REPLIKAT/ Të zuri Basha dhe opozita mat, ja çfarë përgjigje i jep Rama qytetarit

Kryeministri Edi Rama ka replikuar në rrjetin social Facebook me disa prej ndjekësve të tij.

Përmes komenteve, Rama ka argumentuar një sërë çështjesh  lidhur me aktualitetin.

Shefi i qeverisë në disa raste nuk ka kursyer as dozën e ironisë në përgjigjet për komentuesit.

Replikat e Ramës

Qytetari 1: Nëse vërtet mendoni se opozita po i shmanget vetingut dhe përkeqësohet situata ne vend përse nuk sakrifikonin nji muaj shtyrjen e zgjedhjeve që ta vërtetosh tek populli se nuk jeni të dy palët kundra drejtësisë që ne populli ëndërrojmë. Z. Kryeminister

Edi Rama Zgjedhjet jane te popullit nuk jane te miat Edward dhe drejtesia do te behet, do s’do Partia Demokratike!

Qytetari 2:  Ik o budall se je ber si dordolec per te trembur sorrat..

Edi Rama U trembe ti Gresi?😀 Jo keshtu xhan, sepse edukata te duhet per vete jo per mua dhe nje vajze qe shan si te ishte nje pijanec i dehur, eshte vertete per te ardhur keq!

Qytetari 3: Jo,duam kusht qe vetingun ta votoni ne kete mandat, se nuk I dihet nqs PD hyn ne zgjedhje ndoshta ate veting nuk do ta votoje kurre pastaj ,te votoje vetingun dhe te hyje ne zgjedhje mqs e ka sjell veten ne kete faze

Edi Rama Pa Vetingun nuk ka asgje per PD Shady, zero marreveshje, rri i qete

Qytetari 4: Parole, parole, parole…. Yee e tha cope plako, ne mbeshtesim paketen McAllister. Tashi ti si cun i zgjuar qe je e kutpon se cdo shmangie nga kjo eshte refuzim. Te na rroje cupe e pare, tjeter here me djale i thone kesaj…

Edi Rama Te te rrojne sa malet kalamajte Armand dhe mos degjo muhabetet e burrave kalamaj😀

Qytetari 5: Te zuri Basha dhe Opozita sha mat😂😂😂😂ti ke 3 muaj qe thua vetingu ose ska dhe tani qe Opozita esht dakort ta votoj ti thua jo as vetingu as paken qe Amerika dhe Europa ishin dakort . Te dolen genjeshtrat ne shesh tani ske nga tja majsh😂😂😂😂😂

Edi Rama Prit Anton prit, mos degjo lajmet nga bunkeri i plastmasit se dardha e ka bishtin mbrapa thote populli✌️

Qytetari 6:  une nuk e kuptoj pse ja zgjasni kaq shume agonine kesaj ceshtjeje, ore a pyeti kend PD kur i hyri detit me kembe? pse duhet te nxirrni ju gurin qe hodhi budallai ne lume??

Edi Rama Ne vazhdojme punen Iskander, qeverisim dhe bejme fushaten tone, por nga ana tjeter asgje nuk duam te leme pa bere qe PD te perfshihet, natyrisht jo ne kurriz te Shqiperise qe e duam shtet e jo pazar sic ka qene nje cerek shekulli perpara se te merrnim mandatin e pare!

Qytetari 7: Hec e merre vesh kush genjen?

Edi Rama:  Nuk eshte me vesh, eshte me mend kjo Mirjan dhe eshte kollaj fare!

Qytetari 8: Ç’je një politikan K**vë ti! As andej as këtej! Pusht!

Edi Rama Hahahaha Rodney Jerkins, paske gjetur emer burreror per te trashur zerin, i shkreti ti😂

 

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “REPLIKAT/ Të zuri Basha dhe opozita mat, ja çfarë përgjigje i jep Rama qytetarit”

 1. Dule Gabeli aderfos i turkofago magjypit. says:

  O Rama po 1milione vota te dhame,Ku dreqin te kapi per brekesh Kinezi me sali qenin.
  Ne Shqiperi flitet si Bajraktar O Rama se po fole si i Qyteteruar te mbyten klani serb.Zgjohu dhe shko ne votime pa dobicat e serbise se boll na merzitet qe te gjithe.

 2. deti says:

  nuk besoj me por kjo ishte nje ngjarje e pa kuptimte.luli si puna e nastradinit qe kerkonte aspren dhe po te mos ja epnin ai do te vdiste.perfundimisht nuk ja dhane.te vdekur e vune ne arkivol dhe e lane nje nate ne fodine.por aty erdhen hajdutet.mbasi ndane parat qe kishin vjedhur mbeti nje shpate.njeri nga ata tha shpaten do ta mari ai qe do pres kete te vdekurin ne mes.nastradini i tmerruar po behej gati te dilte por shpata e preu ne mes..kryeministri rama eshte ne fuqi kjo eshte shume e rendesishme.

 3. rasa says:

  Po politikan kurve eshte se e ka nga kultura familjare ! Grek (dridhe me ke ka interes), tregtar flamujsh ! Hengri buke edhe me Enver Hoxhen dhe me Demokracine !

  1. Grigor says:

   Shume e drejte. Njesoj si Saliu, si puna jote. Pse ti nuk ke ngrene buke si ne kohen e Enverit edhe te demokracise?
   Apo me fal. Ti ne fakt, si atehere, si tani, m** haje.
   Lexo me shume, dhe shkruaj me pak.

 4. besi says:

  enveri bar falas rama lesh negjmije falas kurse meta ju sjell kokain balili ne brek xhelili.si ju quajti meta kokpalare e bastard gurun shizofren rama dhe ky nuk pertoi i rrafshoi ngjalen ne vend te bllokut.

 5. corape kuqi says:

  Saliu eshte i poshter sa djalli po budalla nuk eshte.
  Kurse ky gjatoshi nuk njef politike as karakter. Ky mjef vetem pushtetin dhe parane

 6. Gju më gju me popullin! - Për popullin me popullin! says:

  Pusht-etaret dhe te Eturit per Pusht-et;
  pavaresisht sharlatanizmit tyre te peshtire politik;
  kane qene dhe jane pergjithesisht Kapadainj me popullin;
  sepse popullin e respektojne me te vertete vetem ne diten e votimeve;
  ndersa nderkombetaret i respektojne thuajse gjithmone per servilizem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *