Mesila Doda shpërthen ndaj Ramës e Bashës: Burrat nuk sillen si kalamaj, na e shpifët!

Deputetja e PDIU-së Mesila Doda ka reaguar në lidhje me ngërçin politik dhe lëvizjet e fundit të kryeopozitarit Basha dhe kryeministrit Rama për të gjetur një zgjidhje.

Me anë të një statusi në Facebook, Doda shkruan të dy liderat po sillen si kalamaj ku në të vërtetë duhet të tregojnë se janë burra shteti.

Postimi i deputetes se PDIU ne rrjetin social:

Rama terhiqet nga paketa Mc’Allister… Basha kerkon shtyrje derii ne vjeshte… Rama ne fillim i tha deri ne 23 korrik, pastaj i tha 18 qershor.. pastaj tha jo 4 ministra, vetem 1 dhe ca zv/ministra…

Ej njerez… e dini qe jeni burra shteti? E dini qe nuk sillen burrat si kalamaj? E dini qe lodhet gjithe dynjane? E dini qe na e shpifet???

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Mesila Doda shpërthen ndaj Ramës e Bashës: Burrat nuk sillen si kalamaj, na e shpifët!”

 1. Besniku says:

  Po ti a e di se ç’je per ata qe u bie taksirati te te lexojne??!!!
  Nje cope politikane e eger e pa kulture e pd-se, e kudo qe ta luash bishtin, se grua s’ je
  Ndoshta , nje mashkullore hibride qe flet me keq se burrat rrugaçe, poooo !! 👿 👎

 2. sit back and relaks says:

  hahahah kush flet

 3. timo says:

  Mesila, tregoju palmën dhe bjer rehat.

 4. Shqupisti says:

  Po pse moj shefe,me lulin duhet te merret rama,qe te shtyhen zgjedhjet ne vjeshte,ne vjeshte nuk i del llogaria,hajde ti shtyjme ne pranvere,ne pranvere pale cfare na del ndonje problem tjeter,shty zgjedhje ,shty vetingun,demoralizo zgjedhsit,terhiqu me nje qeveri pa program,pa pergjegjsi,ktheje vendin ne rrumpallhane,me te vetmin qellim qe vendi te mos qeveriset dhe situaten ta marre ne kontroll krimi,te mos funksionoj asnje institucion,te destabizohet situata dhe vendi te shkoe rrumpalle.Me 18 qershor po deshen te shkojne ne zgjedhje,se jane shume te lexushem,duan ti shpetojne drejtesise duke destabilizuar vendin dhe delegjitimuar institucionet.Keta duan medemek te miratojne te vetingun,duke u shtyre sa me teper ne kohe,me justifikime nga me te ndryshmet,vetem e vetem me ju shmangur zgjedhjeve,kjo nuk duhet te ndodhe,qellimet e tyre jane me se te lexushme,prandaj zgjedhjet ne 18 qershor,qeveria nuk ka asnje pergjegjsi,kete rruge e ka zgjedhur vete opozita,pamvarsisht se llogarite nuk i dolen ashtu sic e pat parashikuar,prandaj ti zonje dhe partia qe perfaqson,merruni me zgjedhjet per vete,se populli do te votoje,ku ndermjet te tjerash,si ata qe duan zgjedhje dhe ata qe nuk duan,do te shofin nivelin e pjesemarrjes ne zgjedhje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *