Kandidati i LSI-së i kthehet Spiropalit: Donim “qeveri besimi”, ti the “pabesie”… Po tani?!

Kandidati i LSI për Shkodrën, Dritan Ylli, i është rikthyer polemikës së tij me socialisten Elisa Spiropali.

Kur LSI kishte kërkuar “qeveri besimi” për të bërë të mundur praninë e opozitës në zgjedhje, Spiropali e ironizoi, duke përmendur termin “qeveri pabesie”.

Ylli ju përgjigj duke e quajtur arrogante.

Sot, Ylli ka replikuar sërish me të, pas marrëveshjes Rama-Basha.

Vertete se desh e harruam ! Kur LSI kerkoi Qeveri te besimit per zgjidhjen e krizes, nje shoqe zedhenese kandidate, tha se nuk e duam “Qeverine e besimit te pabesise” …Po tani ?….

Nejse, e rendesishme eshte qe mori fund absurdi i zgjedhjeve pa pjesemarrjen e opozites ! Tashme do kete gare te hapur dhe qytetaret do dine te vleresojne dhe votojne forcen serioze, koherente dhe qe ndryshe nga te tjerat, ju ka qendruar kauzave te saj ne sherbim te interesave te vendit dhe qytetareve, deri ne fund…LSI #njeshanspertegjithe”, shkruan ai.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Kandidati i LSI-së i kthehet Spiropalit: Donim “qeveri besimi”, ti the “pabesie”… Po tani?!”

  1. Labi says:

    Kush voton Lsi ka votuar per sail berishen meqenese ilir meta e ka dobesi ,ne nje kohe qe eshte I majte ,dhe nuk duhet Te luaj me ndjenjat e popullit,kur thote me krenari se e ka dobesi sail berishen.pabesi dhe tall je per qytetaret.popull mos u mashtroni nga keta pazarxhinj.

  2. pedro i ri says:

    Kurre me LSI

  3. Albani says:

    Ky Ylli eshte simbol i katunaro malokut qe ka ardhe ne Tirone dhe po ben pare si drejtor.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *