Artan Hoxha: Frika nga përgjimet në takimin Rama-Basha dhe kush ua futi, “I gjati” me “hollandezin”, apo “kardiologu” me “shtangistin”

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar takimin e gjatë Rama-Basha dhe frikën e tyre se mund të përgjoheshin.

“Rama vazhdoi takimin e gjate me Bashen ne Pallatin e Kongreseve, aq sa duken sikur kane qene te zhuritur per te biseduar me njeri-tjetrin koke me koke, ne intimitet…

Meta takoi Doktorin te zyra e tij ne katin e 13-te ne kullen e Bashkimit, vetem 50 metra larg Pallatit te Kongreseve….

Eshte koha qe te takohem me kete izraelitin, Yoram Frig, specialist i pergjimeve, qe me ate valixhen ne dore te na thote;

1)- ku dreqin jane cimkat ne zyrat e Metes, qe Rama-Basha nuk pranuan te vazhdonin takimin te kryesia e kuvendit. Per llogari te kujt rregjistrojne ato?!!!

2)- a eshte e vertete qe rrotull zyrave te doktorit vinte verdalle nje paisje pergjimi dhe a mundet kjo paisje ti pergjoje te dy takimet njekohesisht….

3)- a mund ta marrim vesh cila nga dyshet po ia fut njera tjetres, I gjati me Hollandezin, apo Kardiologu me Shtangistin….”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...