Ironia e Artan Lames, që do largohet pas paktit Rama-Basha: Unë e dija veten njeri teknik, jo politik…

Partia Socialiste dhe Partia Demokratike ranë dakord për një marrëveshje të madhe politike, që parashikonte jo vetëm ndryshime në qeveri; por opozita do të propozojë edhe kandidaturat për 5 drejtori, OSHEE, ALUIZNI, Hipotekat, Burgjet dhe Agjencinë e Zhvillimit Bujqësor e Rural.

Për Artan Lamen, drejtor i ALUIZNI-t, largimi nga institucioni që drejton është konsideruar një dilemë pa zgjidhje. Për vetë faktin, sepse, Lame gjithmonë është konsideruar një njeri teknik dhe aspak politik.

Sipas tij, kur emri i diskutohej në Partinë Socialiste, kishte gjithmonë nga ata, që e konsideronin vetëm një njeri teknik dhe jo politik. Me sa duket, u desh marrëveshja politike Rama-Basha që të kuptonte se ishte njeri politik dhe jo teknik.

Kur emri im diskutohej në Partinë Socialiste, kishte gjithmonë nga ata që më konsideronin vetëm njëri teknik dhe jo politik. U desh marrëveshja Rama-Basha, që të kuptoja se isha njeri politik dhe jo teknik”, u shpreh Artan Lame për Opinion.

REMOTE_ADDR:[]

9 komente në “Ironia e Artan Lames, që do largohet pas paktit Rama-Basha: Unë e dija veten njeri teknik, jo politik…”

 1. Benard says:

  Nese ka njeri qe ka punuar shume , me profesionalizem te larte dhe pa hile eshte Artan Lame. Meriton pergezime pa fund nga te gjithe. Duhet me patjeter pas zgjedhjeve te drejtoje ALIZNIN, ose ne te kundert procesi jo vetem ngec, por behet katrahure.

 2. Haka Tekizoti says:

  Marrëveshja Rama-Basha nuk më pëlqeu aspak; ka brenda saj mjaft pisllëk që ndot parimet, që ndyn në ndershmërinë e pastërtinë e marrëdhënieve njerëzore të cilën lypset ta respektojnë edhe partitë. Por nuk duket nkrmale as qejfmbetja e atyre që marrëveshja i largon nga detyra për periudhën e mbetur, që s’është më shumë se tre muaj, që e përjetonnë mu sikur t’u thueni bustin prej betoni!…

 3. Bogonica says:

  Po me Xhafen c’paten mor aman? Xhafa ky politikan rrace,jurist i plotesisht i formuar ,minister per pak kohe dhe mjaft efektiv,per ke behet ky koke turku ky person?Ma do mendja behet per origjinen e tij.Nga ai brume qe rrjedh Xhafa, sot nuk pranohen ( kusht eshte mjafton te mos jete nga Vora).Keto figura,nuk pranohen se nuk bejne pazare,ashtu sic nuk u pranua dhe Arben Malaj,i cili asnjehere nuk beri pazare.Te tilla vlera,Koha do t’i kerkoje dhe nuk do ti gjeje me.

 4. Oketo says:

  Lame eshte njeri punetor dhe me kulture ! Duhet falenderuar per punen qe ka bere . Por sic duket nuk ka kuptuar gje nga marreveshja dhe aresyetimi i tij per largimin e perkohshem nga detyra eshte feminor !

  1. The Punisher says:

   @Oketo.
   Feminor ?! Jo vella,jo. Parimor. Pastaj, pse e quan largim te perkohshem ? Mendon se PS me Edi Ramen ne krye do fitoje shumicen absolute ne zgjedhjet e ardhshme ? Elektorati i majte ka mbetur shume i zhgenjyer. Do kete vota proteste ose mospjesmarrje ne votime, gje qe favorizon PD dhe LSI do te jete surpriza e madhe e ketyre zgjedhjeve.

 5. lloqelloqeqelloqe says:

  Lame, ka ushtruar nje fuksion THELLESISHT politik. Ti legalizosh pronen ati qe e ka krijuar ilegalisht duke ja mohuar ati qe e ka te trasheguar – nuk eshte veprim teknik. Marrja e nje prone nga pronari dhe dhenia/legalizimi ne favor te zaptuesit jane veprim e pozicion politik.
  Marrja e prones dikujt e dhenia dikujt tjeter pa deshiren e pronarit quhet rishpenrndarje dhe eshte vendim politik.
  Nese Lame do e shihte veten si teknik atehere ai nuk do shperndante legalizime per pronat e zaptuara, por do shperndante vendime gjykate per lerimin e prones se zaptuar.
  Lame paska qene ne gjume ose nuk ka intelektin e mjaftueshem per te kuptuar qe beri te njejtin veprim me Enver Hoxhen. Ja mori pronen dikujt e ja shperndau dikujt tjeter. Ky eshte akti me i thell kriminal qe ka bere nje qeveri ne keta 27 vjet post-komunizem dhe eshte thellesisht POLITIK.

 6. Babaçja says:

  Artan Lama njeri teknik, hahahaha, uhuhuhu, ihihihi, sa kam qeshur

 7. tropojani c100 says:

  sa shpejt u bere nga politik ne teknik? ti ishe zv kryetar bashkie i rames pastaj zv minister i ndertimit e gjithe kohes neper fushata se di kujt ja thua qe ti paske menduar se ishe teknik? apo ne shqiperi demokraci e madhe njerezit ne poste vihen dhe kur nuk jan politikan apo i perkasin ndonje subjekti politik? ti ke punuar goxha mire mendoj porjo kaq “engjell” kaq ..”teknik” aman

 8. Servet says:

  Si ka mundesi qe Lamja qenka njeri teknik kur nuk linte rast pa dale me Ramen pa dale per te ndare legalizimet «falas» a thua tek aluizni punonte vetem Rama dhe Lame,te tjeret e mernin rrogen kot .Si la mundesi qe keta te 2 sa here i jepnin ndonje leje demokrateve {megjithse keto ishin te pakta}nuk lenin rast pa u tallur me fakiret e shkrete?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *