Artan Hoxha: Fatmir Xhafajn e hoqën, se lëvizi “çunat e hashashit”. I thashë të bënte kujdes…

Gazetari Artan Hoxha ka një tjetër interpretim, për arsyet e lëvizjes së ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj, i cili pas dy muajsh në këtë detyrë, do të zëvendësohet nga një ministër teknik, si pasojë e marrëveshjes Rama-Basha.

“Dhe i pata thene atij Xhafes, para se te ndryshonte gjithe drejtoret e policise dhe shefat e komisariateve, “gjoja” se ishin implikuar apo kishin lejuar mbjelljen e canabisit vitin e shkuar…

Mos o derman, mos i levis “cunat e hashashit” se do i hapesh pune vetes.

Po pse do thoni ju, degjonte ai?!!! Jo qe jo. Naaaa, kokengjeshur!!!!

Me nje te rene te lapsit i hoqi nja 90 drejtues me te larte te policise, nga qendra ne rrethe.

“Jam trim,- me tha- nuk pyes njeri une. Do e shperbej gjithe kartelin e kanabisit nga policia deri te bandat neper sera e tunele”.

E me t’ju sul, nuk la tunele, magazina e hangare pa goditur. C’ti dilte perpara. Ore sikur e zuri hashashi, te them!!!

Vetem Pagria ne Permet ishte 12 tone kanabis i paketuar.

Gjynah re gjynah, gjithe ai mall, gjithe ai leke, gjithe ajo pune. Po cohet dem 12 tone hashash more Fatmir?!!!

Ti qofsh, te pata thene! S’me degjove! Ja tani c’te gjeti!!!!

Te vjen Luli me Republiken e Re, qe do ua bente rrup-sup narkotrafikanteve, e te fluturon me gjithe “cunat e hashashit” qe hoqe dhe me dhjetra tone mall qe kape per dy muaj.

Ik o Fatmir, ik. Mos ki pishman, ti e bere tenden. Capo dei capi tu lut per minister i brendshem, po ai te shiti te “antikanabistet” e Republikes se Re.

Ne ke lene ndonje saksi me karafila ne zyre, mos u merzit. Do kujdesen “cunat e hashashit” tia mbjellin ate vietnamezen tremujorshe ketij ministrit te ri teknik….”, shkruan me ironi Hoxha.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Artan Hoxha: Fatmir Xhafajn e hoqën, se lëvizi “çunat e hashashit”. I thashë të bënte kujdes…”

 1. Lugati says:

  o ruhu mos fol shume…se do te ngjoje TRUMPI…e ka per te vone drejtor te…FBI…teoricienti …te qifsha CIA para tan hoxhes

  .

  1. babo says:

   Gazetari ka 100% te drejte. VEtem se tani do kete dhe nje ndryshim tjeter. Nen ministrin e PD-se, edhe Lazarati do i rikthehet shkelqimit te dikurshem. Ne ket menyre, askujt mos i ngelet hatri per diskriminim – PD-ja do vendosi te drejten edhe per te vetet.

 2. test says:

  Ky gjoja gazetar eshte l*qe fare

  1. mzati says:

   o test i ke bo kompliment..loqja e bo i pune te pakten

   1. Lumjani says:

    Ha ha ha
    Je I madh.

 3. kapteri i qenit says:

  o tani ku i nuhat kto o bur je si qen kufiri

 4. albi says:

  Tano, dihej ai muhabet qe ministri i brendshem do nderrohej, mos bej sikur eshte lajm i ri. Pjese e marreveshjes, dhe nuk ka gje te keqe ne kete mes. Nuk e hoqen se kapi shume, dhe une besoj do e rikthejne ne shtator. Nqse do jete keshtu, do ishte mire t’i terhiqje keto komente. Nqse nuk e vene perseri, flasim prape.

 5. saliu says:

  O Artan. A e ka pare veten ne pasqyre qe je bere si dordalec?

 6. tropojani c100 says:

  çja fut pordhes dhe ti nganjehere a thua se je 007 dhe te gjithe duhet te degjojne ty….ja fut kot teori konspiracioni dhe ti i the xhafes bej kshu bej kshu po kush je ti ta keshillosh ate miku tij? kusheriri apo ndonje funksionar i larte? hoqi xhafaj drejtuesit çunat e kanabisit dhe tani? ky tekniku minister do i veje prap ata çuna ne poste ku ishin? ndonje gazetaruc mund te thote lajme te tilla por jo ti ke eksperience por jo kaq trash…hedh aty ca teorira koti a thua je ne fshat ndonje lagje aty e ben si i ditur para fshatareve

 7. Cadra ka per te gjithe po ska cadrista says:

  E dini qe ky me beri te mendoj qe saliu kish te drejte kur thoshte qeverria e hashashit?
  Me vjen inat po po ti tharrasesh mendjes saliu i paska dit mire lidhjet.
  Qeverria e rilindjes apo rimbjelljes???

 8. corape kuqi says:

  Cfare bote e ndyre qe eshte???
  I mbani ment kur kapbin noi plake qe kishte mbjelle 2-3 rrenje neper vazo dhe e burgosnin?????
  Jajde hajde ku jetojme.
  Deshperim

 9. Lpl. says:

  Keshtu mendoj edhe une , qe hashashin e ka mbjell Rama .

 10. Seferi says:

  Cthu o Artan ziu. Je bane dhe ti njesh me hajdutin dhe trafikantin Xhafa, qe per nje muj bani cudina. A je mire o djal. Dhe tine me hosana per kte palo njeri.

 11. Visar Koka says:

  Zoti Xhafa ka bere nje pun te madhe per 2 muaj. Shoresoj qe te jet minister i brendshem perseri ne legjistraturen e re

 12. Vera janku says:

  Xhafa ka qene i palodhut ne punen e tij. E tregon me se miri fakti qe ne kohen e tij ka kapur me shume hashash se ne 27 vite bashk

 13. Fatlum Kola says:

  Xhafa beri nje pune kolosale ne luften kunder krimit dhe droges. Keto jan ministrat puntore dhe jo ato qe bejn show ne media

 14. Tani Huta says:

  Zoti Xhafa do te mbahet mend per punen e palodur qe e karakterizoj ne te gjithe kohen qe ishte minister.

 15. Albi Guri says:

  Ai beri te mundur te rrise bashkpunimin me shtetin italian. Puna e palodhur e tij beri te mundur te kapen shume tone kanabis. Mbi te gjitha beri qe shqiperia te jete e qete dhe me e sigurt

 16. werter herr artan Hoxha , wir wollen ihnen mut machen für ihre offene ehrliche aussage im fernsehen , wir wünschen ihnen für 2018 sehr viel Gesundheit und glück und persönliches wohlergehen , danke , Familie hermann

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *