Reali hedh hapin e madh drejt titullit kampion

Reali Madridi ka mposhtur me rezultatin 4-1 Celta Vigon, duke marre kryesimin në La Liga.

Ekipi i drejtuar nga Zinedine Zidane eshtë afruar edhe më shumë titullit në La Liga, pasi Los Blancos rikuperuan ndeshjen e mbetur me Celta Vigon.

Cristiano Ronaldo qe shenoi nje dopiete, Benzema dhe Tonio Kroos shënuan për madrilenet, ndersa golin e nderit për vendasit e shënoi Guidetti.

Pas kësaj fitore, Reali shkon në kuotën e 90 pikëve, tre më shumë se Barcelona, teksa ka mbetur vetëm nje jave.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *