VIDEO/ Pas deklaratës së Ramës për Shqipërinë e Madhe, provokojnë mediat Serbe: Ky është armatimi jonë

Mediat e Serbisë kanë publikuar listën me armatimin që e posedon shteti i tyre, duke i krahasuar edhe me shtetet fqinje, shkruan portali Zeri.info.

Sipas mediave serbe, tensionet në Ballkanin perëndimor janë ngritur “pas deklaratave të kryeministrit shqiptar Edi Rama për Shqipëri të madhe, zgjedhjes kryeparlamentar të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ish-komandanti i UÇK-së, si dhe lirimin nga Franca të Ramush Haradinajt”.

Mediat serbe shkruajnë se duke marrë parasysh numrin e ushtarëve, si dhe armatimin që posedojnë këto shtete, Serbia është më e fuqishmja nëse krahasohet me Shqipërinë, Maqedoninë, si dhe forcat vendore dhe ndërkombëtare në Kosovë, transmeton Zeri.info.

Ja numri i ushtarëve dhe armatimi i këtyre shteteve:

Serbia:

Ushtarë:

36000

Tanke:

212

Avionë:

95

Helikopterë:

64

Sisteme raketore:

82

Kosova:

Ushtarë të KFOR-it:

4000

Ushtarë të FSK-së:

4000

ROSU:

150

Tanke:

0

Avionë:

0

Helikopterë:

16

Sisteme raketore:

0

Shqipëria:

Ushtarë:

8000

Tanke:

0

Avionë:

0

Helikopterë :

27

Sisteme raketore: 0

Maqedonia:

Ushtarë:

8000

Tanke:

31

Avionë:

0

Helikopterë:

16

Sisteme raketore:

24

Mali i Zi:

Ushtarë:

1853

Tanke:

0

Avionë:

0

Helikopterë:

13

Sisteme raketore:

0

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “VIDEO/ Pas deklaratës së Ramës për Shqipërinë e Madhe, provokojnë mediat Serbe: Ky është armatimi jonë”

 1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

  hahaha,Albanistani i turkocameve me 0 avione,0 tanke,0 dyfeke dhe 5000marmida sunite ……….keshtu do te marre Tsamouria-n…!!!???

  1. qipro says:

   si eksitohet jemeniti janulle te tredhurit….jasu palikari…e ke pare erdoganin ne enderr mbreme?????

  2. papa Tfgs1 says:

   Një fishkellime Doganit dhe ua ben marmiten turbodiesel grekëve të janulles. Edhe partiarkun e stambollit e ben synet po te doje vre beqir i janulles

  3. G says:

   Rrini urte parazuten se edhe me 1949 pa avion pa tanke ishim por ju a shkerdhyem karakurven jevgjite ju beme te dhjesnit nga goja ju zume rob 300 vete si shkerdhata dhe ju shurrinim cdo mengjes per sport prandaj mos e kruani me albanet se ju kane shkerdhyer qe nga Antikiteti qe ju merrnin skllever dhe i luteshit Romes tju shpetonte lekuren

 2. valentina says:

  Fuck Serbian Army .Armatimi SHqipetare eshte 8 000 000 here me i fuqishem se i juaji sepse ato jane 8 000 000 Zemra SHqipetaresh qe shperthejne si bomba atomike.Ju funderrinat e ballkanit e keni provuar dhe here te tjera provojeni perseri.

  1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

   kur je ”hasan pisogledis” perse hiqesh ose citohesh si ”valentina paliokounistra”…!!!??
   lufta do arme e jo zemra/suma sunitesh…………….

  2. fieraku4u says:

   @VALENTINA

   UN JAM AQ SHQIPTARE SA TY…POR REALITETI ESHTE SE NESE KA NJE LUFT MIDIS SHQIPERISE DHE SERBISE. SERBIA E FITON ATE LUFTE PA ASNJE PROBLEM.

   TE JEMI REALIST, DHE JO TE KOMENTOJM NE AJER. SHQIPERIA NUK KA AS GJYSMEN E ARMATIMIT QE KA SERBIA, DHE AS GJYSMEN E USHTRISE AKTIVE. ME CFARE DO TA FITOJM LUFTEN..?? ATA ME AVION DHE TANKE, KURSE NE ME CIFTE GJAHU. KJO QEVERI DUHET TE FORCOJE MBROJTJE KOMBETARE. TE BLIHEN AVIONE DHE TANKE.

  3. perturbatori orgazmes says:

   Valentina …… avash zemra , avash me orgazmen . Ke ngaterruar sitin ……….*!!!!!!!!!!!!

  4. Edhe ti says:

   Sakte valentina ,shperthimi kamikaz me bomba atomike na ka ngelur ,do ja kalojme edhe vete isis-it, per te marre ferrat e gumenices dhe malet e mitrovices bejme kete edhe me shume

 3. gjenerali says:

  me 10 kallash e nisi ademi dhe ja ku eshte sot , mos llapin kot servi-toret dhe motrat e tyre

  1. tani says:

   Me 10 kallashe dhe u pa si perfundoi

 4. Tuxhman says:

  Armatimi me i madh eshte kur ben nje lufte te drejte , prandaj ne luften e kosoves faktori shqiptar doli fitimtar dhe Serbija u bombardua nga ajri edhe me zero avione ne armatimin ushtarak shqiptar. E drejta vonon por nuk harron.

 5. apokalips says:

  Shqiptaret gjithmone kane luftuar me armet e pushtuesit prandaj mos ju gezoni shume armatimeve .Eshte zemra qe e ben luften.
  Ja dhe deviza e shqipetareve NE MOS KENI ARME GJENI…..JA RREMBENI ATI QENI

 6. Arbëria says:

  Të ishin trima serbët, Osmanët nuk do t’i linin të fitonin aq kollaj pavarësinë. Sulltanit i hynte në punë vetëm popullsia shqipfolëse në Arbëri, Epir, Atikë, e More, se prej saj dilnin komandantët e ushtarët më të aftë që kishte. Popujt e tjerë ishin sa për numër.

  Serbët e grekët në luftën kundër shqiptarëve kanë fituar vetëm “betejat” me popullsinë e pambrojtur civile, duke vrarë pleq, gra, e fëmijë të pa armatosur. Në rastet e tjera, “kur kriste pushka si me shkrep moti”, ata brekët ferrave kanë lënë, dhe kanë ikur nga sytë këmbët andej nga kishin ardhur.

 7. Labi says:

  Spas Global Firearms Serbia është në vendin 83 ndërsa Shqipëria në vendin 92 dhe Maqedonia 116. Ndërkohë Greqia është në vendin 28 dhe Turqia në vendin e 8.
  Por rezulton dhe Shqipëria ka pretendime territoriale ndaj fqinjëve dhe këto gjëra mbahen shënim nga politikëbërësit e mëdhenj. Gjithashtu edhe Kosova. Kjo gjë na humbet ligjshmërinë dhe të paturin të drejtën me vete. Në rastin e Kosovës e drejta ishte me palën shqiptare. Por kur Ramushi, siç diku kam lexuar, thotë se do të shkojë me ushtrinë e vet, deri në Nish, atëherë lind problem dhe humbasim të drejtën.
  Lufta do edhe armë por edhe bukë. Dhe në radhë të parë duhet që vendi të jetë i drejtë, ndryshe njeëzit nuk kanë pse të shkojnë të japin njerëzit për një vend që nuk i frymëzon dhe nuk u jep krenari.
  Respekte për lexuesit.

 8. Bashkimi says:

  Kombi shqipetare eshte superiore ne aspektin luftarak. Deshmi e kesaje eshte lufta e fundit e UCK kunder ushtrise 100 vjecare serbe . Ne nje kohe te shkurter shqipetaret ndertuan nje kapacitet ushtarak me mbi 20,000 ushtare . Megjithese shume inferiore ne armatim shqipetaret e treguan me bilancin perfundimtare se sa te afte qe jane nga ana luftarake. Aty kishte civile te armatosur dhe emigrante VULLNETARE pa asnje eksperience ushtarake qe luftonin formacione te rregullta ushtarake serbe te armatosura deri ne dhembe.
  E vetmja beteje ne te cilen UCK ja kishte nje armatim pak a shume te barabarte me ushtrine e rregullt serbe , ishte beteja e Koshares. Ne ate beteje ne vetem ne tre dite serbet se bashku me mercenaret profesioniste sllave te ardhur nga bota sllave humben mbi 160 vete, dhe paten me qindra te plagosur. Ne Kosove serbet humben mbi 3000 ushtarake te rregullt. Ky eshte nje bilance mbreselenes per nje ushtri guerile si UCK.
  Edhe ne luften e Kroacise shqipetaret i treguan vendin serbise fashiste. Ishin pikerisht shqipetaret si Bekim Berisha, Xhelal Hajda, Agim Ceku, e shume e shume te tjere te cilet u bene herojte legjendare te kesaj lufte.
  Eshte faktori politik shqipetare ai i cili gjithmone e ka sabotuar ndertimin e kapaciteteve te verteta sulmuese luftarake. Serbet duhet te rrine shume urte dhe te mos e cojne zerin shume sepse cdo konflikt kunder nje anetari te “Adriatik 5” do te ishte nje konflikt me te gjithe. Por nje gje eshte e sigurte se serbia do te humbe cdo konflikt te ardhshem kunder Kosoves,Shqiperise dhe Kroacise , sepse keto te treja cdo konflikt ballkanike do ta luftojne se bashku.

 9. Bashkimi says:

  Kombi shqipetare eshte superiore ne aspektin luftarak. Deshmi e kesaje eshte lufta e fundit e UCK kunder ushtrise 100 vjecare serbe . Ne nje kohe te shkurter shqipetaret ndertuan nje kapacitet ushtarak me mbi 20,000 ushtare . Megjithese shume inferiore ne armatim shqipetaret e treguan me bilancin perfundimtare se sa te afte qe jane nga ana luftarake. Aty kishte civile te armatosur dhe emigrante VULLNETARE pa asnje eksperience ushtarake qe luftonin formacione te rregullta ushtarake serbe te armatosura deri ne dhembe.
  E vetmja beteje ne te cilen UCK ja kishte nje armatim pak a shume te barabarte me ushtrine e rregullt serbe , ishte beteja e Koshares. Ne ate beteje ne vetem ne tre dite serbet se bashku me mercenaret profesioniste sllave te ardhur nga bota sllave humben mbi 160 vete, dhe paten me qindra te plagosur. Ne Kosove serbet humben mbi 3000 ushtarake te rregullt. Ky eshte nje bilance mbreselenes per nje ushtri guerile si UCK.
  Edhe ne luften e Kroacise shqipetaret i treguan vendin serbise fashiste. Ishin pikerisht shqipetaret si Bekim Berisha, Xhelal Hajda, Agim Ceku, e shume e shume te tjere te cilet u bene herojte legjendare te kesaj lufte.
  Eshte faktori politik shqipetare ai i cili gjithmone e ka sabotuar ndertimin e kapaciteteve te verteta sulmuese luftarake. Jane po keta dordolece qe krenohen me shkaterrimin e cdo kapaciteti luftarak te kombit shqipetare. Por nje gje eshte e sigurte se serbia do te humbe cdo konflikt te ardhshem kunder Kosoves,Shqiperise dhe Kroacise , sepse keto te treja cdo konflikt ballkanike do ta luftojne se bashku.

 10. Kuq e zi says:

  Hahaaaaa
  Atehere pse friksoheni nga bashkimi i shqiptareve???
  Paskeni goxha armatim kater luftra kater humbje
  Ju keshilloj te shfryheni ne basketboll,tenis sesa per lufte ehe pirdhi m’te

 11. asd says:

  Si ore nuk paskemi avione ?
  Ne kemi BellAir. Ka falimentuar kompania por kemi avionet e sekuestruar ne hangar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *