Shefja e politikës së Jashtme të BE Federika Mogherini, darkë me kryeministrat e Ballkanit. Mes tyre dhe Rama

Shefja e politikës së Jashtme të Bashkimit Evropian Federika Mogherini ka ftuar në një darkë jozyrtare kryeministrat e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Në këtë darke me zyrtaren e lartë të BE do të diskutoihet për situatën në rajon dhe zhvillimet më të fundit në Ballkanin Perëndimor.

Darka do të zhvillohet në Bruksel më 24 maj dhe pritet që të jetë prezent dhe kryeministri shqiptar Edi Rama.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *