Suedia heq dorë nga Aktakuza ndaj Julian Assange

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Suedia heq dorë nga Aktakuza ndaj Julian Assange, i cili ndodhet tash e sa vjet i strehuar në Ambasadën e Ekuadorit në Britaninë e Madhe. Për ata që nuk janë në dijeni se kush është Assange: Eshtë themeluesi i Wikileaks, rrjetit që publikoi qindëra mijëra dokumente sekrete nga bisedat e diplomatëve amerikanë me diplomatët e shteteve tjera. Ditë më parë edhe SHBA hoqi dorë nga qëndrimi i mëhershëm dhe e liroi nga dënimi me burg Chelsea Manning-un, i cili ishte dënuar për dhënie të informacioneve sekrete në Wikileaks

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *