Pas shkarkimit, Xhafaj i shkon në zyrë kryeministrit

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj është duke zhvilluar një takim me kryeministrin Edi Rama.

Takimi i tyre vjen një ditë pas arritjes së paktit Rama-Basha, ku Xhafaj është shkarkuar nga detyra dhe postin e minsitrit të Brendshëm do ta marrë një ministër teknik nga PD.

Xhafa e mësoi se posti i tij do i lëshohet opozitës teksa ndodhej në Itali për një vizitë zyrtare.

Xhafajn në takim e shoqëroi Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *