FOTOT/ Protesta me bomba Molotov dhe gaz lotësjellës: Athina kthehet në një fushëbeteje…

Mijëra grekë të zemëruar kanë dalë në rrugët e Athinës për të protestuar kundër masave të reja shtrënguese të qeverisë greke.

Protestuesit janë përplasur me policinë duke e kthyer kryeqytetin grek në një fushëbeteje.

Me pankarta të shumta në duar protestuesit kanë pushtuar sheshet duke goditur policinë me gurë dhe bomba Molotov, kurse forcat e rendite nga ana tjetër kanë përdorur bombat me gaz lotsjellës.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-2.jpg","attachment_id":"687250"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-1-1.jpg","attachment_id":"687251"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-2-1.jpg","attachment_id":"687252"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-3.jpg","attachment_id":"687253"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-4.jpg","attachment_id":"687254"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-5.jpg","attachment_id":"687255"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/greqi-6.jpg","attachment_id":"687256"}]

17 komente në “FOTOT/ Protesta me bomba Molotov dhe gaz lotësjellës: Athina kthehet në një fushëbeteje…”

 1. liria says:

  Te le une nje koment Mero? Greket jane mesuar, nuk rrojne dore pa bere keshtu. Mos u a merrni per keq se keshtu e kane filluar e keshtu do ta perfundojne. Per ta eshte krejte normale se kane ngrene vazhdimisht ne kurriz te te tjereve.

 2. Konti i monte kristos says:

  Respekt per greket.keshtu protestohet kur te cenohen te drejtat dhe interesat e qytetareve.popoulli bageti shqiptar te shikoje e te mesoje.

  1. undefined says:

   Cfare “te drejtash” more kapsoll kane 200 vjet qe jetojn me lekat e Botes dhe sot ka aedhur dita ti paguajn mbrapsht e thene ndryshe nuk ka me QYL sic ishin mesuar dhe kji nuk ju pelqen korrakeve jevgjite te Athines ku eshte e “drejta” ketu more tutkun zaten Ballkan infektuar te gjithe me genin e poshter turk te dembelizmit e parazitizmit i “dine e i bejn ” te gjitha

 3. Papa Tfgs1 says:

  Hahahaha ooooo papa tfgs1 shko se tu dogj qebabtorja e janullatos

 4. mirel says:

  Mire e bejne o vella.
  Pushtat e politikes vetem kete gjuhe duan.
  Ne shqiptaret jemi ende shekuj mbrapa.
  Hajt popull, duartrokit mareveshjen..dhe
  Para Marsh ne votime

 5. Dora says:

  Greqia si ish-Jugosllavia. E dhjerë, mosmirënjohëse, e palarë, e nxirë, e zgjebosur, e lyrosur, e sëmurë, me leprozë, parazite, përtace, pijanece, e pabesë, gënjeshtare, e gënjyer, mashtruese, e pafytyrë, grua e lindjes, dashnore e perëndimit, turpi i Europës, llumi i Europës, tradhëtarja e Europës, e ndyrë, shembull i neveritjes dhe poshtërsisë, vjedhëse, me borxhe, e pavarur ndihmojeni të mbytet

 6. xxxx says:

  Te ngrihesh e te vesh flaken Qytetit ne demostrata sepse duan pensione te majme si ne Gjermani Austri Holland kur ekonomine e kane 000000000 nuk prodhen asgje pervec xaxiqit sufllaqes kesaj i thone o te jesh komplet kokrra e [email protected] nga trute e kokes ose te besh “budallajn” por ma do mendja se eshte e dyta

  1. miri says:

   xie… xie.. llogaria ste del kur ke shume klienta

   1. xxxx says:

    Cfare ke dash te thuash me kete koment more kokrra e denilit keni problem me te kuptuarit dhe te shprehurit e gjuhes shqipe por hapeni b…dhe komentoni ne forumet shqiptare.Cmenduri

 7. Sokol says:

  Paguani borxhet e lerini pordhet

 8. miri says:

  kjo eshte DEMOKRACI komentet kundra jane ala anandollaqe

  1. hahaha says:

   Komentet PRO si ky i yti jane komentet e disa kokrrave te kkkk qe kujtojn se ne DEMOKRACI mund ti besh te gjitha edhe pse nuk mund te kesh te DREJTE thjesht mendimi i nje caraci si puna jote ose militanti 300

 9. Albanian says:

  Respekt per nje popull qe se pranon shtypjen, turp per popullin shqiptar qe esht I infektuar nga zgjebja e politikes dhe varferia ka arritur kulmin.

 10. "greqia"eshte e = me ISIS keshtu eshte krijuar says:

  Keshtu eshte kur udhehiqeni nga kisha

 11. corape kuqi says:

  Populli shqiptare eshte bageti qe i tall ra me berishen.
  Popull injorant. Edhe solidarizimi eshte kulture. Quhet simpati. Kush te simpatizohen, gomeret e paqinit???

  1. Arrza says:

   Ik more idiot, me ca te solidarizohemi, me popullin qylaxhi grek? Greket shperthejne granata sepse qeveria i thote qe duhet te shtrengojne rripin, dhe minimalisht te mos lyejne me tajaren me kos sic kane bere deri tani. Po Greket, s’pranojne qe duhet te vene ne nivelin ekononomik, qe duhet realisht te ishin. Pra te kene rroga sic kane Ballkanasit e tjere, dhe jo te mbajne nga 3-4 shtepi, e te punesojne shqiptar si skllever, e ti harxhojne mijera euro duke thyer pjata neper buzuqe,

   PO UNE SOLIDARIZOHEM ME POPULLIN GJERMAN dhe Europianet e tjere, te cileve i jane vjedhur parate per disa vite nga populli mashtrues e qylaxhi grek, dhe s’po i kthehen. Solidarizohem me faktin qe ndonese nje gjerman punonte inxhiner e prodhonte makine, e i ikte gjysma rroges per pension, ka te njejten pension si nje parukieri greke qe del ne pension 55 vjec dhe s’di c’eshte taksa e pesnionit. Pra pensioni i Greket paguhej me parat e Gjermanit puntor. Edhe pensionet e grekofileve ne Shqiperi paguhen me parat e kontributeve te Gjermaneve, Francezve, e Europianeve te tjere. MJAFT ME ME QYL, MJAFT ME PARAT E BOTES! Solidaritet per puntoret europian qe pagojne qylaxhinjte grek.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *