FOTOT/ “The Guardian”: Njihuni me një nga plazhet më të bukura në Europë, ndodhet në Shqipëri…

Gazeta britanike “The Guardin”, e ka renditur Drimadhes në Jug të Shqipërisë, si një nga plazhet më të bukura të Europës.

Ai vjen në renditje menjëherë pas “Miles of sand”, një ishull në veri të Holandës.

“Kamping dhe rërë e bardhë në Shqipëri”, titullohet pjesa ku përshkruhet bregdeti shqiptar.

“I fshehur prapa një rruge malore, plazhi kryesor i Drymades është me të vërtetë guror, por kthehuni majtas dhe ecni për 10 minuta dhe do të gjeni plazhe plotësisht të bardha me rërë të bardhë.

Deti është pa dyshim i qartë, dhe kjo kur është një temperaturë e butë.

Një pemishte me portokalle është shtëpia e kampit të Breshkave të Detit (€ 8 në natë, në Facebook), e cila ka tenda të parapërgatitura, me dyshekë dhe shtroje të pastra.

Ka një bar kuzhinë, një dyqan që shitet ushqim dhe gjëra të domosdoshme dhe një furgon sanduiç viziton plazhin çdo ditë”, thuhet në artikull.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes.jpg","attachment_id":"687821"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-1.jpg","attachment_id":"687822"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-2.jpg","attachment_id":"687823"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-5.jpg","attachment_id":"687826"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-6.jpg","attachment_id":"687827"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-7.jpg","attachment_id":"687828"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-3.jpg","attachment_id":"687824"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/drimadhes-4.jpg","attachment_id":"687825"}]

8 komente në “FOTOT/ “The Guardian”: Njihuni me një nga plazhet më të bukura në Europë, ndodhet në Shqipëri…”

 1. Dash says:

  Fotot 4,5 jane ne gjipe ,ndonje eshte ne Vlore tek vilat, sidoqofte shumica nuk jane te drimadhes(jo per te ul vlerat e drimadhes…

 2. toke e xanun says:

  Po po, shume plazhe te bukur. Vetem thojini Guardian-it qe kane nje problem fare, po fare te vogel…. jane pak fare toka te xanuna nga rruspite me pushtet te tranzicionit 27 vjecar!

 3. Phoenix says:

  Deti mund te jete “i kthjellet” por jo ” i qarte”!

 4. KARAXHIC +SHEQERE =SALI says:

  emrin Dhermi perse e thoni ne Drimadhes , apo dini pak greqisht

  1. Akilis says:

   Dhrimadhes e ka Bekuar Zoti se eshte Hellene

   1. Himarioti says:

    Nrse Drymades eshte Helene atehere edhe Athina eshte shqiptare!

 5. Dash says:

  Komentet sillo ,komentet ku i keni…dybekun sillo

 6. Dash says:

  (Per komenkuesin me lart) Dhermi quhet fshati ,Drimadhes quhet nje nga plazhet e Dhermiut.
  Fjala Drimadhes mund te kete shume kuptime ne shqip….(nuk duhet te shohim ne cdo fjale kompllote)…relax , kemi vetingun perpara…

Lini një Përgjigje te Himarioti Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *