“Kjo që ndodhi trembi Saliun. Duke shkatërruar qëllimin e Çadrës, u mbyllën të gjitha orekset e Athinës, Shkupit, Beogradit e vetë Moskës”

Nga Spartak Ngjela

Kjo që ndodhi ishte garantimi i procesit ndëshkues të korrupsionit shtetëror shqiptar.

l.Kjo që pamë sot Nuk ishte një marrëveshje e dalë nga bisedimi, u tremb Saliu: ky është thelbi.
Forca amerikane i ndihu moralitetit në Shqipëri.

Vetingu u mor: këtu fituan shqiptarët; dhe koha tregoi se amerikanët janë thellësisht të inteteresuar dhe njësh me interesin shqiptar.
Sot ata, në interes të Shqipërisë dhe shqiptarëve, siguruan vetingun dhe avancimin e Reformës në Drejtësi.
Të tjerat janë llafe.

Marrëveshja amerikano- shqiptare për eliminimin e Çadrës, forcoi më tej aleancën shqiptaro-amerikane.
Të tjerat pozitivitete historike do t’i shohim që këndej e mbrapa.

ll.Shqiptarët dhe Shqipëria duke shkatërruar qëllimin e Çadrës, i mbyllën të gjitha orekset e Athinës, Shkupit, Beogradit dhe vetë Moskës; dhe siguruan interesin shqiptar në progres në Ballkanin Perëndimor.

Të gjithë duhet të gëzojnë: rrënimi i korruosionit shqiptar sot fitoi garancinë e procesit të ndëshkimit të të korruptuarve.
Gëzim shqiptar kudo: në Tiranë, në Prishtinë dhe në Shkup.
O tempora, o mores!

REMOTE_ADDR:[]

21 komente në ““Kjo që ndodhi trembi Saliun. Duke shkatërruar qëllimin e Çadrës, u mbyllën të gjitha orekset e Athinës, Shkupit, Beogradit e vetë Moskës””

 1. boom says:

  O Tak.Beogradit,Moskes,Athines u falem sot drejtimin e Shqiperise. Te gjitha institucionet me te rendesishme jane nga sot ne duart e Sali Karadzicit dhe dashnorit te Dick Martyt, Lul Bashes.

  1. Kujtimi says:

   Taku je njesh
   Parashikimet tende jan te Sakta
   Sali ziu eshte ne hall

  2. Lugati says:

   o avokat desha me tu turr ene sot…por po te lej thuj va te dush nuk te kundershtoj…edi pse ..qekan ushtaret e janullepedofilit …ktu poshte kunder teje..mo mire ti sa grekojemenitat e zikes..,.aju ka dale erdogani ne enderr mbreme o te teedhurit e anastasit

  3. d345 says:

   po presim qe Edvin te jape dorheqje ,
   leri pordhet zoti Avukat , dhe analizat idiote .

 2. besniku says:

  Po ku je Z. Ngjela!
  Po prisja opinionin tuaj ne kete gazete, dhe ja ku erdhi. Eshte pikerisht sic thoni Ju.
  Por kete e keni thene edhe here te tjera, dhe ne mos gaboj jeni shprehur keshtu:
  ” Leri more zgjedhjet! Vetingu, Reforma ne Drejtesi, keto kane rendesi!” Dhe ne kete artikull, keto i shtjelloni shume mire.
  Faleminderit Z. Ngjela!

 3. Piskuriqi says:

  Athina se rrun fare per ty o Tak Tarallaku Aq me shume Moska Kjo eshte propaganda qe degjohet kudo neper bote sot nga ithtaret e globalismit Ty gropen ta ka bo turku Hoxha qe ju shkerdheu familjarisht neper burgje dhe internime Pyetja ime per ty eshte ti ku e fut veren te te mbijetuarit apo te viktimat Kur ti japesh pergjigjen e kesaj pyetje atere do kuptosh te verteten

 4. Nani says:

  Ngjela,ke filluar te besh Daci Bao?

 5. antirilindja says:

  PO KU E PE TI MOR GAMOR I DREQIT QE TANI RA KORRUPSIONI NE SHQIPERI,,,SPARTAK CDO DITE NA TREGON QE PO RRJEDH NGA TRUTE,,,,KUR DY PARTITE ME TE KORRUPTUARA NE SHQIPERI BEJNE MAREVESHJE QE NUK DO PREKEN KU E SHEH TI QE KORRUPSINI MORI FUND,,,KE DY MUAJ QE SHKRUAN PERDITE BROCKULLA,,,,RAMA DHE BASHA TREGUAN SE KUR U REZIKOHET PUSHTETI BEJNE MAREVESHJE,,,,,POPULLI TE MARRI FATET NE DORE TE MOS VOTOJE PER ASNJE PARTI AS PER PARTINE E TAK KUNGULLIT…/////

 6. Ylli says:

  Sado me edukate te jete njeriu ,ky Taku trap se trap ngeli.Prap per Saliun ky ????Hahahahaha. Je i madb o Taku aq i madh sa deshperimi qe te ka kapur mbas mbylljes se Cadres.E nenvleresove Lulin shume por mori me shume nga cllomotisje.Mbi te gjitha mori interesimin amerikan.Amerika eshte e interesuar te behen zgjedhje pa opoziten , shkruaje ??? Amerika dha urdhet te behen zgjedhje me opoziten dhe pa koalicione !!!.
  Edi Rama dhe Lul Basha bene nje gje te shkelqyer.Por me e shkelqyer do ishte nje qeveri me dy partite e medha per dy vjet per te shpejtuar reformat dge per te futur vendin ne BE.Se po te jete per analiste te tipit Muc ,Fahri ,Taku etj ,me mire vrisni veten se degjoni keta karagjoze.

 7. kiu fiu says:

  mori fund democracia spartak. amerika te ka dhjere mu ne demokraci. çadra po zevendson parlamentin dhe me vone do zevendsoje pushtetin.

  sekretari komunist fitoi prap.

 8. tfgs1 says:

  ja dhe i tredhuri i radhes…………….

 9. Asus says:

  Pervec se I jep fund destabilizimit, kjo marreveshje nxjerre jashte loje dy lojtaret e piste, Meta e Berisha. Nderkohe qe nis vetingu, vendi leviz drejte evropes dhe ka rastin te dale nga tranzicioni I tejzgjatur. Ministrite e falura nga Rama Jane kocka pa vlere para clirimit te politikes nga te korruptuarit. Takimi i djeshem, Meta, Berisha e Mediu eshte shume kuptimplote. E vjetra largohet nga politika per tu marre me drejtesine. Pas zgjedhjeve Rama ndez motorret e rinj.

 10. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'', vendi yt eshte mes sumave ne Karadak gyzel's..........allah uakbar! says:

  Rames i duhej te zgjidhte mes suniteve Meta,Basha,Berisha apo Idrizi sumen me te paster,duket se ”olandezi” i plotesonte kushtet kshq Rama iu futi gishtin gjithe te tjereve ku sipas qitapeve parashikohet nje bashkeqeverisje PS-PD,duke vulosur perfundimisht [mos]denimin e krimineleve tashme te njohur si Berisha,Basha apo Meta.
  Ato qe kakaris ”avokati” jane pordhe me rigone…………

 11. optimizem per vendin says:

  E ke gabim shume o “boom”. Marreveshja ishte nje fitore per Shqiperine dhe shqiptaret qe e duan ate. Po gabim ishin dhe kerkesat e opozites, por varja; aq dine apo u tha Saliu, aq bene. Ata nuk duhej ti benin kerkesa Rames, por popullit ne diten e zgjedhjeve, sepse eshte vota e atyre qe percakton mazhorancat dhe qeverine e jo personat. Kjo qeveri tani eshte fare formale, per te kenaqur ndonje epsh, por jo per te qeverisur. Rama u tregua tejet i zgjuar duke i futur ne rreth vicioz, po keshtu eshte politika. A ka me te drejte opozita te kritikoje ministrin e brendshem per kanabisin keto dite? Po difekte ne shendetesi, aresim….? E pra, kjo u mbyll gojen atyre dhe ne zgjedhje shkojne gojembyllur para opinionit, keshtu qe do ti humbasin rende. Mendoj se vetingu nuk do te shkoje ashtu si pritej, sepse propzimi komisionerit Han e ka bllokuar ate me 50%-shin e komisionit. Por mos harro dhe nje gje: ne ate vend ka mbi 60 apo 70 parti si shushenja ne kurriz te popullit, perse duhen? Mosberja e koalicioneve do ti shkermoq ato. Le ta shohim Levizjen e Ilir Metes me kryetarin pretedent per krueminister (!) Petrit Vasilin. Prandaj kjo marreceshje ishte ne interes te te gjitheve te shoqerise shqiptare dhe me e rendesishmja eshte berja e atyre reformave madhore qe kane ngele bashkarisht si reforma kushtetuese, por kujdes: Po te jete me mend Lulezim Basha e Edi Rama, mund dhe te bashkeqeverisin e te shikosh pastaj integrimin e shpejte te Shqiperise qe do te sihte ne favor te atij vendi te stermunduar nga politikane te tipit Sali Berisha, Ilir Meta, Fatmir Mehdiu apo dhe ca shushenja te tjera. KJo do te mbyllte edhe tranzicionin e kaq e kaq viteve. Shiko se ç’po ben Gjermaia me Merkel me bashkeqeverisje!

  1. Gjyshi says:

   Rama ka marre peng Partine socialiste ,
   Duhet te jape dorheqje nga partia socialiste edhe si antar i thjeshte .
   Spartak ngjela eshte i budaLLALLEPSUR , ME kete zanat ushqehet ,
   dhe nuk shikon me larg se Portofoli i tij .
   Kurse Optimizmin tend , qe vetem Ti e paske gjetur mbas 27 viteve ,
   perdore te gjesh nje vend pune , dhe mos na çaj Derrasa ketu me Idjotesite e tua e me batuta Edviniane .

 12. AC|DC says:

  Kush vuan nga kapslleku ka nje ilac bio pa efekte anesore ne organizem (ndoshta ne tru po), artikujt e ketij palles!!!

 13. Shefi says:

  Ky Spartaku me sa duket nuk e ka idene qe Greqia eshte pjese e EU dhe qe shume prej projekteve ndertuese te Shqiperise vijne prej Intereg, dmth fonde qe jepen per zonat kufitare te Shqiperise ne kufi me nje vend te Eu sic eshte Greqia. Antigreqizmi i tij eshte idjotesi e rradhes per te shpjeguar politiken e prapambetur shqiptare me influencen greke

 14. korcari says:

  Nuk di c’te thote i shkreti!I ka ikur truri fare,nga emri edhe mbiemri eshte ortodoks,nga prinderit eshte ortodoks,nga gjyshi eshte ortodoks,por !!!! mendjen e ka xhihadist,nuk i pelqen moska!aty ka studiuar i jati!Kico ngjela ishte burre i mire,por ti nga ngjave[nuk bie sa here mollla nen molle]O avokat pa diplome,tani partine kush e ka ?luli apo zeni?Kisha nje pyetje,spartaku eshte i martuar apo jo?

 15. Lennard says:

  Te Lumte zoti Ngjela.Je parashikues dhe Analist i Madh.Te gjitha sa ke thene kane dale.Komentuesit qe te kundershtojne ,le ti bien Legenit.Shqiperia e mbeshtetur nga SHBA dhe BE do te perparoje.Te pandeshkueshmit e kane ndeshkimin prapa Deres.Rrofte Shqiperia.Rrofte Aleanca Shqiperi-SHBA-BE.

 16. landi says:

  kujdes or ngjela. se tani nuk ta ka nevojen rama dhe do te prese rrogen. me cfare do mvash veten? falju berishes, qe te siguroi nje pension te majme. dhe veshtroje nga larg, se ai vazhdon te qendroje ne politike…kurse ti nuk je asgje…je nje mosmirenjohes dhe harresa eshte fati i ciftit tend. iku rroga e vilmes takuuuuu.

 17. qemal says:

  GJith jetes ngele duke qene kunder kur behet diçka emire per kete popull.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *