BATUTAT/ Fermeri: Ti i dhe dorën Bashës…. Rama: Pse ca ka? Pas asaj që ndodhi…

Kryeministri Edi Rama ka bërë disa batuta me fermerët në Progër të Korçës.

Një nga të pranishmit duke folur për marrëveshjen Rama-Basha me ironi i kujtoi kryeministrit se ai i dha dorën Bashën në fund të takimit.

Por i menjëhershëm ka qënë reagimi i Ramës. Ja se si ja kthen fermerit.

“Bëmë mirë që ia dhamë dorën.

Pse ca ka?

Lum kush jep, jo lum kush s’jep. Kështu thonë.

Pas asaj që ndodhi para 48 orësh në vend, gjithçka mund të ndodhi”, tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

11 komente në “BATUTAT/ Fermeri: Ti i dhe dorën Bashës…. Rama: Pse ca ka? Pas asaj që ndodhi…”

 1. afrimi says:

  Ksaj i thon hallall ti kam ber te tera shyqyr qe te shpetoj verra , se tre or , koh ke patur boll , po nuk po e ndjen qe na ka humbur besimi tek ty qe ja dhe te tera partis qe normalisht duhet te dali jasht ligjit se esht e bytur me antishqiptar kriminel dhe shkeles ligji , ja dorzove besimin ton antishtetit o edvin , se tani dhe ne do te therrasim si saliu se ben vaki e na degjon ,vot per tregtin tende me PDn nuk japim , po te jet per tja dhen saliut ja japim vet , nuk te kerkon ty njeri ndermjetes , nuk behesh dot mesia duke shperdoruar besimin e votusve te tu , mbahe vath ne vesh , iku koha qe votonim per tifozllik nuk e kupton , tani nuk ndryshoni shum nga njeri tjetri te ter mos shiko diçituren e Françisko Gojas me gomarin qe i ka hipur njeriut ne qaf dhe mendon se jemi si ai posht gomarit , po nuk e ruajte besimin dhe voten ton ne te fusim nje shqelm ne byth degjove o edvin , na hodhe te 1 milion SHQIPTARET qe te dham voten ne kembet e rugaçve o legen , ne do te lem te besh qypa mos u merzit dita po afron.

  1. Fier says:

   Shume perciptaz i shikon gjerat..asgje nuk i dha…me nje gur 3 zogj rezoi…lylyshi nuk ka asnje shanc…keto jane llogaritur me matematike dhe tregojne se sa demokrat eshte…njerezit duhet te votojne ata te cilet bejne per vendin.te dyja palet kane qene ne qeveri dhe e pame se cfare bene…luli asgje,vec vjedhjes,likja gjithashtu

 2. zaho says:

  Rruhu nga nendetesja Like floriri o Edi se Luli dhe Sala jane fundosur

 3. vasil says:

  Po pse more qytetare te nderuar si mundet ta largosh PD me shqelma.Kryeministri nuk eshte mbreti . Ne duhet tja japim voten PS qe te shkermoqet PD.Ne qofte se ndodh kjo, atehere PD ka dale vete nga loja.Nuk po kuptoni qe vetem votat tona e denojne PD.IKU KOHA E QOFTE LARGUT.Me urdher Partie.PD Del per lesh pas ketyre zgjedhjeve me gjithe disa Parti te tjera ,si te pa ligjeshme duke mos u votuar.Nuk po shihni qe ne kete vend per vit dalin Parti te reja qe dhe DREQIT NUK I HYNE NE PUNE.Po pse ky vend mban kaq shume parti,sepse ne i mbajme ne jete keto shushunja me vote.Eshte koha per te votuar PS, une jam pa parti,jetoj midis SHBA DHE SHQIPERI.Me vjen keq qe te ndodhin keto mendje perseri ne kete kohe ku, nusja vete fle me millonane per inat te vjehres.Qytetare te vendit tim mos veproni me inate per te hedhur voten kot,jepjani LSI DHE TA SHIKONI QE PERSERITET 2009 duke bere koalicion me PD se qe te dyja kane te njejtin hall.Pas zgjedhjeve do te me kujtoni.DHE MANDATI I PRESIDENTIT DO NDERPRITET PASI TE FITOJE PS sepse presidentin do ta perfshije VETINGU nuk ka ku vete. Me respekt per ju VASILI NGA KORCA.

  1. Leonardo says:

   Vasil më se e sakt vetëm me votën tonë duhet ti thdukim njl herë e përgjithmonë këto shushunja që kanë më se 25 vjetë që na pinë gjakun

  2. Grigor says:

   Eh o Vasil
   Ti ke shume te drejte, por lodhesh kot me duket. Sa here themi ndonje gje ne qe jetojme jashte Shqiperise dhe qe nuk ndkohemi nga partite, na hidhen keta militantet partiake, ga te gjitha ngjyrat politike, e na shajne, sepse nuk mund ta conceptojne se si mund te rroje njeriu pa parti.
   Tani ceshtja shtrohet se sa perqind e shqipetareve jane trapa militante, qe votojne qorrrazi dhe qe nuk shikojne dot pertej 25 Qershorit, dhe sa jane me mendje te ftohte qe e kuptojne se ndersa politikanet bejne politike, qytetaret bejne ekonomi dhe shikojne kush I sherben interest te tyre kolektiv. Militantet jane te tille sepse marrin premtime individuale per pune apo per te tjera perfitime. Te shpresojme se militantet qe e shesin voten per nje premtim pune ne shtet jane shume me pak nga ata qytetare te ndershem qe duan te vendoset shteti, ligji, dhe puna e ndershme pa ryshfet.
   Nderime Vasil, dhe uroj qe shumica e shqipetareve te mendojne si ty.

  3. PA SALI FITON PD says:

   vASIL, JEPJA VOTEN ILIR METES. VETEM AI BEN DERMAN ME PD. TE TJERET JANE KOT.

 4. kombi says:

  Ja kam FRIKEN PD ,sepse Rama i dha shance forcimi. Gjithesesi te presim.

 5. boom says:

  Asgje te keqe nuk ka.Basha eshte ekzekutor i 4 te pafajshmeeve me 21 Janar. Ti i shtrengove doren vrasesit.

 6. ed says:

  vasil nuk kam ci shtoj komentit tend shume qarte common sense dhe une nga korca jam

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *