LSI, thumba për paktin Rama-Basha: I hedhin hi syve elektoratit, shpikën furtunë në gotë dhe kriza artificiale…!

Thumbimet nga LSI për paktin e arritur mes Ramës dhe Bashës vijojne. Kreu i LSI Petrit Vasili tha nga një takim me të rinjtë sot në kryeqytet se kriza e prodhuar muajt e fundit nga PD ishte artificiale dhe në fund u pa që ishte një fishekzjarre që dogji shumë të ardhura të ekonomisë së vendit tha ai.

“E kemi ngitur politikën mbi një themel moral, sinqeritet, fjala e mbajtur, modestia. Themeli ynë politik ka qenë dhe mbetet programe të vërteta… i hedhin hi syve elektoratit, i përdorin ata të marrin votën e rradhës dhe pastaj të kthejnë shpinën e rradhës.

Ne kemi bazuar themelin tonë edhe ne politikë, me parjen sy më sy, me uljen gju më gju. Synimi ynë për të qeverisur vendin vjen nga një bazë shumë e shëndetshme, politika të cilat shpikin furtuna në gotë, kriza artificiale për t’i shtuar vetes rëndësinë, por duke u treguar edhe më artificialë sec janë, për të prodhuar kriza që pastaj pa u kuptuar marrin disa përgjigje që askush s’i kupton por që s’kanë përgjigje për qytetarët, kjo nuk është politika jonë, as qasja jonë.

Edhe ato që ndodhën muajt e fundit, rrufetë e ndërsjelljta që u dukën më së fundi që në vend të rrufeve të vërteta ishin fishekzjarre që dogjën shumë para të ekonomisë shqiptare ishte provë e vetme edhe e bindjes që njerëzit krijuan, që LSI me sinqeritet u investua edhe në zgjidhjen e asaj krize për të zgjidhur halle të popullit, këtë e kemi bërë me bindje, do e bëjmë dhe në të ardhmen”, deklaroi Vasili.

Sakaq, deputetja Kejdi Mehmetaj e quajti pazar marrëveshjen mes Ramës dhe Bashës. Në një takim elektoral me të rinjtë në Tiranë , Mehmetaj tha se një në tre të rinj është i papunë.

“Sot është një ditë e mirë, është një ditë e bukur sepse sot jemi më të qetë që më në fund gjërat i pamë me sytë hapur dhe kuptuam se kush janë ata që mendojnë vërtetë për qytetarët, kush janë ata që mendojnë për të ardhmen e vendit dhe kush janë ata që me të vërtetë mendojnë për të rinjtë shqiptarë.

Sot jemi me sy të hapur sepse e pamë edhe nga këto tre ditë që kaluan që ndërkohë që klasa aktuale politike shqiptare, dikush aty nga stolat e çadrës dikush nga karriget e zyrave mendonin si të ruanin ato pozicionet që kanë edhe të bënin ato pazaret e vogla, por shumë të njohura shqiptare, ndërkohë që ju të rinjtë shqiptarë, një nga 3 të të rinj janë të papunë”.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “LSI, thumba për paktin Rama-Basha: I hedhin hi syve elektoratit, shpikën furtunë në gotë dhe kriza artificiale…!”

  1. mireli n says:

    Meqe fole ti Kejdi tani kjo eshte e” verteta.. Sidoqofte ju vogelushet e kopshtit te LSI do na shpetoni nga situata. Rritu, rritu te paste xhaxhai, je e vogel hala . Megjithese ke lindur me kemishe. Je me fate. Per kete te jape te drejte. Xhindi doli nga qypi dhe ty ti realizoje enderrat . Lexo Perrallat e njimije e nnjimije neteve. Cfare theme dhe une ti je perbindesh ne te lexuar.Mencuria jote do lere pas Ajshtanin. Ehe….cudira shqipetare !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *