Kryemadhi “thumbon” Ramën dhe Bashën: Çdo shtrëngim duarsh mes politikaneve ka në thelb interesat e ngushta…

Nënkryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka “thumbuar” kryeministrin Ramën dhe kreun e PD-së Basha për marrëveshjen e arritur dy ditë më parë mes tyre.

Nga Belshi ku ishte e pranishme në një takim elektoral Kryemadhi tha se çdo shtrëngim duarsh mes politikaneve ka në thelb  interesat e ngushta të vetes, familjes apo miqve te tyre politikë.

Postimi i plotë i Kryemadhit në fb

Rrallë kam parë dhe takuar njerëz kaq punëtorë, që rraskapiten gjithë ditën në punë dhe prapë janë të qeshur si xha Bimi.

Sa më shumë kohë kalon me hallet dhe problemet e tij, aq më tepër e kupton kotësinë e politikës së madhe, të asaj që na shpenzon kohën dhe na shteron energjitë me gjëra pa vlerë.

Sepse përqafimi i këtyre njerëzve që sakrifikojnë çdo ditë për familjet e tyre është më i madh dhe eklipson çdo shtrëngim duarsh mes politikaneve që në thelb kanë interesat e ngushta të vetes, familjes apo miqve te tyre politikë.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/2-4-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/2-4.png","attachment_id":"688605"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/kryemadhi-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/kryemadhi-1.jpg","attachment_id":"688607"}]

14 komente në “Kryemadhi “thumbon” Ramën dhe Bashën: Çdo shtrëngim duarsh mes politikaneve ka në thelb interesat e ngushta…”

 1. BERISHA LARGOHU says:

  Kjo eshte gruja e Metes, po pse ka mbiemer tjeter kjo lloj idiote?

 2. Albogentivlora says:

  Pse ashtu ishte dhe mes Ilirit dhe Saliut? Ne menduam se ata i shtrenguan per te miren e popullit.

 3. niki says:

  Sipas zonjes politikanet duhet te konsiderohen armiq dhe jo kundersthtare.Ne vend te bisedimetve duhen kercenimet

 4. Donalda says:

  Moniqe, a e di si thote labi. Te kesh di bithe , nje ta ndash e nje ta mbash. Po kush je ti qe flet.pjese e fatkeqesise e ketij populli.po bu bu moj none na myten budallat.

 5. SKRAPARLLESHA says:

  ashtu ee,,,po ti moj Laje komuniste sikur the qe pa PD nuk duhet te behen zgjedhje,apo se nuk ishte Lirua qe beri mareveshjen.Je nje hajdute ti dhe e peshtire me gjithe burrin tend,nje ordinere femer qe as per pastruese nuk te marr.Ketej vidhni me miliona dhe nga fshatare me opinga u bete milioner brenda nates ,pa punuar asnje dite.Kur ti mban fjalime se gjoja do punosh per te rrinjte dhe shqiptaret asnje fjale nuk te besoj pasi keni qene gjithe jeten ne pushtet dhe vec jini pasuruar dhe asnje gje te mire si keni bere ketij populli vecse e kini varferuar me shume e me shume te rrinj po lene Shqiperine..Perse duhet te besoj une ty qe kete 4 vjecar ti dhe burri yt mashtues do jini ndyshe?JIni hipokrit dhe te URRYER dhe vetem peshtirosje keni mbjelle ne popull.Pale kur thua se keto 4 vjet populli eshte varferuar a thua se ti moj ordinere nuk ke qene pjese e pushtetit.Perse e perjashton vehten nga pergjegjsite apo se ashtu te perlqen ty.Por me dem i ben vehtes se populli nuk eshte me ne vitet 90.TI DHE BURRI YT DUHET TJU COJNE NE PENSION TE PARAKOHSHEM DHE LSI TE TRETET SI PARTI E KODOSHAVE DHE E HAJDUTEVE.UROJ QE PARATE QE I KINI VJEDHUR TI NXIRRNI NGA HUNDET DHE SIC THOTE ME TE DREJTE NJE JEVG ‘JU BEFSHIN ILACE’

 6. Meri says:

  Goce keto sigurisht i ke nga pervoja personale
  Se ti dhe yt shoq vetem keni shtrenguar duar sipas interesit. Rruges duke kaluar nga nje boutique ne tjetrin ose rruges duke kaluar nga nje vile ne tjetren.
  Ehhhh. Pjese e veshtire te ka rene moj…..

 7. tani says:

  Edhe Ju, shume here keni shtrenguar duart, ndonese edhe pa miratimin e votuseve tuaj! Mundeni te na i thoni me shkoqur, interesat tuaja te ngushta te familjes dhe miqve tuaj ne politike

 8. Ana says:

  Sa shpejt e ke kuptuar moj se populli roptohet e ju oasurkheni .Jeni te neveritshem !Tani po lan duart si ponsi pilat (nese e din per ke behet fjale )

 9. silvi says:

  Mona c’DO te shohin syte moj moter
  Te jesh e bindur !
  Si Nexhmie Hoxha do perfundosh.
  Po lili nuk do kete aq fat sa Enveri.

 10. Labi says:

  Po para vendimit Te gjykates like djali priti saliun ne shtepi Jo vetem shtrenguat duart po dhe he ngret dhe u perqafuat.nuk Haron populli o shoqja e likes!

 11. militanti says:

  Sa i dhimbset xha Bimi.Le ti japë ca lek duke shitur vilen e Gjirot të Lalzit…

 12. Aseni says:

  Dikujt mund ti shkonin keto fjale po jo ju qe keni kap politiken per gryke. Nuk mjafton yt shoq po duhet dhe ironia jote, moj baldose? Fute dhe gocen deputete, se jeni rrace e zgjuar, si ai Kali ku ke hipur.

 13. Kellira says:

  Po darka me Salin nje dite perpara vendimit te gjykates cfare kishte ne mes?!
  Pervec interesave edhe nje gojore mes familjesh?!

 14. pjeter says:

  natyrisht ledy meta, duart e zotriut tat jane akoma me te ngushta nen tavoline, e sic duken nuk perputhen interesat e ngushta me ato te rames, pa probblem zonja kokemadhi, ne rast emergjence, ju rrugen e dini tashme, eshte saliu qe perpuqet me interesat tuaja shume te ngushta, zotnia juaj shpetoi nga afera prifti, i shpetoi burgut, natyrisht me ndryshimet te kodit penal te votuar nga majko e kompani, per interesat tuaja akoma me te ngushta.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *