DETAJET/ Lulzim Basha “shpërblen” 5 kryetarët e partive aleate, përfshin emrat e tyre në listat e PD-së

Basha “shpërblen” kryetarët e partive opozitere që e mbështetën përgjatë gjithë kohës që ndenji nëçadrën e protestës në bulevard.

Pas zhvillimit të takimit të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me aleatët e tij, është bërë me dije se partitë opozitare të shkojnë me një logo të përbashkët në mbledhje me PD.

Ky ka qenë vendimi i këtij takimi mes aleatëve të opozitës së djathtë ditën e sotme.

Gjithashtu burime nga mbledhja bëjnë me dije se u vendos që kryetarët e partive parlamentare do të kenë të sigurtë emrin në listat e kandidatëve për deputetë.

Lista e kryetarëve të partive parlamentare në aleancë me PD

Fatmir Mediu – kryetar i Partisë Republikane

Agron Duka – kryetar i Partisë Agrare Ambientaliste

Vangjel Dule – kryetar i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut

Nard Ndoka – kryetar i Partisë Demokristiane

Dashamir Shehi – kryetar i Lëvizjes për Zhvillim Kombëtar

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “DETAJET/ Lulzim Basha “shpërblen” 5 kryetarët e partive aleate, përfshin emrat e tyre në listat e PD-së”

 1. tfgs1 says:

  ku eshte tourkocami Idrizi………..!!??

  1. Albogentivlora says:

   Idrizi nuk eshte ne opozite por ku eshte sorra Spahiu thuaj. Hahaha

   1. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'', vendi yt eshte mes sumave ne Karadak gyzel's..........allah uakbar! says:

    Spahiu po pregatit cadren e radhes[pas asaj te PD] se bashku me muftiun e shkodres Mohamed Sirtarin per te kundershtuar daten e zgjedhjeve 25 qershor e cila perkon me festimin e Bajromit…..!!!
    Pritet qe cadra e ”MUFTIUT” te mbledh suma arabesh vec Albanistanit por edhe nga Kosovo,Boznia i FYROM etj,ku parashikohet te kemi ulerima te hoxhes 7[pasi 5 jane pak] here ne dite m’arabisht……………do te shkoi muti ne gju!

 2. student says:

  Po Nikuuuuuuun ????????

 3. SABRIU says:

  REPUBLIKA E RE ME MEDIUN QE U PLAK PA BER AZGJE TE MIR NE POLITEK ,MBETI SI MUTI PAS KEPUCES PARTIS DEMOKRATIKE TURP

 4. Akili says:

  O bu bu, perseri me debilin Ndoka dhe pijanecin Dash do ta kemi parlamentin?

 5. Zgalem says:

  Nuk besoj te gjendet ne bote nje rrace si e ketyre Kryetarve Partie , qe emrat , per deputet i ven ene listat e PD . Aleatet e kerkojne lemoshe nga PD , kur hane buk ne strehen e partickes se tyre. Nje megallomani te tille politike nuk e ka njohur as parahistoria . Krytarucet : Duka , Ndoka , Mediu , Dule , Shehi , jane qiraxhinj te perullur te PD . U pershtatet emri : lypsaret- mercenare . Shqiptari kete sjellje e ka stigmatizuar : Ha buken e turkut dhe ben davane e kaurit . Ne ket rrast keta nuk e njohin as buken, qe mllacisin dhe ua kon Luli . Ka kaluar me kohe afati I vetvrasjes se tyre . Zgalem

 6. toni says:

  Po Kreshnikun ku e le mer Lul?

 7. Aman mos na ler kreshnikun e maleve turceli spahi.

 8. Toni says:

  Ouuu po Niku mo ku eshte???!

 9. piku says:

  ore si e paska lene jashte KUQ e ZIN-e

 10. xixifuqe xinxifiqe says:

  More e lini niiiolun po ku mbeti kaunojsi?

 11. xixifuqe xinxifiqe says:

  More e lini niiiolun po ku mbeti kaubojsi?

 12. kuksiani says:

  Turp per ne te PD-se. jemi bere mbledhes te kryetareve te partive familjare. Keto kryetare nuk ka pse ne t;i fusim nen cadren tone. Ata kane parti familjare, parti hallash e tezesh. ndaj sa herwe ka zgjedhje ne u sigurojme deputetllekun. Bile edhe Fatmir Mediut, i cili duhej te ishte ne burg per Gerdecin. Keshtu edhe shqiptaret kane tw drejtw tw na largohen. Turp per ne.

 13. zenel hasani says:

  5 plehra qe u ngjiten ne kepuce Pd. Nje turp qe nuk e mban as toka. Pse t;i japim vota pd. Psev mban ne gjirin e saj monstra te cuditshme si vrasesin e Gerdecit fatmir mediu etj.

 14. drejtesia says:

  Kur do te vij ajo dite qe deputete me lista te zhduken.Duhet te jete populli ai qe do te vendosi dhe deputeti duhet te jetoj ne ate zone ku zgjidhet.Numri i barkederrave te ulet te pakten 100 se duan rroga makina telefona dieta por nga dalin keto.Deri ne keto momente lum ata qe e kane lene vendin si dhe ata qe ikin se e vetmja kenaqesi atje eshte kur shikon udheheqesit tane se si fruhen me prona e para dhe u japin mend fukarenjeve.

 15. Epo kjo pune! says:

  ore se pa keta nuk ka me lezet parlamenti… dhe tani nuk kane as meten qe i ka xhan…. nuk shtyhet java pa pare ca rrota ne foltore… nderkohe, vettiung te beje te veten dhe kush ka shkel ne bajge…vendin tek shtate penxheret, jo se duam ne se ne jemi kot por amerikani do pastroje ca ferra se ka mesa duket planet e tij. KEshtu ndodh kur je shtet koti.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *