EMRAT: Ministrat teknikë, Rama takon Bashën tek Pallati i Kongreseve

Kryeministri Edi Rama ka nisur sot pasdite një takim me kreun e opozitës Lulzim Basha tek Pallati i Kongreseve.

Takimi i Ramës me kreun e PD Basha ka nisur para disa minutash, dhe kjo vjen një ditë para votimit të ministrave teknikë në Kuvend, seancë e jashtëzakonshme e thirrur nga kreu në detyrë Ilir Meta.

Nesër në Kuvend do të votohen emrat e 6 ministrave teknikë por edhe zv/kryeministrit, por deri tani nuk dihen ende propozimet e Bashës, që më pas do të miratohet edhe nga Rama për t’u dërguar në Kuvend.

Takimi i sotëm Rama- Basha vjen pas arritjes së paktit të 18 majit.

Ministrat do te jene keta

Zevendeskryeminister Ledina Mandia

Minister i Brendeshem Dritan Demiraj

Minister i Finacave Helga Vukaj

Minister i Drejtesise Gazmend Bardhi

Minister i SHendetesise Arben Beqiri

Minsitre e Punes Xhuljeta Kertusha

 

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “EMRAT: Ministrat teknikë, Rama takon Bashën tek Pallati i Kongreseve”

  1. Vesa says:

    Aman, Kreshnikun mos e lini pa gje.

  2. art says:

    Tani……dihen apo nuk dihen ministrat se na bete çorbe?!! Nuk e kuptoj pse nuk i hidhni nje sy artikullit para se te shtypni butonin Posto?!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *