EMRAT/ Ja kush janë 6 ministrat teknikë dhe zv/kryeministri i ri që Rama dhe Basha u dakortësuan

Mësohen emrat e 6 ministrave teknikë dhe të zv/kryeministrit të ri që Rama dhe Basha kanë rene dakort kete te diele, dhe qe kryeministri do t’i coje per dekretim tek Presidenti dhe neser do te marrim votat edhe ne seancen e jashtezakonshme ne Parlament.

Emrat e ministrave teknike sepopas posteve qeveritare te rene dakord me pare:

Zv/kryeministër Ledina Mandia

Minister i Brendshem Dritan Demiraj

Minister i Financave Helga Vukaj

Minister Drejtësie Gazmend Bardhi

Minister i Arsimit dhe Sportit Mirela Karabino

Minister i Shëndetësisë Arben Beqiri

Minister i Mirëqenies Sociale Xhuljeta Kërtusha.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...