Pas deklaratës së Ramës për 71 deputetë, Meta ironi me marrëveshjen: Bashkë me PD…!

Ilir Meta ka bere gjithashtu nje deklarate te forte ne studion e Arian Canit, kur ky i fundit po e pyeste per koalicionet paszgjedhore.

Nen ze, Meta ka thene “71 me PD­”, duke iu referuar PS­ dhe deklarates se Rames, por qe nuk eshte degjuar mirë dhe per kete, Cani i kerkoi ta perseriste.

“Thuaje dhe nje here, the 71 me PD­?”, tha Cani dhe Meta e konfirmoi me te qeshur. Rama tha sot nga Korca se LSI dhe PD duan te dalin force e pare, por PS do ta nise me 71 deputete pas zgjedhjeve.

Lista e LSI për Tiranën është “Republika e Re”

Ilir Meta tha se deri ne zgjedhjen dhe betimin si presidenti i vendit, do te kontribuoje per LSI­ne, si anetar i saj, dhe do te shkoje ne takimet elektorale ne Tirane per te bere thirrje per vota per kandidatet e prezantuar ne listat e saj per deputete.

Ai ka permendur edhe nje shprehje qe ka çuditur, “republika e re”, per listen e Tiranes. “Tani jam anëtar i LSI, do shkoj të them votoni Klajdën, Kejdin, Ardit Çelën, listën e Tiranës, se kjo është tamam Republika e Re, merreni shikojeni listën e Tiranës, dhe ju bëj thirrje të gjithë partitë që kanë njerëz të rinj t’i cojnë në Parlament që të mos zihen më që jo ka qenë i dënuar etj. Të zgjidhen këto probleme”

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Pas deklaratës së Ramës për 71 deputetë, Meta ironi me marrëveshjen: Bashkë me PD…!”

 1. Adam says:

  Ne “Burge” shkerdhate e katundarise ose une per jete ne emigracion!!

 2. The Punisher says:

  Pirdh pirdh, se lirohesh o Edi Rama. Do e shohesh sa vota do marresh. Ke zhgenjyer shume votues te PS. Ilir koklopa do te jete surpriza e zgjedhjeve. Ti vetem bej batuta dhe lesho militantet te te bejne komplimente neper gazeta.

 3. doktori says:

  Ah mor kryeputana e politikes!!!! Skuth!!!! Urith qe gerryen nen toke!!!!

 4. like says:

  vetem Ilir Meta i vjen hakut Berishes. Kurre Nuk do votoj PD sa te jete Berisha ne politike.

 5. tironsi says:

  Se cme kujton 2005 kjo marveshja, atehere kur PD as qe imagjinohej te merte pushtetin, dolen te “mencurit” ja dhan. Te dhjevsha mu ne sovran, vetem 3 njerez vendosin

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *