LSI/ Luan Rama ironi me ‘paktin’: Sot s’ka më mazhorancë e opozitë, ndihemi mirë që kanë besim tek kryeministri Rama…!

Sekretari i Përgjithshem i LSI, Luan Rama, ka bere nje ironi te hapur sot per paktin Rama­-Basha, qe fut opoziten ne zgjedhje, teksa perseriti deklaraten se LSI do te dale force e pare ne zgjedhje.

Me tej Rama tha per mediat pas perfundimit te komisionit te ligjeve se sot nuk ka me mazhorance dhe opozite, por qe te gjithe jane te barabarte.

Padyshim për sa kohë sa kënaq interesat dhe ambiciet e opozitës, është qeveri besimi se ne kërkonim që qeveria të kishte besimin e opozitës. Ne jemi te kenaqur qe opozita ka besim te qeveria me kryeminister zotin Rama.

Ne na vjen mir që zgjedhjet do ktheheshin në aventurë duke u bërë pa opozitën.

Sot s’ka më mazhorancë dhe opozitë jemi të gjithë njësoj.

LSi do ta shfrytëzojë maksimalisht besimin e qytetarëve për të dalë forcë e pare dhe të tjerët do vijnë pas nesh”, tha Luan Rama

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “LSI/ Luan Rama ironi me ‘paktin’: Sot s’ka më mazhorancë e opozitë, ndihemi mirë që kanë besim tek kryeministri Rama…!”

  1. Preshi says:

    Kesaj i thone fluturo me presh ne …….LSI forse e pare!!!!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *