Rama e Basha në takimin kokë më kokë kanë porositur dy kafe dhe dy ujë, s’ka më pica. “Alarm” i rremë për Metën…!

Kreu i PD, Lulzim Basha dhe kryeministri Rama janë mbyllur tashmë prej orësh në një takim kokë më kokë në një zyrë të Kryesisë së Kuvendit.

Mësohet se prej më shumë se tre orësh, Rama dhe Basha vazhdojnë negociatat, por ndryshe nga kriza e 2007, ata kanë porositur vetëm dy kafe dhe dy uje.

Kafet dhe uji jane bere ne ambientet e kryesise se Kuvendit.

Duket se dy liderët politikë nuk kanë oreks në këto orë të vështira.

Kujtojmë se në krizën e vitit 2007, ku Rama ishte protagonist pasi garonte për kryetar të Bashkisë së Tiranës, u porositën pica në tryezën e gjatë të thirrur nga Presidenti i atëhershëm, Alfred Moisiu.

Ka pasur nje “alarm” te rreme kur eshte dukur sikur do te bashkohej me Ramen e Bashen ne takim dhe presidenti i zgjedhur Ilir Meta, por ka qene vetem makina e tij qe eshte perkuar per gjate nates aty.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Rama e Basha në takimin kokë më kokë kanë porositur dy kafe dhe dy ujë, s’ka më pica. “Alarm” i rremë për Metën…!”

 1. VETINGU ??? apo VETËGËNJESHTRINGU ??? says:

  PERSONAZHET AKTUALE JANE:
  EDI Kingu – BASHA Budingu – ILIR Floringu
  ILIR META eshte dashnor me te dyja, pra: ROMEO,
  EDI DHE LULI jane dashnoret e tij, pra: ZHULIETAT.
  Personazhet e Tragjedise Demokratike Shqiptare: “Romeo dhe Zhulietat”.
  KINGU – BUDINGU – FLORINGU = TË TRE DO TË LUAJNË TEATRIN ME TITULL: [VETGËNJESHTRINGU].

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *