REPLIKAT/ Rama tregon se çfarë pakete ka Basha në tryezë: Nuk i ka asnjë borxh populli një partie që bën shantazh tre muaj

Kryeministri Edi Rama ka replikuar me disa prej ndjekësve të tij në rrjetin social Facebook, ku ka argumentuar një sërë çështjesh nga aktualiteti politik.

Shefi i qeverisë në një koment është ndalur edhe tek paketa që ka në tryezë kryeopozitari Lulzim Basha.

Replikat e Edi Ramës me qytetarët

Qytetari 1: cfare ka ne tryeze thuaje

Edi Rama Ka radhe puna Labi, tjeter pune se pala tjeter nuk njeh as rregullin themelor te negociatave, qe eshte konfidencialiteti jo mediatizimi sipas qejfit per te penguar rezultatin e tyre😊 Aq me teper qe ne kete mes jane miqte e medhenj te Shqiperise, qe meritojne respekt e jo t’i perfshijme ne thashetheme mediatike! Do te ta them cfare ka ne tryeze por me pare duhet pritur qendrimi i pales tjeter.

Qytetai 2: Ca artikulimi mo edo sikur qeke nkurth mduket

Edi Rama Ashtu te duket Krenar? Mbase duhet ta lexosh prape😊

Qytetari 3: U zbythe para BE para vetingut para cdo gjeje je deshtim

Edi Rama Armando mos ke ngaterruar faqe vella, ose pastaj te kane ngaterruar lajmet nga bunkeri prej plastmasi😀

Qytetari 4: Po gjejeni gjuhen gje ku se lat name sikur do ndani pasurite se nuk keni jo per gje😅😅

Edi Rama Bledi, Shqiperia nuk eshte shesh per te bere pershesh, ka Kushtetute, ka ligje, ka rregulla dhe keto nuk jane lodra e as pasuri vetjake qe ndahen per te marre me te mire njeri-tjetrin ne politikanet

Qytetari 5: Leri lloqet o km po dil fol para shqiptareve pse nuk pranon se dhe ne enderr na ke dal Vetingu Vetingu ja ku jemi PD eshte gati

Edi Rama Arsela, e para jo lloqet po llogjet njehere dhe e dyta meso te pakten edukaten se per te mesuar te verteten duhet me shume vemendje e me pak verberi😊

Qytetari 6: Zoti Rama e ke te zezen ne te bardh me shum qfar don😏 deri dje thoshe Opozita penges per gjdo gje tani po del e kunderta . Mos i ha fjalet qe ke then po thirri mendjes dhe zgjidh krizen se nuk ta ka populli me borxh te futesh vendin ne kriz me shum se qesht

Edi Rama: Arton, prape ti?🙄 S’ke durim fare eee?! Po duro pra te thashe duro, sepse e zeza ne te bardhe nuk eshte ashtu sic te duket ty dhe mos i’a qaj hallin hic popullit se nuk i ka asnje borxh populli nje partie qe ben shantazh tre muaj, e ngujuar ne mes te bulevardit, duke u perbetuar se do rrezoje qeverine dhe pastaj thote tani nuk dua me te ike qeveria po dua qe qeveria te beje si te them une!

Qytetari 7:  per mendimin tim veji si kusht nje here te votoj vetingun pa kushte dhe maksimumi nese e lejon ligji te shtihen zgjedhjen deri me 16 korik sepse ne fund kur ti mundesh edhe ne kete date edhe me keto kushte nuk do kene me fjale se cfare te thon vetem nese eshte aq burr sa thot se eshte te japi doreheqjen ne fund

Edi Rama: Jo Jorgo, ligji nuk e lejon dhe nuk e pranon asnje logjike ne bote qe nje parti te beje c’te doje me ligjin, me te drejten e popullit per te zgjedhur e me dinjitetin e vendit!

Qytetari 8: Zoti kryeminister Edi Rama : une mendoj qe jeni tu ba shum gabim qe i lutesh e ju ban leshime cadres , nuk e them se te kam fiksim apo jam socialist i thekun ,por jam plotesisht i sigurte qe partia demokratike po te ishte ne vendin tuaj, nuk kishte pas..

Edi Rama: Shkodran, une nuk i lutem Lulezimit, por kam mirepritur nje perpjekje te fundit te miqve tane te medhenj per te bindur Lulezimin dhe as une, as ata, askush tjeter, nuk e bejme kete per Lulezimin, po per demokratet e zakonshem e te arsyeshem qe nuk e meritojne veteperjashtimin e PD nga zgjedhjet!

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “REPLIKAT/ Rama tregon se çfarë pakete ka Basha në tryezë: Nuk i ka asnjë borxh populli një partie që bën shantazh tre muaj”

 1. Mentari says:

  Po pse ti je populli? Ti flet ne emer te popullit ashtu sic fliste Ener krimineli.Ti je droga,anarkija,krimi dhe korrupsioni.

  1. sit... back..and relaks →→→ says:

   Pse Luli ne emer te kujt po flet? pse flet loqe…….llogje dmth?

 2. Kujtimi says:

  Boll ju lutet Lulit
  Se po ja ritni shum hunden

 3. besi says:

  edhe pak dhe bastardi e kokpalari i metes do te bisedoj vetem me kokainen e balilit qe ja sjell meta ne brek te xhelilit.

 4. WEB1 says:

  D.m.th e bëjme për demokratët që na ngelin pa votuar.😂😂😂😂E kam thënë njëherë dhe po e përsëris edhe tani,,,E para, që ne jemi populli më me fat që kemi një kryeministër të ndershëm ,ose jemi te pjerdhur të gjithë nga trutë dhe kemi kryeministrin me budalla që ekziston.Kujdes gjatosh,ti qeverinë e katër viteve të ardhshme e ke të garantuar,ata nuk kanë asgjë në dorë,dhe para këtij fakti të bësh një akord me duket idiotesia me e madhe që mund të besh.Aq më keq që këtë lloj formule vazhdojnë dhe ta këshillojnë edhe të huajt apo ambasadoret e ndryshem që bredhin këto muaj sa poshtë e përpjetë.Paska pasur të drejtë berisha kur thoshte që “ambasadorët e huaj nuk e njohin dhe aq mire shqiperine”.Ata nuk njohin mirë bashen me berishen e jo me shqiperine

 5. ALBAN DEGA says:

  YOU ARE ABSOLUTELY RIGHT !

  Plotesisht e vertete dhe e drejte … Ec perpara. Ke mbrapa 95 per qind te shqiptareve jo vetem ne Shqiperi !
  Ke perpara te ardhmen e nje populli e kombi te tere Z. Rama !
  Ke ne krah SHBA dhe BE-ne !
  Shqiperia duhet e do te behet !

 6. IP says:

  Shqiptare jane keta qe shkruajne? kane qene ndonjehere ne shkolle? Nese po, kjo eshte gjuha shqip e shkruar dhe e folur qe kane mesuar? Nese ne shkolle nuk keni patur mundesi te shkoni, prinderit ju kane mesuar te flisni ne kete menyre? Kushdo qofte bashkefolesi juaj, ai duhet respektuar e jo fyer. Askujt nuk I lejohet t’i drejtohet Kryeministrit te nje vendi kaq pa edukate dhe kulture. Kush flet ne kete menyre nuk ka respekt per vehten ne rradhe te pare. A jeni shqiptare o burra e gra qe komunikoni me kryeministrin e vendit tuaj per te miren e ketij vendi? Cfare jeni, se s’po marrim vesh… Vertet paskemi qene nje popull injorant, me probleme mendore, me urrejtje per njeri tjetrin, pa atdhedashuri, pa asnje lloj respekti a dashurie ne shpirt, sic na quajne te huajt si psh fqinjet tane e me tej? Turp, njerez qe s’dime te flasim me miresi, respekt urtesi, po vetem shajme, shajme, shajme, mburremi po per cfare? urrejme, baltosim njeri tjetrin…. keq, shume keq, duhet t’i therasim mendjes se rrugen per theqafje kemi marre

 7. besi says:

  mero da rrasesh ngjala mete ter jeten si hengre bar enveri e lesh negjmije qe te jep rama.ridhjerje.

 8. Demokracia 27 vjeçare Shqiptare = Produkt Skarco i PPSH-së. says:

  Citatet e Albumet e PPSH :
  “Per Popullin, me Popullin”
  Shënim:
  Eh, o popull i shkretë ! Sa padrejtësi janë bërë dhe bëhen në emrin tënd !!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *