENVERI KATOLIKET E VERIUT I VRAU DHE I PREU,,GJEKMARKAJ RSHTE NJE FAMILJE QE I KA SPIUNUAR ATO…

 23. Veriori says:

  Ti je pleh i ekraneve pervers, s’je shqiptarë, deshira jote per tu dukur , per te rene ne sy te atyre qe mund te te vene ne ndonje cep liste, por me beso bejne gabim, ti nuk je i sinqert as me vehtveten e jo me te tjeret, ti nuk formim, nuk bene per politik, je thjesht megafon ne duart e te tjerve.

 24. Rrok cubi says:

  Po katoliket kane vlera,po clidhje ke ti me katolicizmin,ti je nje bufon pa lidhje,te rren mendja se do te fuse emrin ne liste per deputet dhe je gati te te bejne cdo gje,po ti je nje cope mishi me dy sy,mjer ti me precin e me frrokun qe shifni andrra me sy hapur.

 25. Besoj says:

  Mos ja vini re diteziut, eshte I paafte me brire prandaj eshte dhe servil me brire. Fare e keqe mbin kudo dhe kurdohere. Uroj te mos jene shume ne Shqiperi.

 26. Leta says:

  Ky edhte intelektuali qe na duhet hahahaha!

 27. Mik says:

  Asnje komentues nuk e argumenton artikullin , por te gjith shajn autorin !! Interresante kjo apo jo ?!!!!!!!!!!

  Ju lutem gazeta, komentin.

 28. Tajari says:

  Te lumte Z.Gjekmarkaj,
  Ky eshte qendrim qe tregon dinjitet,kriminele e bandite ka ne te gjitha besimet por ç’ka ju ben Ju te veçante eshte
  se je shume bythlepires,ju preferoni t’ua fusi juaji me mire se sa kundershtari.
  Besoj se bota e mire katolike di se se ti toleroje KOQE si lloji juaj.
  You are just e shit.
  Sa here qe flet era M.U.T vjen

 29. Ky Agroni Gjekmarkaj dashka me konkurua ne ISSIs se sa per katolik spaska lidhje por po mundohet me I lepi prapanicen lulit e sals ju bashin zot shtepiet ne shpin e tina ata kan per ta punsuar po burr I mencem qenka.

 30. Maloku says:

  Te dashur komentues, mos u çudisni kur neser ” profi” yne Agron Gjekmarkajt te dale deputet e pas disa kohesh te na shpallet dhe “Akademik” per mua e “meriton”, eshte ne te vertete specje e rradhe e bythelepirjes e servilizmit gazetaresk por nuk i ben keto veprime nga zgjuarsia ,se kjo i mungon plotesisht, por nga interesat e momentit, se po ti jape Edi Rama drite jeshile , ohu si e kthen pllaken ai, ku Lul Bytha fluturon ne shkrimet e tij pa i prekur kembet ne toke .

 31. sari says:

  pervec mbiemrit qe ben perjashtim pjesa tjeter e ytja eshte per pleh, paske ngja nga dajat…ste vjen dhe zor flet ne emer te katolikve e kush pffff..

 32. mokja says:

  Nuk lahet “” MUTI ME SHURE “” dhe ti zgjidh ta le ne dore ty je me te paren apo me te dyten te dyja ere kan .Zgjidh ate qe s te ben pis “”MERD”” Skuptoni qe jeni ber te neveritshem.

 33. shqip says:

  Ta dije Fishta qe nje njeri pa shtylle krrizore si Gjekmarkaj, deklaron besnikeri ndaj mekatarit me te pa skrupullt , Lylit , do turperohej per kryqin qe mbante ne gjoks. O Agron debili! Kur se ke kuptuar qe pd eshte vatra e isis-it ne Shqiperi , do ikesh injorant nga kjo bote. Ne kohen e Saliut ketu gjeten strehe terroriste nga bota arabe. O pervers! Kryetari i Q- adres sperkati muret e bashkise me gjak kurbani . Kaq i mefshte e servil je? Historia e pedes eshte e mbushur me vrasje e tritol. Ti , Zhelefina dhe defiçenti Bumçi , s’keni lidhje me besimin. Per ju feja njesohet me Salih Mullah Berishen.

 34. Alban says:

  Ti sje katilig more legen!! Po normal se do I dalesh ne mbrotje se edhe ti si Preqi pret me lepi naj kocke..debil je dhe profesor,mjere ato nxenes qe te kan ty per mesues…Funderrin

 35. Grand says:

  Agron, une jam formalishte (sipas familjes) myslymam. POR… katoliket jane kartolina me bukur e Shqiperise, jane pashaporta e pare dhe me vjeter e Shqiperise per Europen.
  Agron, respekt per vehte. Ndonje here eshte mire te mos flakenshtain. Sepse…quhesh lepires bythe!

 36. hysen says:

  Sa i neveritshem!!! A mund te jete ky njeri katolik? Ne asnje menyre katoliket nuk jane te tille. Ky mund te jete kopil, ashtu si ati i tij politik.

 37. ILIRI says:

  O Gjekmarkaj, e di si e ke thene?
  E di ate “KULMI I SERVILIZMIT NDAJ SHEFIT” eshte nje baraalete qe prfundon me shprhjen: ME FAL O SHEF SE TE KAM KTHYER KURRIZIN.
  Pyet per kete barsaleten se aty do e gjesh veten.

 38. ari says:

  rilindasit edhe po u dhjeu rama ne kok ju i thoni sapun,po ju dha lesh negjmije falas guru bastard e kokpalare i metes u thoni shpaget,po ju than qelbesir ju thoni m,t.jemi.everi bar rama lesh ne brek xhelili beni pershesh.

 39. Saimiri says:

  Shko merrja ne goje tani ose jepi gruan nje chirp . Felliqsire. Na detyroni ta qelbim fjalorin me kete servilizem dhe bythelepirje deri ne verberi dhe denigrim. Te gjithe kemi nevoje te ushqejme familjet tona por nuk besoj qe shumica e shqiptareve te arrijne ne nivele te tilla nenshtrimi si ky cope mishi me dy sy apo si Fahriu ose ai kokerrjepuri me ze femre. Fare e qelbur. Morra si ju I mbajne gjalle kriminelat e PD-se qe na eshte qepur si muti pas kepuces.

 40. Edheune says:

  Agron,jeni pedagog me ngjan, ok! Jeni krejt zbuluar dhe krejt i lexueshem edhe nga nje krejt i paditur qe quhet dhe militant i cili po qe ne anen tende te duartroket me shume si qor apo si “ushtar”
  Agron. ti ose je i paditur,ose je militant, ose je i paguar, ose je dhe me i demshemse ata kriminelet per te cilet ti flet.
  Pse do thuash ti Agron? Ata kriminelet qe thua ti, sigurisht qe jane ulerime per nje shoqeri dhe pse vjedhin e vrasin per vete dhe ne terirore te ngushta. Ja po ta them se pastaj behen dhe ndikues ne politikberje, por more Agron djali ata persona qe ti i mbron ne menyren me skrupuloze jane burat qe kane mare vendime dhe kane kryer veprime kriminale duke qene ne krye te shtetit e per rrjedhoje pasojat kane qene katastrofale per kete vend e per gjithe popullin e jo si per nje viktime ne Hollande nha ana e Frokut, qe dhe kjo thashe eshte uleritese.
  Agron, di e di sic e di dhe une qe edhe me i pamenti e di se ti sot po mban nje qendrim shume me rendues se ata qe ti sulmon edhe me te drejte dhe kete e ben me koshience.
  Agron, i je bashkuar pjeses me te padeshirueshme jo te katolikeve por te shoqerise shqiptare.
  Agron duhet te jesh edhe me i keq nese me dashje i permend njerzit sipas perkatesise se religjioneve.
  Agron, nese ke familje e femije mos i ver ne siklet se mos po i shikon njeri shtrember per fajet e tua sic po ndodh me shume syresh, gjynah.

 41. besi says:

  sa qelbsira ketu edhe kur bastardi rama i ridhjen se enveri ju dhjeu ju thoni mjalt esht.

 42. Studenti says:

  Kjo është shkalla më e lartë e servilizmit.
  A.Gjekmarkaj është krenar……..
  Po për çfarë qenke krenar o Agron K..ri?
  Sa turp…..turp, turp.
  Nga “intelektuale” të tillë, servil, hipokrit, lajkatare,,,,,,,etj, e ka pësuar gjithmonë ky vend.

 43. Mersin says:

  Qenke i pafyture. Si mund ti identifikosh katoliket e tu me kriminele, aq me teper kur kete e thote nje kriminel qe ka shpetuar me procedure nga gjykimi.

 44. Lpl. says:

  Ja kam bere nje koment Nazarkos dhe paskemi pase deri diku mendime te njejta me Gjekmarkajn per arsy se ne i njohim gjerat me mire dhe kur flasim nuk flasim me ja hellur tjetrit as me bere diversjone , jemi shume te paster ne komentet tona .Duke lexuar komentet ketu dhe shume gjoja analiste qe denigrojne me dashje them keta nuk jane as Katolik as Misliman as Ortodoks , por mbetje e komunizmit , kjo eshte fatkeqesi per shoqerine tone qe mendon akoma kolektivisht me turma duke denigruar te tjeret .Kurre si kam marre vesh ata qe nuk jane Katolike edhe disa qe i kane emrat e tille , dhe i bej pyetje vetes a e kane pare Evropen ndonjehere ,e di qe e kane pare por denigrojne me dashje ngase nuk kane Shpirtin Kristjan .

 45. The Righteous Man says:

  Nuk besoj ka njeri me te pacipe se ty ne Shqiperi Agron.
  Ne fakt, nuk kam me dyshim se ti cdo gje shet per interesat e tua antikombetare.
  Je thjesht nje parodist anal.
  Suksese ne jete ne postin e *****

 46. ANTON GJEKA says:

  E PAC SI FUNI I KUSISE GRYKEN KA KE DALE ,PRANAJ JE AQ FAQEZI NE PERMBAJTJTE !

 47. Treviso says:

  O karabush , pse je ti kriminel kerkon te perlysh te gjithe katoliket. Ti ke nevoje per nje dajak qe te zbruje korrizin.
  Eshte e domozdoshme qekriineli do mbroje kriminelin. Kriminelet nuk po gjejne rruge- shpetimi dhe kerkojne te ngaterrojne fete. Aq te trashe jeni nga ana politike sa nuk e kuptoni qe po i hapni varrin vetes me keto budalleqe qe sajoni.

 48. tropojani c100 says:

  deri diku dhemb e verteta shume ne parlament kriminela jane ne i dime te gjithe armand prenga mark frroku tom doshi halabak edhe ndonje tjeter se mos harrova

  1. truth says:

   Meqe te pelqen e verteta o turku i tropojes po te kujtoj pak listen e krimineleve myslimane tropojane ne parlamentet shqiptare dhe jashte tij ne demokraci:
   1) Azem.Hajdari, kriminel dhe trafikant rrah Gafurr Mazrekun ne Parlament,
   2) Gafurr Masrreku e plagos me arme ne Parlament,
   3) Haklajt e Tropojes vrasin Azemin me urdher te Kriminelit tjeter Sali Berishes,
   4) Azgan Haklaj arrestohet ne Tropje per krime kunder shtetit,
   5) sali turkoshaku, mega krimineli i shqiperise, urdheron bombardimin e jugut ne ’97, organizon grushtin e shtetit ne ’98, urdheron vrasjen e azem hajdarit ne ’98, vret 4 protestues ne bulevard ne ‘2011, urdheron vrasjen e sokol olldashit.

 49. Boll me says:

  Doli kjo kurva e cadres

 50. Para Laci says:

  Me qe je katolik o Agron, ca te kerkosh do gjesh, thot bibla. Keta kriminele qe thua ti ne vitet 90-te i kishit ne bastionin tuaj por tani shumicen I keni me LSI-ne ose PS-ne. Ata jane thjeshte mercenare qe shkojne me kedo qe u ofron para, pushtet ose shkojne me ata njerez qe jane thjeshte si ata.

  Saliu ne vitet 90 u thoshte shqiptareve shkoni jashte, vidhni, grabisni e beni c’te doni. Ejani ne shqiperi se jeni te sigurt se nuk ju prek njeri. Vinin te rinjte ne vitet 90 nga perendimi me makina qe edhe italianet dhe gjermanet do I kishin zili. Kurse sot po te shkosh te varrezat mbi 80% kane fotografi te djemve te rinj ne to.

  Shumica e ketyre krimineleve apo njerezve qe thua ti jane produkte te politikes se 90-tes. Te asaj politike qe po mundohesh te mbrosh edhe sot.

 51. ALBAN DEGA says:

  HEDH NJE I MARRE NJE GUR NE LUME…
  HIDHEN NJEQINT TE MENCUR E NUK E NXJERRIN DOT !

  E bejne teneqe fare !
  E telendisin krejt !
  E zgerlaqin….
  Por a mund te zgerlaqet zgerlaqja Gjekmarkaj!?
  Edhe ata 95 per qind e komentuesve qe kane fyer nuk e kane share Gjekmarkajn.
  Kane fyer fyerjen !
  95 per qind Jane edhe shqiptaret qe perkrahin Reformen ne Drejtesi dhe Vetingun!
  Vetem 5 per qind Jane perkrah Lulberishstanit dhe Bandes se Gangstereve te Partise se Cadres se Sales dhe Korporates se tij te krimit dhe korrupsionit, kusarise dhe vrastarise!
  Gjekmarkaj, Shkulshkulaku, Fevziu, Bushati , Lubonja, Zogaj … Jane jo vetem bythelepiresit me te peshtire deri ne krupe por edhe instruktoret me te neveritshem te theqafjes se Cadres se Krimit te Lul Berishes dhe Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit !

 52. lennard says:

  Ti nuk je katoloik o i Pa Fe.Ti je me Fene e LulHajdutit dhe LGBT.Dukesh qe ne Surrat qe je Pederast.Po pse dy tre veta perfaqesojne Katolicizmin ne Shqiperi????.Pastaj a ka ma kriminel se Sali Serbi ,qe ka vrare,Grabitur,Dhunuar ,Ka vene pasuri te pafundme me sekserlleqet e te Birit te Tij Zenit Pa Hormone.

 53. Dibrani says:

  Kete idjot , nuk e duroj dot kur e shoh ne foto e jo me pastaj te humbas kohe me te !

 54. Miri says:

  Ti nuk ke te drejte as fytyre te flasesh per katoliket…zaten njerez si ty i kane grisur imazhin verioreve dhe katolikeve.
  Si “Profesor” qe je desha te te them dicka te cilen ti hiqesh se i meshon fort “Laicizmin” kur thua se Komunitetin katolik ne parlamente e perfaqesojne….. O Perfesor …nuk ka perfaqesim religjioz ne parlament..shteti eshte laik..Une nuk e kam pare asnjehere si katolike Jozefinen dhe as Saloiun si Musliman.
  Brockullat tuaja jane rrenqethese..kur mendon se i keni dale per zot Lulzim Xhelal Bashes.
  Por nuk ka perse te te vije turp per dicka qe nuk e ke pjese te karakterit… si anuslepires qe je.

 55. "HUMORISTI" says:

  Komentoni si t’ju vije perdore,
  Te kalojme momente gazmore,
  Me kete “katolikun” pa shtylle kurrizore,
  Edhe nanen po t’ja shaje Luli,
  E falendron ky koke-tuli..!

 56. Nuk ka fjal me te renda se sa kan shkruajtur parashkruesit e mi, Por cfar te presim nga nje nip kriminel i markagjonajve, te perkrahes lulin qe edhe kur e pyet sa e ke oren mundohet te genjej. Kot mundoheni o nip i markagjonajve, kot se vend nuk keni ne parlament, zgjadjet do i fitoj ps-ja edhe sikur Rama tu japi gjithe qeverin.

 57. Markos says:

  Njeriu me i peshtire qe kam njof ndonjehere.

 58. nikolla says:

  FUNDERRINE JU KRIMINELA PO TI JE KOMUNIST E JO KATOLIK AGRON KU KA EMEN NE MIRDITE AGRON PO KA SE FAMILJA JOTE RRJELL NKA NJE FUNDERRINE SI PUNA JOTE PUSHT

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *