Dështimi i negociatave/ Reagon Berisha: Maska ra, Edi Rama është kundër vetting-ut

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas dështimit të negociatave për zgjidhjen e krizës politike edhe pas propozimit të bërë dy ditë më parë nga zyrtari i DASH.

Me anë të një postimi në facebook Berisha shkruan se maska ra, Edi Rama është kundër Vetting-ut dhe se sipas tij tani fjalën duhet ta marrë Revolucioni.

Postimi i plotë

Maska ra!

Edi Rama kunder Vettingut!

Fjalen duhet ta marre Revolucioni!

Te dashur miq, ne nje ndermjetesim dhe negociata intensive 24 oreshe, Zevendes Asistenti i Sekretarit te Shtetit arriti te paraqese para paleve nje pakete te njejte, me ndryshime te pranueshme, me ate qe njihet si paketa apo propozimi McAllister, te cilen e mbeshtet edhe qeveria amerikane.

Opozita e bashkuar e pranoi plotesisht paketen dhe informoi per kete vendim ambasaden e SHBA. Paketa McAllister parashikon votimin e vettingut ne parlament. Kete pakete kompromisi, e cila ishte pranuar nga Edi Rama, gje qe e konfirmoi ne nje deklarate te tij te dt. 26 prill delegacioni i BE ne Tirane, dje Edi Rama e hodhi poshte dhe e refuzoi ate.

Meqenese negociatat jane ne vazhdim, nuk po ndalem ne arsyet absolutisht te paqendrueshme te refuzimit te Rames por vetem po theksoj se me kete refuzim, Edi Rama deshmon se ai perben nje rrezik kombetar absolut per Shqiperine dhe shqiptaret. Kjo se pari sepse, me kete refuzim, ai deshmon se eshte i vendosur, qofte dhe me çmimin e nje konflikti te ashper, te vazhdoje fushaten si fantazma e Enver Hoxhes, per te varrosur pluralizmin dhe vendosur monizmin ne Shqiperi.

Se dyti, me kete akt Edi Rames i bie maska dhe del cullak si njeri qe nuk e voton vettingun nga frika dhe tmerri i Sarajeve te Surrelit, pallatit 5 katesh, lidhjeve te tij te tmerrshme me drogen, vjedhjet e tij qindra miloneshe ne ÇEZ dhe koncesione te tjera.

Refuzimi i paketes McAllister nga Rama eshte pra refuzimi i vettingut dhe deshmi e vullnetit te tij per te bere vettingun vete dhe zevendesuar Opoziten e sovranit me opoziten e tij te kartelit, pra me ato parti qe i regjistroi me firma te mbledhura nga PS.

Me kete akt, cdo shqiptar apo dhe i huaj, qe per nje arsye apo per nje tjeter besoi gabimisht genjeshtren bajate te Edi Rames se opozita ka frike nga vettingu ndaj dhe nuk e voton ate, e ka te qarte se ka besuar nje mashtrim banal dhe se ai qe nuk e voton vettingun nga frika dhe tmerri i tij eshte vetem Edvin Kristaq Rama.

Shkaku i ketij qendrimi destabilizues antikombetar te Edi Rames eshte nje dhe vetem nje: vendosmeria e tij per te vjedhur me çdo çmim zgjedhjet per shkak te humbjes absolutisht te sigurte qe e pret!

Ju bej thirrje te gjithe qytetareve shqiptar, ne veçanti te gjithe atyre qe besuan mashtrimin e Rames, se opozita nga frika nuk e voton vettingun, te bashkohen me revolucionin demokratik per t’a hedhur Edi Ramen, kete fantazme te Enver Hoxhes qe do me çdo çmim te varrose pluralizmin ne Shqiperi, ne koshin e plehrave te eterve te tij mizore! sb

REMOTE_ADDR:[]

18 komente në “Dështimi i negociatave/ Reagon Berisha: Maska ra, Edi Rama është kundër vetting-ut”

 1. mete says:

  O pleher per ty nuk levizim as ate mikun, fashist

 2. Maloku says:

  U bu ,bu ,bu sa i pacipe e dilerant burre qe eshte. O mashtrues,hajdut,vrases,kriminel,incesist, si ke akoma goje e flet ,or pusht burre.

 3. i drejti says:

  Ik more kriminel nga skena politike se e bere lemsh gjithe Shqiperine, s’ke turp, je dhe goxha burre ne moshe dhe nuk ja ke idene se pushteti ka fund ndonjehere. Leri te rinjte te qeverisin dhe te ecin me kohen. Por ketu ne Shqiperi s’ka pasur e nuk do te kete shtet asnjehere, perderisa ti dhe Xeni jot kryehajdut levizni te lire neper Shqiperi. Ju duhet te ishit pas hekurave qe ky vend te gezoje nje dite te badhe. Zoti te ndeshkofte ty e gjithe familjen tende mafioze. Do vije nje dite qe do ju zeri haku i shqiptareve.

  1. fredi says:

   Goxha Burre ne moshe? Ky eshte veçse nje Buçe Plake.

 4. Sandri says:

  A maskara po ti duhet te ishe duke u kalbur ne burg ke te drejte ti qe rri e derdellis.Pi me duket se ky cast po te ofrohet.

 5. Kujtimi says:

  Si nuk ka turp ky Sali qeni dhe Luli adoleshent
  Lark o zgjebsnik lereni shqiperin ne punet e saj
  Rofte shqiperia e lir
  PA Bandit
  Lark kasta e vjeter…

 6. Kujtimi says:

  Si nuk ka turp ky Sali qeni dhe Luli adoleshent
  Lark o zgjebsnik lereni shqiperin ne punet e saj
  Rofte shqiperia e lir
  PA Bandit
  Lark kasta e vjeter…
  Lark Salihana me Lulun qe vetem pengesa po I sjellin
  SHQIPERIS

 7. adi says:

  Ju doli gjumi ! Mc Allister nuk erdhi sot ne Tirane!

 8. Kujtimi says:

  Si nuk ka turp ky Sali qeni dhe Luli adoleshent
  Lark o zgjebsnik lereni shqiperin ne punet e saj
  Rofte shqiperia e lir
  PA Bandit
  Lark kasta e vjeter…
  Lark Salihana me Lulun qe vetem pengesa po I sjellin
  SHQIPERIS
  Pengesa kryesore eshte Sali maloku

 9. NjeQytetarOptimist says:

  Ky me tesere ne xhept, flet per fantazma Hoxhiste.. Varkari I oxhakut te ben leksjone antikomuniste.. Kapeni hajdutin thote xhepisti.. Shqiptaret e genjyer per 27 vjet katandiset ne cader me “ujqer” pa dhembe.. Komunisti otoman I kerrysur kerkon revolucjon nepermjet katundarit dixhital.. 67% e votusve jane 45 vjec e poshte e sja kane haberin cfare ishte komunizmi e jo e jo ta perjetonin ate, ky me Dash Amfib Shehin flasin sikur votusit I perkasin shekullit te 19-20.. Ky eshte ndryshimi: E shkuara pa sens dhe te genjyer dhe e ardhmja Vetting=Be=Fonde=Mireqenie=Drejtesi e Barabart. Mirr e zgjidh..

 10. Jam kriminel i deklaruar, une Bisha - Berisha says:

  Nuk ke ku te shkosh kryekriminel.Nuk je i zoti ti te mundesh Edin,per arsye se je kriminel dhe malok.Ke te fala nga Haklajt.Edhe ne brime te Sheqeres te hysh nuk ke ku shpeton.Zoti vonon ,por nuk harron.Dita me e lumtur e popullit do te jete kur ju familja e bishave te perfundoni ne burg ose ne arrati.Felliqesire – plehre – kriminel – vrases.Te priti Tirana dhe te beri njeri, por njeri nuk mund te behesh ti klyshi i Karaxhicit.

 11. kashi says:

  sali je prostitute politike vetem genjeshtra shkruan

 12. Haka Tekizoti says:

  Vetëm pasi të shkojë në Ferr ky njeri do shpëtojë Shqipëria , sepse pas tij zor të pjellë bushtra ndonjë tjetër pis burrë e aq kriminel sa ky.

 13. valentina says:

  O Malok bythqire O te shkerdhefshin SHqipetaret pemen e familjes sa per Vetingun je ti pengesa prej gjashte muajsh me ceten tende te malokareve morracake e zhulanjose qe keni qelbur SHqiperine dhe keni perdorur lloj lloj makinacionesh per ta penguar.Pra je ti o bythqir qe te vjen era hirre qe je tmerruar nga Vetingu ato saraje qe ka Edi Rama i kane sot cdo shqipetar qe ka punuar ne emigracion dhe per keto qe numuron ti Edi Rama eshte shume i qete.Po ti more bythqire ku do mbytesh me krimet mostruoze qe i ke bere vendit_Si do justifikohesh per vrasjen e shqipetareve ne bulevard? Si do justifikohesh per 230 000 000 euro qe grabite ne rrugen e kombit?Si do justifikohesh per korrupsionin ne Gerdec bashke me sypeshkaqenin qe vrave 26 njerez dhe shume te tjere te plagosur pallogaritur demet materiale qe shkaktove atje?Si do justifikohesh per pjesen detit qe i fale grekut dhe miratimin e varrezave te ashtuquajtura ushtash greke sipas vijes imagjinare te vorio epidhit sic pretendojne greqerit?vetem me kete te fundit ti sqap i vicidolit duhesh rrjepur ne bulevard i gjalle mundesisht.Sot te gjithe SHqipetaret kenaqen tek ju shohin ju bythqirat qe perpeliteni per ti shpetuar vetingut duke arritur deri atje sa te dilni ne protesta familjarisht me kuc dhe me mac .Kur te kesh dhene llogari persa me siper pastaj do zberthehesh per krime te tjera te pa zbuluara qe tashme dihen por priten te pohohen nga ty o kriminel o vrases i shokeve te tu.

 14. LORA says:

  Qofte levduar Vetting-u,,,,ende pa filluar nga implementimi po jep rezultate mbreselenese.
  Diarreja gojore eshte I vetmi opsion I mbetur ne cadren e krimit dhe turpit pa limit.
  Bukur.

 15. LUSHI says:

  Ha nje mut o Sali krimineli, ha dy ha tre dhe bej baaaammm. zghedhjet ne 18 Qershor dhe PeDe-ja ne koshin e plehrave. Ju te gjithe do te keni pune me drejtesine e re dhe te vertete.

 16. Sebbasstian says:

  Pse e le Zoti gjalle kete kafshe parahistorike te shpellave te Vicidolit. Njeri me te paskrupullt nuk ka njohur ky vend, mashtrues ordiner dhe kriminel i ndyre qe pse nuk e ha dheu me mire e te pastrohet nje hale .

 17. Fatosi-kosove says:

  Bane revolucionin o pjella e shkaut,po me ke do bash revolucion ti,me ata qe ke ne qader apo do ti sjelle fazlliqi disa bajloza nga serbia,nga ata qe i ke martuar me vajza shqiptare,ik o pjelle e mallkuar se flliqe vendin dhe kombin,o vrases ne komunizem e ne demokraci o pjelle shkau.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *