“Lylzim, i ke gënjyer të gjithë e tani ke nxjerrë llapën e lëpin paketat. Aleatët i lë jashtë. Ne s’zgjidhin dot hallet e budallait të Tiranës”

Nga Erjon Braçe

Lylzim, i ke gënjyer të gjithë. Gënjeshtrat të janë kthyer në hall!

Janë hallet e tua ama, jo tonat.

Per shkak te Lylzim Bashes,

ne kete vend, genjeshtra konsiderohet si normalitet, mund te thuhet pa teklif e per pasojat qe vijne prej saj, detyrimisht duhet te angazhohen te tjere per te gjetur zgjidhje.

Ja pershembull;

I ka genjyer te gjithe ne partine e tij dhe nder aleate, per paketen Mc’Allister dhe paketen Rama te leshimeve ndaj tij;

Per ta bere me te besueshme genjeshtren, i peshtyu te dyja paketat fort sa si mbeti pika e lengut ne trup.

Tani ka nxjerre llapen e po i lepin po aq fort sa po permbytet ne ujra dhe po e ze igrasia.

I do te dyja bashke tani, por me genjeshtrat e tij brenda ne dokumente edhe pse ato nuk egzistojne kund.

I genjeu te gjithe per Daten e Zgjedhjeve, ne partine e tij dhe nder aleate;

I mbajti jashe procedurave kushtetuese zgjedhore, nuk i la te rregjistroheshin, nuk i la te organizoheshin e beheshin gati per zgjedhje deri tani ne fund, i nxorri jashte afateve, duke i genjyer per daten e zgjedhjeve, nderkohe vete ka tre muaj qe ben fushate elektorale.

Ne te dyja paketat, nuk ka asnje rresht per shtyrjen e zgjedhjeve.

Nderkohe, ne cdo takim, PS ka patur qendrimin e qarte e te vendosur, per te respektuar afatin kushtetues te zgjedhjeve, percaktuar me dekret te pandryshueshem te Presidentit te tyre Bujar Nishani.

I ka genjyer te gjithe, vecanerisht aleatet per koalicionet, futjen e krereve te partive aleate ne listen e PD, nderkohe qe secili prej tyre ka pretendimin te jete me i madh se 1 dhe po ja perplas ne fytyre kete;

I mbajti edhe per kete jashte procedurave zgjedhore, qellimisht e dogji afatin e regjistrimit te koalicioneve deri sa loja nisi me regullat ne fuqi e te pandryshueshme kur nje pale eshte ne fushe, ne zgjedhje dhe pa koalicion.

Tani genjeshtrat e tij i jane kthyer ne hall!

Jane hallet e tij.

Ne nuk mund te zgjidhim hallet qe budallai i Tiranes i krijon me qef pas cdo genjeshtre qe ju thote te gjitheve me po kaq qef!

#18qershor #datakushtetuese #skashtyrjepertejKushtetutes #genjeshtrateLylithallitij #nenukzgjidhimhalleteLylit

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në ““Lylzim, i ke gënjyer të gjithë e tani ke nxjerrë llapën e lëpin paketat. Aleatët i lë jashtë. Ne s’zgjidhin dot hallet e budallait të Tiranës””

 1. Populli says:

  O sa kam qesh😂😂😂🤣
  Mir ja bën gënjeshtarit!Po ska faj lumëmadhi sja mban nga baba!

 2. Xen deledashi says:

  Na u dhie edhe Lulzimja

 3. Vjos says:

  Luli e ka privatizuar PD dhe ben c’te doje me te. Sa per aleatet, ata presim ndonje kocke. Aleat si Shehi, Nardi apo Kaubojsi nuk kane asnje vlere. Keta marifetcinj, qe mbledhin votat e partise dhe I shesin te PD, me mire te mos jene ne parlament.

 4. Vertetoj says:

  Edhe Neve Socialisteve ose shqiptarve ku na hyn ne pune ky shkrim?!
  Cfare mesuam apo risi kishte ky shkrimi?!
  Brace,Nje gje duhet…data 18 te mos ndryshoje kurrrrreeeeeeeee…do jete nje mesim i mire per shqiperine e shqipetaret,qe me shume besojne tek “lulerat” sesa tek ligji dhe kushtetuta.

 5. Shoku shpati says:

  Hahaha sa non qesh me kte erjoni
  Rri e rri e ben nga nje pordhe
  Jo se èdu lulin se te dyja parti komuniste Jane
  Po Luli pranon ta votoje vetingun
  Ca do thoni Tani
  Megjithese vetingu eshte nje vrime ne uje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *