Arjan Çani e pyet nëse është i mërzitur nga pakti Rama-Basha, Ilir Meta: Kjo ishte komedi…

Kryetari aktual i Kuvendit të Shqipërisë, njëherësh presidenti i zgjedhur Ilir Meta, i ftuar në studion e emisionit “Zonë e Lirë”, i dha përgjigje pyetjes së gazetarit Arian Çani, nëse ishte ai i mërzitur dhe pse ishte i qetë.

Duke iu përgjigjur pyetjes së Çenit, Meta u shpreh se nuk ishte i mërzitur, dhe se qetësia duhet të jetë karakteristikë e politikanëve.

Po ashtu ai u shpreh se ishte i lumtur për arritjen e marrëveshjes, ndërsa e quajti krizën si artificiale, pasi sipas tij të njëjtën gjë e ofroi edhe McAllistr, por nuk u pranua.

Duke folur për marreveshjen mes Rames dhe Bashes, të cilën shumë e krahasojnë me ate te 2008-ës “Rama-Berisha”, tha se nese ajo vite me pare u perjetua si tragjedi, kjo e sotmja perjetohet si komedi.

Historia nuk përsëritet dy herë njësoj.

Nëse në 2008 u përjetua si tragjedi, tani përjetohet si komedi.

LSI nuk dëmtohet nga cdo lloj manovre apo ku di unë për cështjen e koalicioneve, për arsye se të gjitha forcat politike garojnë në mënyrë të barabartë dhe LSI ndihet tepër e sigurtë për të dalë forcë e parë në këto zgjedhje.

Ndoshta dëmtohen disa parti të reja”, tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Arjan Çani e pyet nëse është i mërzitur nga pakti Rama-Basha, Ilir Meta: Kjo ishte komedi…”

 1. lilo says:

  Te lumte goja o burri kurves.

 2. enter"" says:

  Meriton burgun o hale, o hale, ti bashke me gjithe PD

 3. enter"" says:

  Te fala monikes dhe kurvareve te saj.

 4. Manti says:

  Po normal. Cfare priste meta kur bashkqeverisjes ministrat e tij dhe disa drejtues te partise benin si gariba e leshonin broçkulla “morali” sikur nuk ishin pjese e taves. Thoshin se benin opozite brenda qeverisjes. Tani e kane shansin. Rama u a dha. Jane te lire qe te bejne opozite dhe te kuptojne fare mire se sa u vlen lekura si parti dhe se sa deputete do te kene pas kesaj, sepse koalicioni u dha nje shifer rekord nga kater qe kishin. Le te bejne si kur u qajne hallin te rrinjve me tubime festash dhe me shpenzime maramendese, por edhe se hallexhinjve u gjenin pune duke shfrytezuar dyert e pushtetit. Monika thote se tani loja po behet interesante dhe se like floriri shkoi me vrap tek saliu qe te falej. Mbase gatuajne tjeter koalicion si bredharak tipik amorale. Tung LSI

 5. ***** says:

  Fundi i intervistes ishte tejet sensual. Dashuria e Iliri Metes dhe Arjan Canit nuk bazohet ne interes.

 6. perlat spahiu says:

  kryehajduti nga corovada duket qe eshte president gjize,be qejf ,fati jot qe jeton ne nje vend kooperativist e askush kerkon llogari per ju ,qe dikur fshini bythen me gjethe fiku, sot jeni pasuruar ne menyre te paligjeshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *