Tetë legjendat e futbollit që do të dalin në pension në vitin 2017

Disa legjenda të futbollit tashmë e kanë paralajmëruar pensionimin, ndërsa edhe disa të tjerë pritet ta bëjnë gjatë këtij edicioni.

Xabi Alonso dhe Philipp Lahm të Bayern Munichut dhe Francesco Totti i Romës tashmë e kana paralajmëruar se do të pensionohen nga futbolli aktiv në fund të këtij edicioni.Por, kjo nuk është e gjithë, pasi edhe disa legjenda të tjerë, të cilët kanë shkruar historinë e futbollit modern, pritet të pensionohen.

Një ndër ta është Ronaldinho, i cili që një kohë të gjatë është pa skuadër edhe pse ende nuk është pensionuar, por pritet ta bëjë gjatë këtij viti.

Pastaj aty është edhe Andrea Pirlo, i cili edhe pse nuk e ka konfirmuar, ky mund të jetë viti i tij i fundit në futbollin aktiv.Në këtë listë është edhe Diedier Drogba, ish mbrojtësi i Barcelonës, Rafa Marquez dhe ish legjenda e Bayern Munichut, Ze Roberto.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *