VIDEO/ Protestuesit përleshen me truprojat e Erdoganit gjatë takimit që ai pati në SHBA

Nëntë persona janë plagosur dhe dy janë arrestuar gjatë një përleshje pranë rezidencës së ambasadorit turk në kryeqytetin amerikan, Uashington gjatë një vizite të Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan.

Sipas dëshmitarëve, përleshjet nisën kur një nga truprojat e sigurisë së Presidentit turk Erdogan, sulmoi protestuesit që mbanin një flamur të partisë kurde.

Dy prej të plagosurve janë shtruar me urgjencë në spital. Erdogan ishte brenda në ndërtesë në momentin që ndodhi përleshja. Sherri u zhvillua mes dy grupeve, truprojave të Erdogan dhe protestuesve.

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “VIDEO/ Protestuesit përleshen me truprojat e Erdoganit gjatë takimit që ai pati në SHBA”

 1. xxx says:

  Mes protestusve qe u rrehen kishte dhe orthodhjaks junanistani

 2. Anteu says:

  FREE OCALAN
  FREE OCALAN
  FREE OCALAN
  FREE OCALAN
  FREE OCALAN

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *