LISTA/ 23 deputetët e sigurtë të PD-së, në zgjedhjet e 25 qershorit

Partia Demokratike nuk ka bërë ende publik kandidatët e saj për deputetë.

Por, për momentin të sigurtë janë 23 emra, të cilët do të dalin deputetë nga Partia Demokratike në zgjedhjet e 25 qershorit.

11 emrat e parë janë ata që do të jenë anëtarë në Komisionet e vettingut.

Këta 11 emra që janë propozuar nga PD për të qenë pjesë e komisioneve të vettingut, janë të sigurt për të qebë në listat fituese të PD.n

Përveç këtyre emrave të sigurt në listat e PD, janë edhe krerët e grupeve që Basha ka ngritur në 12 qarqe për të shqyrtuar propozimet që vijnë nga degët e PD.

Gjithashtu në listën e deputetëve të sigurt të Partisë Demokratike, janë edhe 6 aleatët e Bashës, shkruan Citynews, që ka publikuar emrat e mëposhtëm, të cilët konsiderohen si të sigurtë për të dalë deputetë në zgjedhjet e 25 qershorit.

Lista:

Agron Duka

Albana Vokshi

Aldo Bumçi

Arben Ristani

Dashamir Shehi

Dhurata Çupi

Edi Paloka

Edmond Spaho

Eduard Halimi

Eduard Ndocaj

Ervin Salianji

Flamur Noka,

Florjon Mima

Gent Strazimiri

Grida Duma

Helidon Bushati

Jorida Tabaku

Luçiano Boçi

Nard Ndoka

Oerd Bylykbashi

Tritan Shehu

Vangje Dule

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “LISTA/ 23 deputetët e sigurtë të PD-së, në zgjedhjet e 25 qershorit”

  1. Klevis says:

    Kaubojsi,Muli,Nard Filozofi,Tritan Prasi,Rakistani,Dulja dhe Duka i Krimit ………………… ajka e vendit :D:D ahahahahaha

  2. mete says:

    Te gjithe plehra, votoni per keta mostra e popull, se kete radhe po votuat per ta, do ta hani me tresh, dhe nuk ka per tju dalur me huri i Saliut sa te jeni, as juve as femijeve tuaj

  3. mete says:

    Te gjithe plehra, votoni per keta mostra o popull, se kete radhe po votuat per ta, do ta hani me tresh, dhe nuk ka per tju dalur me huri i Saliut sa te jeni, as juve as femijeve tuaj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *