Rama: PD-ja një kërcënim i madh për vendin, nuk dinë të bëjnë shtet

Kreu i qeverisë, Edi Rama tha se PD para 48 orëve ishte një kërcënim për vendin.

I pranishëm në Korçë në një takim me fermerët Rama duke vazhduar argument tha se PD edhe sot është një kërcënim për vendin pasi sipas tij nuk dinë të bëjnë shtet.

Me tëj duke folur për marrëveshjen që u arrit dy dit më pas misi tij dhe Bahës Ram tha se uroj që ajo të funksionojë.

“Jemi në kushte të reja nga 48 orë më parë. Do kemi përballë PD, që pavarësisht se hyn në zgjedhje, mbesin një kërcenim i madh për këtë vend, për shkak të vizionit dhe fabulës dhe mungesës së aftësisë për të bërë shtet. Ajo që PD ka treguar historikisht dhe që ka treguar deri 48 orë përpara, ka treguar se nuk dinë të bëjnë shtet, por ta çmontojnë shtetin, ajo që kemi për të humbur nëse kthehemi mbrapa është katastrofë. Uroj dhe shpresoj që marrëveshja të funksionojë”, tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Rama: PD-ja një kërcënim i madh për vendin, nuk dinë të bëjnë shtet”

 1. enter dobici janulles says:

  Ateher i bie qe edhe ju zoti Rama jeni rrezik per vendin perderisa i fusni ne qeveri.

 2. capi dhia says:

  Nuk kuptoj disa gjera, dhe me kryesorja fjalet katastrofe, kercenim, zgjedhje, nuk dine te bejne shtet etj. Sa kam shenuar jane vetem fjale qe nuk shprehin asgje vecse ngjallin Ankth, PaSiguri, Mister, qe vetem Edi Rama dhe Lulzim Basha, Ilir Meta dhe Saliu i ditkan dhe se ata jane qe e kane ne dore, ne krah, ne mendje, ne zemer, ne maje te Karit kete Popull, dhe nuk qenka Populli ai i cili i zgjedhur keto Plehra qe ta udheheqin mire dhe drejt, dhe qe duhet te dije lojrat per fatet e tij. Dua te them se POPULLI nuki di asgje, edhe duke lexuar fjalet e Rames mesiper, nga cfare u luajt keto 3 muaj. Po nuk po ka te drejte te dije edhe tani pas kursit tremujor! Pse nuk duhet te dije. Apo populli eshte mish per topat, ose per topet e grekut, serbit, rusit, Saliut, Metes, Bashes etj., dhe se populli duhet vetem te luftoje, veritet, plagoset, sakatohet, sakrifikoje, emigroje, varferoje,
  Flasin me X dhe Y dhe Z perpara Popullit, dhe shume qarte me njeri tjetrin! Politikane te cmendur dhe pamundesisht te sherueshem.

 3. WEB1 says:

  Me sa kuptohet nuk kishte zgjidhje tjetër,pavarësisht opinioneve të shumta,dhe kundër kësaj aleance të cilën edhe unë personalisht e urrej dhe kam qenë gjithmone kritik,do lejojë vendin drejt zgjedhjeve të qeta .N.q.s cmimi për tu paguar është të shikojmë bashën për një muaj si krye kaposh ,me duket i arsyeshëm ,pavarësisht faktit që do më pëlqente ta shikoja bashen dhe ushtrinë e tij zuzare nr fund të ndonjë pusi

 4. genci says:

  HALLALL TI KAM BER TE TERA TY SHYQYR QE TE SHPETOJ VERRA , mos shaj ata qe naj solle me deshir ne pushtet duke shkelur mbi voten e besimin ton o i pa udh , sa te ket ty dhe LSIne PDja dhe saliu , nuk i hyn gjemb ne kemb , nuk jemi ber ne te tallesh ti bythen me ne , çfar kerkon voten , po per çfar e do , per tja dhen SALIUT , kte rradh ja japim vet , nuk kemi nevoj per nje shkes si ty , qe na bere per turp , ty do ta japim kte qe kemi ne mes te komve , ik se le nam , je ber si Veri parkut , Verit i rruan bythen ti se ka me burrni se ty ,shko mer noj flet lavderimi tek luja dhe tek ai kinezi tjeter dhe dil me dele me zahon ne surrel nuk esht me per ty drejtimi PSse duam ERJON VELIN kryetar.

  1. Fier says:

   Akoma nuk ke kuptuar qe nuk e solli ne asnje lloj pushteti..formalisht u futen,spas keshillave e BE dhe USA qe mos te kene goje te hapin ne zgjedhje dhe pas tyre..nuk munden me te bejne thirrje per anarki dhe per djegje te vendit apo luftenxitje.as mua nuk me pelqen por me nje gur ka vrare 3 zogj..eshte shume pa lidhje thenia se e vuri ne qeveri..qeveri do quhet pasi te behen zgjedhje..keta thjesht do jene si hunj.administrata eshte po ajo qe ishte

 5. Po ti e bere shtetin ,?Je ,mashtrues dhe frikacak, nje si ti me origjin prej vunoit asgje nuk ben dot.bir komunisti sherbetor i Hoxhes vetem bythelepires mund te besh .Je njeriu i duhur per lider socialist,ashtu jane ato injorante ,edhe pse jane shumica e popullsise.

Lini një Përgjigje te enter dobici janulles Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *