EMRAT/ Ja kush janë 6 ministrat teknikë dhe zv/kryeministri i ri që Rama dhe Basha u dakortësuan

Mësohen emrat e 6 ministrave teknikë dhe të zv/kryeministrit të ri që Rama dhe Basha kanë rene dakort kete te diele, dhe qe kryeministri do t’i coje per dekretim tek Presidenti dhe neser do te marrim votat edhe ne seancen e jashtezakonshme ne Parlament.

Emrat e ministrave teknike sepopas posteve qeveritare te rene dakord me pare:

Zv/kryeministër Ledina Mandia

Minister i Brendshem Dritan Demiraj

Minister i Financave Helga Vukaj

Minister Drejtësie Gazmend Bardhi

Minister i Arsimit dhe Sportit Mirela Karabino

Minister i Shëndetësisë Arben Beqiri

Minister i Mirëqenies Sociale Xhuljeta Kërtusha.

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “EMRAT/ Ja kush janë 6 ministrat teknikë dhe zv/kryeministri i ri që Rama dhe Basha u dakortësuan”

 1. tfgs1 says:

  te gjithe sunite…………….gezuar ramazonin!

  1. gari says:

   epo mja se u lodhem me kauret kemi ter kto vite ,sna kan nxjerr asgje ne drite.

   1. tfgs1 says:

    kur nuk te nxorren gje ne drite shqiptaret/’kauret'[sipas teje],imagjino se ku mund te te nxjerrin njethundraket e shkretetirave te Afghanistanit[muslimon brothers]………!!!!???

    1. Fiqo says:

     Po te gjeta se kush je te qiren ne bythe e ke te garantuar

    2. Shqipe says:

     Nuk e kuptoj nese kjo e jotja eshte urrejtje Apo dashuri per myslimanet! Une them eshte dashuri. ….por ajo qe duket qarte eshte se je bipolar

    3. Lugati says:

     e njef mire afganistanin ti janulle vendlindja gjyshit a sumkapuc 300…mos u acaroni me emrat o njerez ortaket e ripjelljes jane…me po nbyth e kena..jena msu ne sna bo mo pershtypje

 2. Studenti says:

  D. Demiri ministër i brendshëm…….e pabesueshme,,,,,,e ka plotësuar​ ky Dritani formularin e dekriminalizimit,,,,,,,,apo për një muaj do jetë ministër,,,,dhe s’ka gjë që ka kryer një vepër penale (për të qenë të saktë, pa dashje, por e ka kryer ama).
  Gjithsesi mund të gjenit një më të pastër.

 3. Rame o tutkun says:

  Po ky Dritani nuk ishte ai qe do vriste Ramen pas 21 Janarit?

  1. me Saliun nuk votoj PD says:

   Kryministri e tmerroi popullin duke I treguar se kush po vjen ke dera. Puna eshte se tani nuk e mban me dot deren as mbyllur as hapur. kane per ta fluturuar nga dritarja me nje shqelm bitheve.
   po çtu desh mor Edvin! perveç se eshte turp i madh kjo qe bere duke I dhene pushtet ne tavoline vampirave, ia bere edhe vetes gropen tashti. Kta qe po vine Jane ne sulm per jete a vdekje dhe ti nuk duhet ta kishe harruar. detyra jote ishte ti thoshe opozites qe po Deshi ministra le te shkoje ne votime dhe ti fitoje me vota. jo tia japesh ti se kane nje çader.

 4. I says:

  Rama ka rrezikuar shume , por ndoshta kane dhene garanci Amerikanet. Keta behen me Ilirin direkt. Po nuk morri PS 71 vota Rama perfundon keq. I ka te gjithe kundra.

 5. Studenti says:

  Jepi komentet o Tema.

 6. Gezimi says:

  Pu pu pu pu pu,
  O popull vrit veten,
  Ledina Mandia,
  25 deputete ne 25 qershor shume i ke.

 7. Franci says:

  Dritan Demiraj edhe minister te behej ky idiot nuk ma priste mendja kurre… Kam pasur rastin ta njoh personalisht… Mund te them thjesht “Nivel shume i ulet”

 8. sokol Gogo says:

  Po kete Arben Beqirin ku e gjetet. Apo vazhdon linja e Ali Spahise ne PD. Pasi e “ndriti” me Tatimet nje tjeter nip i Ali Spahise, apo me Shendetesine me te birin qejfli pub-esh, apo me te bijen konsulle mafioze u kthyen perseri ne origjine.
  Mos i bini ne qafe Lulit… Eshte gjithmone ai Sali Naqiu

 9. Luani says:

  Ledina Mandia, eshte figura me e paster qe mendohet te jete ne pozicionin e propozuar. Germo po deshe o Gezim, me fal o Tare germo, se do te shohesh nje realitet tjeter nga ai qe ke ne koke. Nje pedagoge egzigjente, teper e afte, me nje profesionalizem te admirueshem. Avokate e Shtetit, me performance te njohur qe kurre nuk beri pazare me ligjet e shtetit, nje interlokutore e denje ne negociatat me te huajt. Me shume prona, por qe asgje nuk i eshte kthyer, kur i ka patur gjithe mundesite. Me nje familje te respektuar ne qytetin e Shkodres. Vendit i duhen kandidatura te tilla. Gjithe respektet per gjedhje te tilla.

 10. lori2 says:

  Po avokatja e popullit Erinda Ballanca a nuk eshte apo ishte e shoqja e Andi Bushatit, analistit “te paanshem”?

 11. Gezimi says:

  O Luan.
  Me fal, o Mi.

  E di ti o Mi qe kjo Ledins eshte deficente
  mendore?
  E di ti o Mi qe prona e vetme e kesaj eshte
  tapia e idiotes?
  E di ti o Mi qe kjo nuk ka ba nji degige pune
  kur ka ken avokate shteti?
  O Mi, rrofte afera Çez thuaj.
  Zevendeskryeminister prisnim Artan Fugen,
  Artan Hoxhen, etj, etj.
  Qe ta kuptosh prisnim ca bolerende, jo nje
  koqe femer.
  Dhe me fal se me lart te thash qe do merrni
  25 mandate, nderrova mendje. Me kete
  Zevendeskryeministre, me kete avokate
  Populli, me kete miqister drejtesie, nje mut
  do merrni.
  Dhe ta dish o Mi qe nga 90 dite, rreth 65 apo
  66 dite kam qene te cadra.
  Me fal se lart

 12. combat operation says:

  Me gjithe urimet per arritjen e Marreveshjes politike eshte per te ardhur keq dhe per te vene duart ne koke per MB.
  DD nje aventurier per rendin. Ju lutemi mos u tallni me shtetin dhe shqiptaret, qofte edhe per 1 dite.

 13. Fatjoni says:

  Avash avash o Gezim,
  Pse ankohesh , Gaz Bardhi eshte tamam pjelle e
  “Negociatave” rama-basha.
  Qe ta dish pas negociatave nuk thonin
  dot as djale as vajze.
  Dhe thane: Gaz Bardhi

 14. myzeqari says:

  Cfare Demiri nje idiot i lindur

 15. sapa says:

  A kemi thene do bejme shtet apo jo?4 vjet shkuan po tani?

 16. Fitimi says:

  Bobooo, persri ky idioti, gezimi, qe rri me bllok dhe regjistron e shperndan thashethamnajat. Detyre te veshtir ke o Gezim, por futi nje tas qull e mbyllu ne ndonj manastir.

 17. astrit says:

  Pavaresisht se keta kane ne dore celesat e kashtes, nje gje duket qarte se pa asnje diskutim jane perzgjedhja e Sali Vicidollit.

 18. Shkodrani says:

  Hahaha o Gezim, i modh je, spo kam car me shtu ma teper, t’pershnes i dashtun.

 19. optimizem per vendin says:

  KJo eshte e keqja ne Shqiperine time se per çdo njeri do nxjerrin bishta plot. Mund te jene dhe te verteta, po ja sikur te ishte ndonje nga keta komentuesit me larte qe i marrin neper goje, ta vendosnin minister, a do kishte te tjere qe do nxirrnin bishta? Bespj dhe me shume. Po keta jane shqiptaret o te varferit e mendjes, nuk mund te marrim borxh jashte shtetit. Keta jane: Sali Berisha, Flamur Noka, Genci Strazimiri, Paloka, Artan Fuga, Lela, Gjekmarkaj, Fahri Balliu…..ç’te bejme. Te behen ministra dhe po e levizen bishtin tu a presin; kjo eshte rruga.

 20. lisnader says:

  Hajde Republike e Re hajde
  Me dashnoren e Gon Kulicit e ka rrugen e sigurte ne GREMINE
  Te mjeret Demokrate qe mbajne shprese qe do behet me mire me LUlin
  Ai ska bythe me vene nje Minister Koti pale me bo kto te mdhenjte

  RRofte Gon Kuliciiiii
  Kryetari i RI i PD

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *