VIDEO+FOTO/ Ministri i ri i Brendshëm, mes një “laci” dhe nacionalisti: Na drejtojnë plehrat. Grekucat e kasapët serbë…

Emri që ka bërë më shumë përshtypje nga ministrat teknikë që ka propozuar Lulzim Basha, është ai i Dritan Demiraj, ndërkohë që të tjerët janë në kufijtë e anonimitetit dhe qesharakes.

Demiraj është një emër i njohur, pasi ishte përzënë nga ushtria shqiptare, për shkak të disa shkeljeve.

Pas kësaj, nga fotot që poston në FB, duket se ai pjesën më të madhe të jetës e kalon në SHBA.

Demiraj është mjaft aktiv në rrjetet sociale, dhe si ushtarak, poston kryesisht foto nga stërvitjet apo misionet që ka marrë pjesë.

Poston edhe video ku tregon sa i “fortë” është.

Ndërkohë, shfaqet si një militant i verbër i PD-së dhe nuk ka lënë gjë pa thënë për qeverinë e majtë, pas përzënies nga ushtria.

Ai nuk e mban gjuhën as ndaj fqinjëve tanë, duke u shfaqur një nacionalist i madh.

“Fatkeqesi qe qeveria shqiptare eshte qeveri e konfirmuar nga e gjithe bota si narkomane”, shkruan ai për qeverinë pak më parë

Shqiperia eshte kthyer ne kazanin me te madh te plehrave te Europes deklarojne gazetat Franceze.

Normal pasi kur drejtohesh nga plehrat, ne vend plehrash do te kthehesh.

Megjithate meqe shqiptaret e pelqejne kete lidership jua “pafshin hajrin”, vijon ai me një tjetër status në FB

Te nderuar miq!

Baballarët e Greqisë moderne flisnin Shqip jo vetem Marko Boçari por dhe Kolokotroni.

A nuk ju mjafton ky fakt grekeve qe te kuptojne se jane gabim ne cdo pike dhe maredhenie me Shqiptaret??

Jane me qindra mijera shqiptare nder shekuj qe kane dhene kontribut ne Greqi, ne clirimin e saj nga otomanet dhe jo vetem.

Kete sduhet ta harrojne kurre ata, por ne mendjet e djallezuara te grekeve akoma rrotullohet ideja e Vorio Epirit. Nuk ju mjaftojne 30% e tokave qe na moren ne jugun e vendit.

Me rastin e denimit te ushtareve me origjine Shqiptare, mendoj se ka ardhur koha qe te denojme dhe ne te gjithe ata “grekuce” qe perdhosin identitetet dhe simbolet Shqiptare ne jug te vendit”, shkruan ndërkohë për Greqinë, pas çështjes së ushtarëve që bënë simbolet shqiptare.

Me serbët është edhe më i egër në komentet e tij, dhe i cilëson kasapë.

Mund të ketë të drejtë për etiketimet e grekëve e serbëve, por një politikan nuk flet kurrë me këtë gjuhë.

Nga sa shihet, Demiraj është nga ata ushtarakët, që vetëm këtu punë mund të bëjnë.

Të bësh ministër një personazh të tillë, është jo vetëm e ekzagjeruar, por dhe një bast i madh.

Të paktën nuk do jetë për shumë kohë në atë post!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-1.jpg","attachment_id":"689496"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-2.jpg","attachment_id":"689498"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-3.jpg","attachment_id":"689499"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-4.jpg","attachment_id":"689500"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-5.jpg","attachment_id":"689501"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-6.jpg","attachment_id":"689502"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-8.jpg","attachment_id":"689505"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-9.jpg","attachment_id":"689506"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-7.jpg","attachment_id":"689504"}]

45 komente në “VIDEO+FOTO/ Ministri i ri i Brendshëm, mes një “laci” dhe nacionalisti: Na drejtojnë plehrat. Grekucat e kasapët serbë…”

 1. eri says:

  ky zoteria qe ju doni ta ulni ka dhene prova qe eshte njeri i ndershem. patriot dhe ja ka dhene jeten atdheut. dhe cfaredote shkruani ju, ose dhe te tjere Kolonel Demiri eshte personi me i pershtashem duke e krahasur me paraardhesit si flamuri , saja, xhafa etj. te pakten do ta bej praonelin te punoje per qytetaret e jo per kriminelet.

  1. behar mara says:

   Eri me mire FN se ky dallkauk, I paedukate dhe mashtrues. Nje hajdut, vrases dhe ordinere

   1. €piriiiiii says:

    Zakonisht Shkolla e Mesme Ushtarake SKËNDERBEJ por edhe Akademia Ushtarake(Shkolla e Bashkuar) para viteve 90 nxirte Ushtarake te Pregatitur Fizikisht Mendërisht dhe Ushtarakisht. Urojme dhe Shpresojmë qe Zt Demiri te jetë i tillë ne Lartësine e Shkolles ku ka studiuar.

    1. marjo says:

     Me te njejtin fjalor dhe “logjik” qe perdor ky Demir Palloshi, do ti pergjigjesha edhe Une….

     Baballarët e Greqisë moderne flisnin “Greqisht por edhe Shqip” jo vetem Marko Boçari por dhe Kolokotroni.

     A nuk ju mjafton ky fakt QE SHQIPETARET te kuptojne se jane gabim ne cdo pike dhe maredhenie me GREQINE ??
     A nuk mjafton ky fakt te kuptoshe, qe ne qofte se “duam te jemi si Shqipetare” pasardhes te Markos dhe te Theodhorit duhet te pakten te mos Armiqeohemi me Greqine, por te bashkepunojme dhe te veme me nje ane Neo-Otomanistet e Erdo-Karit.
     Marko Bocari dhe Thodhori Kolokotroni (bashke me femijet e tyre) dhane Jeten per Orthodhoksoine dhe Helenizmin, duke u Therrur me Turk-Arnautat Cam Lebrit e Ali Pashes ….., kurse Ju per Islamin dhe Turqine.

     C’fare Ju lidh Ju o PLERA me Arvanitasit Bocarin, Kolokotronin, Griven, Karaiskaqin…..!!!!!

     1. undefined says:

      Hahahahahaha ju acaron e verteta more bajga 300 ata ishin shqiptare ky eshte realiteti mesohuni me kete realitet si ju shurrtoret e Anastasit ashtu dhe padronet e juaj jevgjite e brekedhjere te Athines panvaresisht se shume arvanutas sot jane cveshur nga ky identitet per nje kryq jevgjit nga Lindja e Mesme por Pylle pa derra nuk ka dhe ju e ata jeni derrat e ketij Pylli shqiptare

  2. Xeni Salisic says:

   Palle mos shif shum fb te ben dem. Ky oatrioti qe thuj ti vetem tendera ka dit me bo so kumandar i forcave speciale. Asht pall komolet. Pyet oficeret e ish Shkolles Bashkuar qe e njofin.

   1. marjo says:

    Me te njejtin fjalor dhe “logjik” qe perdor ky Demir Palloshi, do ti pergjigjesha edhe Une….

    Baballarët e Greqisë moderne flisnin Shqip jo vetem Marko Boçari por dhe Kolokotroni.

    A nuk ju mjafton ky fakt QE SHQIPETARET te kuptojne se jane gabim ne cdo pike dhe maredhenie me GREQINE ??
    A nuk mjafton ky fakt te kuptoshe, qe ne qofte se “duam te jemi si Shqipetare” pasardhes te Markos dhe te Theodhorit duhet te pakten te mos Armiqeohemi me Greqine, por te bashkepunojme dhe te veme me nje ane Neo-Otomanistet e Erdo-Karit.
    Marko Bocari dhe Thodhori Kolokotroni (bashke me femijet e tyre) dhane Jeten per Orthodhoksoine dhe Helenizmin ,kurse Ju per Islamin dhe Turqine.

    C’fare Ju lidh Ju o PLERA me Bocarin, Kolokotronin, Griven, Karaiskaqin…..!!!!!

  3. ti je muslimon,mos luaj ''evropianin'', vendi yt eshte mes sumave ne Karadak gyzel's..........allah uakbar! says:

   o Zot sa i peshtire………………..allah uakbar!

 2. Moj shqipni e mjera shqipni says:

  Per ata qe jane rritur ne tirane, dhe e njohin. Do ishte me mire Ver Llapa minister.

  1. ILO says:

   Ke te drejt me mire Veri se ky kari

 3. Lagunari says:

  Do te doja qe autori i shkrimit te mos fshihet pas anonimatit te gazetes.
  Krahasoni Cv e kolonelit me pislleqet e ketij shkrimi. Nga fillimi ne fund cka ‘thene’ e jo cfare ka bere. Le te flasin ata qe e kane njohur. Te shkruash 18 libra, te fitosh mbi 25 medalje ne pune dhe te jesh aq aktiv (mbi 20 medalje ne sport), mjafton per Dritanin. Shoket dhe koleget jane krenare. Uroj te flasin ata qe e njohin. Dhe a e dini perse e ‘liroi’ Kodheli. Sipas saj ka shkuar njehere ne Kosove pa leje e jo se ka marre pjese 13 here ne misione luftarake me NATO-n.

  1. albaniafirst says:

   Lagunari, nuk dyshoj per aftesite e Dritanit si ushtarak dhe si sportist. Po keshtu duket se ai eshte nje ushtar i lindur dhe ka marre pjese ne shume misione ushtrake duke treguar profesionalizem, por te besh punen e nje ministri dhe ate te nje ushtaraku ne lufte, jane dy gjera komplet te ndryshme.

 4. moderni says:

  Ver Llapa minister dhe i jashtem bile. plotesishte dakort. 🙂 Ky mund te jete ushtarak i zoti po nuk me duket se ka kapacitet per minister.

 5. asd says:

  Ministri duhet te jete njeri operativ. Xhafa me dukej shume i pershtatshem. Sa per kete kaqolin mund te them qe e tradheton rende fytyra e tij.

 6. Asus says:

  Si do te ndihet Mimi Kodheli kur ky zotnia te ulet krahas saj ne kabinetin qeveritar?

 7. Studenti says:

  Ministrit të Brendshëm i urojmë punë të mbarë dhe i bëj të fala nga gjeneral Spahiu.

 8. vlora.vlora says:

  cope ordineri ,na mburet gjithe kohen duke nxjerre video dhe flet per patriotizem kur ne kohen qe ishte pd-ja se ngriti njehere zerin per krimet qe bene .Militant i qelbur

 9. Shqiperi ETNIKE says:

  Dritan Demiraj RESPEKT…ai eshte Ushtarak..por ne Ato qe shkuran ne Rrjetet Socjale KA SHUME TE DREJTE dhe per kete ka shume Shqipetare me vete, dhe qe Mendojne si AI…lol

  1. xhaja nga Kavaja says:

   ke shume te drejt pasi siò thote populli : “Nena e budallenjve eshte gjithmone shtatzene “

 10. Adi says:

  Ky eshte nje rot k…ii ne e njofim mir flet vetem pralla ky palla😁😁

 11. WEB1 says:

  Na mungonte është një mc cain shqiptar ,veteran i lufterave të golfit,afganistan dhe lindjen e mesme.Më pak fjalë mos ma prekni ministrinë se ju shtriva te gjitheve me karate

 12. evgjitngrenesi says:

  ne ku ta gjejmë një nacionalist ,ndërsa ju na e paraqesni si problem! nuk u lodhët me internacionalistët e të 2 partive? rama po të jetë burrë ta mbajë për ministër edhe pas zgjedhjeve! shqipëria ka nevojë për shqiptarë e jo për lafarakë pa identitet të cilët vetëm të vjedhin dinë!

  1. mall vendi says:

   Te ishte nacionalist do ja vlente ,por ky eshte nje mercenar malok kelysh I berishes.Ska lidhje ky as me patriotizmin edhe as me nacionalizmin ashtu si e heq veten.Ky grekucat I kishte ne cader.Maloket jane po aq te poshter sa grekucat edhe me te ligj se serbetse kopilat e tyrejane.Jane edhe turq daullexhinj me zurna.Kyi perket grupit gjysem shqiptarofon qe kerkojne besen dite e nate, sepse nuk e kane.Mjere kyvend nedore te kujt ka mbetur kane 27 vjet malokeria qe e shkaterrojne kete vend edhe e rrezuan patriotizmin shqiptar pertoke .Edhe malok I pd edhe patriot shqiptar nuk ka shansterrine bashke.

 13. ekland says:

  Ky eshte nje hajdut I papare qe me blerjen e armeve te reja per fs grabiti leket ne bashkpunim me gjunkshin. Militant I papare I SB dhe Imamit. Ky eshte nje fasade qe ata llamarinat te ashtuquajtura medalje I ka vene vete. Ka bere ca kurse 3 ditore per karate dhe I server si te profesionit. Ky eshte ai qe perdori forcat special pr te ruajtur aktivitetet private. Une e kasha shok po e tradhtova se me duhej grada dhe kur ky iku une se merrja dot me. Keshtu qe u bashkova me te tjeret.

 14. lelegu says:

  Ju te Tema-s fshiheni pas anonimatit. Po te na tregoje autori i ketij shkrimi se ca ka bere ai per vendin e tij. Apo duhet te gjithe te lavderojme Edvin Psikopatin qe te jemi ne rregull me gazetarucet e Tema-s??

 15. ILIRET says:

  Mund te shkruash dhe 100 libra dhe prape budalle mbetesh. I zgjuari matet 100 here pasi te shkruaj nje liber. Ky shkruan 15 libra pa u menduar hic duke kopjuar nga te gjitha anet dhe nuk shet asnje.
  -I zgjuar eshte ai, qe pavaresisht bindjeve nuk i shpreh ashper ato, duke bere i urryer per mbi 60% e popullsise.

 16. Sharmuta says:

  Ca eshte ky mjeker-cjap???
  Estak furullah

 17. Ketij koqe gomari i duket vetja si Bruce Wills por ky eshte bosh nga koka.Ketij i rrofte trupi se mendja e ka lene si te gjithe trushplaret e partive. Turp per ate qe e propozoi me turp per ate qe e pranoi.

 18. Llazi says:

  Ej po me qene te forcat speciale nuk duhet me qene piktor,po “lac” sa te dush dhe i cik nacionalist duhet

 19. Llazi says:

  Te jesh anetar i forcave speciale “lac” duhet te jesh sa te dush,po dhe i cik nacionalist nuk ben keq

 20. Altin says:

  Shikoni cv e tij…..ne periudhen 94-96 figuron njekohesisht duke ndjekur studimet ne tre universitete njeheresh…plus pedagog plus ne forcat speciale…. Kjo mjafton per te nxjerre konkluzion si e ka fryre cv…. Dhe njekohesisht qe eshte e paligjshme kjo gje….

 21. Xhemi says:

  Nuk e njohim si individ, po nga pershkrimi qe merret me FB dhe sa nje derr merret edhe me karate, qenka nje pall k.ri komplet. Nuk mund ta krahasosh me Fatmir Xhafen kurre. Mund ta krahasosh me Saimirin, po.

 22. Sebbasstian says:

  Me gjithe keto vese qe paska ky eshte i mire per kamikaz ose per llogore se eshte trim i cartun. Si mund te vesh minister nje te pa edukate me fjalor rrugaci , nacionalizmi i tij eshte idiotizem .mjere PD cfare njerezish ka rreth vetes.

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o hajdar kur flisni per edukate dhe ju te ripkelljes…me kryeministra me brace e palla qe keni ju..mo keq se laviret

 23. zi says:

  Kur e kam njofur, dikur,
  ishte djale shume i mire.
  Tani, nuk e di.

 24. fermeri says:

  kerkoj nje roje bostani a ben ky? se me duket si gogol bostani

 25. mirel says:

  Edhe kete kishim mangut.

 26. Nessuno says:

  Tani qe u be drejtues, ku e fut veten ky, te plehrat, grekucet apo kasapet?!

 27. Visi says:

  Mesa po lexoj ky me duket do to hapi pune Rames ne zgjedhje. Do zoti jam une i gabuar per kete qe mendoj.

  1. Studenti says:

   Ndaj të njëjtën mendim me ty Visi,, ky është më ekstremist se ekstremistët,,,, ky do të hyjë në sy mirë tek PD, se mos bëhet ministër ,,,,, nëse fiton (larg qoftë)PD.

 28. Al says:

  Mjaft u politizuat o popull! Jeni verbuar nga politika dhe nuk po shihni drejt! ju gazetaruce pa na tregoni pak se cfare keni bere ju per vendin tuaj?
  Keni ngrene byreke per artikuj pa emer si ky i mesipermi dhe keni sugjestionuar genjeshtra me artikutj tuaj! Nese keni nje fije respekt per veten tuaj dhe ate qe shkruani te pakten vini emrin ne fund dhe denonconi publikisht nese keni fakte qe ky zoteria qe ju flisni te jete subjekt hetimi. Ne te kundert mbylleni halen se na qelbet!

  Gaboni rende kur e krahasoni nje ushtarak profesionist me nje lac! Jane dy koncepte diametralisht te kunderta. Me kollaj ju ze prite salianji se ky koloneli keshtu qe vereni emrin poshte mos kini frike!

  Sa per nacionalist, qendrimi i tij mua me duket shume korrekt dhe dinjitoz ndaj fqinjeve tane. Duket se sa me shume ta ulim koken aq me shume na hipin siper. Ju zbulimsat qe shkruani ketu a i keni lexuar raportet SHDI keto 20 vjetet e fundit??? Edhe nese keni prova shkoni e denoncojeni kete zoterine ne prokurori jo ketu pa emer e mbiemer. Nese vazhdoni ta beni kete vetem nder do i beni figures se tij edhe nese ai eshte i perlyer.

  Nuk dua te gjykoj asnje e mbase kol. Demiraj eshte nxituar pak qe po i futet politikes qe tani, por qe nje sulm te tille te paprecedente nuk e kuptoj. Po lexoja nje shkrim tjeter qe Imami e paska urdheruar kete te dislokoje trupa ne kerkim te floririt ne Moker… Ka zbatuar thjesht urdhrin! Ama Imamin aty e keni mor vemje pse nuk i bini per kete ceshtje??

  Misionet qe jane kryer ne te mire te vendit nuk i permend njeri…qe nga trajnimi i luftetareve te UCK, ndihme logjistike e operacionale e deri ne infiltrime te rrezikshme 100 metra ne vije ajrore larg snajperave serbe per te terhequr kutite e avioneve te inteligjences qe rrezoheshin nga serbet gjate kohes se luftes. Germoni germoni se do i gjeni. Te pakten ky do jepte jeten per atdheun nuk do shiste detin!

 29. SHBA says:

  Fatmir XHafa, perpara keti Demirajt esht nje dit me djell ndersa Demiraj nje nat me ter. Ky aoi ushtaraku, esht karerist, mendjemadh, moseperfilles ndaj kolegeve, esht sevo pruzhina, sevil PD, arogant dhe fyes i kundershtareve
  SHum keq qe Kryeministri Rama, paska pranuar te behet minister i rendeshem nje person i ketill, i larguar ga detyra per shkelje ligjore dhe te disiplines ushtarake, akoma me keq qe qenka idhetar i PD. po keshtu jan gjith ministrat e emeruar nga PD, nderkoh u tha dote jen teknicjen jasht politikes, apo PD.
  Sikur u tha se sdo ishin politik ministrat, por per cudi, edhe komisjonin e vettingut pam tre apo kater persona me funksjone politike gjat qeverisjes te PD. Dalt per mir , por po shikojm qe Basha e Berisha spo tregohen korekt me marveshjen.

 30. ak47 says:

  Duhet te jete shume i besuar i Familjes, ndoshta nga skuadronet qe rrafshuan Haklajt…

 31. muhamesd tabaku says:

  Nuk mendoj se eshte i duhuri per te qene minioster.

 32. .... says:

  Ky mund te jete cte doje por per “grekucat” ka thene nje te vertete qe nuk e luan as topi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *