EMRAT: Ministrat teknikë, Rama takon Bashën tek Pallati i Kongreseve

Kryeministri Edi Rama ka nisur sot pasdite një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha tek Pallati i Kongreseve.

Takimi i Ramës me kreun e PD Basha ka nisur para disa minutash, dhe kjo vjen një ditë para votimit të ministrave teknikë në Kuvend, seancë e jashtëzakonshme e thirrur nga kreu në detyrë Ilir Meta.

Nesër në Kuvend do të votohen emrat e 6 ministrave teknikë por edhe zv/kryeministrit, por deri tani nuk dihen ende propozimet e Bashës, që më pas do të miratohet edhe nga Rama për t’u dërguar në Kuvend.

Takimi i sotëm Rama- Basha vjen pas arritjes së paktit të 18 majit.

Ministrat do te jene keta

Zevendeskryeminister Ledina Mandia

Minister i Brendeshem Dritan Demiraj

Minister i Finacave Helga Vukaj

Minister i Drejtesise Gazmend Bardhi

Minister i SHendetesise Arben Beqiri

Minsitre e Punes Xhuljeta Kertusha

 

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...