Ben Blushi, ironi me marrëveshjen: Rama futi dhe Saliun në Rilindje, kjo është bashkëqeverisja e tyre

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kreu i LIBRA-s ka reaguar sërish ditën e sotme për marrëveshjen e arritur nga Rama dhe Basha, duke zgjidhur kështu krizën politike dhe duke i mundësuar edhe partive opozitare të futën në zgjedhjet parlamentare.

Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, Blushi thotë se kjo marrëveshje do të mbahet mend në historinë e vendit si “marrëveshja që ndau burgjet, paratë e energjisë, hipotekat dhe legalizimet mes Rilindjes dhe Partisë Demokratike”.

Sipas kreut të LIBRA-s, kjo është bashkëqeverisja e Sali Berishës me Edi Ramën.

BASHKËQEVERISJA E SALIUT ME EDI RAMËN
Pasi e mbushën Rilindjen me banditë dhe trafikantë, me kriminelë dhe kanabistë futën dhe Saliun në Rilindje.

Kjo marrëveshje do mbahet mend në historinë e vendit si marrëveshja që ndau burgjet, paratë e energjisë, hipotekat dhe legalizimet mes Rilindjes dhe Partisë Demokratike.

Kjo është bashkëqeverisja e Sali Berishës me Edi Ramën. Shqipëria nuk e kishte imagjinuar këtë koalicion dhe sigurisht nuk e kishte merituar.

Natyrisht do zgjasë shumë pak deri në 25 qershor. Do ta rrëzojmë me vota si çdo të keqe”, shkruan Ben Blushi në rrjetin social “Facebook”.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

4 komente në “Ben Blushi, ironi me marrëveshjen: Rama futi dhe Saliun në Rilindje, kjo është bashkëqeverisja e tyre”

 1. Skena dhe Prapaskena says:

  E ka premtuar qe kur mori pusht-etin ne 2013:
  “Une do ta rilind gjithashtu edhe Saliun”
  E gezofshim pra Republiken Turli Sade !
  SHKURT MARREVESHJE BANDITESH.
  SHQIPERIA QE NUK DUAM.

 2. Shkelzen pederasti says:

  ik o koqe

 3. i pa besi(Berisha vete) says:

  Ti po o “superjashtoksor” i politikes, ti je hala foshnje ne politike o Ben dallkauku ,rritu e pak e kur te arrish ta ndrrosh kostumin e syzet tre here ne dite njerzit kane me te “besuar” se tani per tani je gati 10 here e seshte shenje e mire qe ti je ndryshe nga te tjeret qe ke henger buke politike per gati 20 vjet.

 4. Beni says:

  Nje Sali ndoshta e rilindi, por edhe nje Saleh si ty e fundosi. Apo i beson vertet ato deklaratat per fitoren e partise tende ne keto zgjedhje ?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *